Mahabad'ın cezası hakkında

salimabi

Kısıtlı Erişim
İşte nasıl da hemen gocundun ve kendini faş ettin ! Oysa biz isim vermemiştik !
Evet,, bahsettiğim zındık-soytarı sensin ve bu forumda hiç uğratılmamsı lazım gelenlerin ilk sırasında bulunuyorsun !
CENGİZHAN senin yanında enfiyedir ve yıkanmıştır !

fakirii yavaş gellllllllllllllllllllllllllllllllllll, cezayı haketmem için ağzımı açtırma benim, ceza haketmemden değil Mahabad a vekaletten ceza almak istiyorum, destur çek kendine. bu forumda ilk cezamı senin yüzünden almıştım başlatma beni.

fakiri

Kıdemli Üye
fakirii yavaş gellllllllllllllllllllllllllllllllllll, cezayı haketmem için ağzımı açtırma benim, ceza haketmemden değil Mahabad a vekaletten ceza almak istiyorum, destur çek kendine. bu forumda ilk cezamı senin yüzünden almıştım başlatma beni.

Senin gibi, oryanteller benim muhatabım olamaz !
Siz var ya siz, bulunduğu yerin rengini alan BUKALEMUNLARIN anasısınız-anası !

salimabi

Kısıtlı Erişim
Cengizhan dan kurtulduk bundan sonra sıra fakiri de, kellemi vermeye hazırım.

dostluk

Kıdemli Üye

fakiri

Kıdemli Üye
Arkadaşlar,
Munafıklar neden kafirlerden daha şerlidirler biliyor musunuz ? Münafık dıştan müslüman görünen ancak içi kâfir kimselere verilen isimdir. Arapça nifak kökünden gelir. Nifak çıkartan anlamındadır. Türkçesi; “İki yüzlü”. Fakat iş sahasında “Kalleşlik” manasına da geliyor. Yani sözünde durmayan, göründüğü gibi olmayan, hile yaparak aldatan, döneklik eden kimse.
Münafığın tarifi budur.

Münafık olan kimse içinde bulunduğu toplulukta nifak çıkartmaya çalışır. İnsanların Allah-u Teâlâ’nın hükümlerine olan bağlılığını kopartmaya çalışır. Kendisi koptuğu gibi etrafındakileri de kopartmak ister.
Aslı kâfir olduğu halde İslâm memleketine nifak sokmak için müslüman gibi görünen münafıklar olduğu gibi; imanlı bir kimse iken Allah-u Teâlâ’nın hükmünü dünyaya tercih etmek suretiyle küfre düşen münafıklar da vardır. Sahayı da bunlar işgal etmiştir.
“Çünkü onlar, imana girdiler, sonra kâfir oldular.” (Münâfikûn: 3)
Bu cürümlerinden dolayı Allah-u Teâlâ onların kalplerini mühürlemiştir:
“Bunun üzerine Allah, onların kalplerini mühürledi.” (Münâfikûn: 3)
Allah-u Teâlâ’nın mühürlediği bir kalbi O’ndan başka açacak kimse yoktur. Küfründe ve nifakında devam eden kimselerin bu mührün açılmasını istemeye nasıl yüzleri olabilir?
“‘İtaat ettik!’ derler. Fakat senin yanından ayrıldıktan sonra, içlerinden bir kısmı, sana söylediklerinin tersine geceleyin plân kurarlar. Allah da onların geceleyin tasarladıklarını yazmaktadır. Onlardan yüz çevir ve Allah’a tevekkül et. Vekil olarak Allah yeter!” (Nisâ: 81)

fakiri

Kıdemli Üye
Cengizhan dan kurtulduk bundan sonra sıra fakiri de, kellemi vermeye hazırım.

Arkadaşlar,
Munafıklar neden kafirlerden daha şerlidirler biliyor musunuz ? Münafık dıştan müslüman görünen ancak içi kâfir kimselere verilen isimdir. Arapça nifak kökünden gelir. Nifak çıkartan anlamındadır. Türkçesi; “İki yüzlü”. Fakat iş sahasında “Kalleşlik” manasına da geliyor. Yani sözünde durmayan, göründüğü gibi olmayan, hile yaparak aldatan, döneklik eden kimse.
Münafığın tarifi budur.

Münafık olan kimse içinde bulunduğu toplulukta nifak çıkartmaya çalışır. İnsanların Allah-u Teâlâ’nın hükümlerine olan bağlılığını kopartmaya çalışır. Kendisi koptuğu gibi etrafındakileri de kopartmak ister.
Aslı kâfir olduğu halde İslâm memleketine nifak sokmak için müslüman gibi görünen münafıklar olduğu gibi; imanlı bir kimse iken Allah-u Teâlâ’nın hükmünü dünyaya tercih etmek suretiyle küfre düşen münafıklar da vardır. Sahayı da bunlar işgal etmiştir.
“Çünkü onlar, imana girdiler, sonra kâfir oldular.” (Münâfikûn: 3)
Bu cürümlerinden dolayı Allah-u Teâlâ onların kalplerini mühürlemiştir:
“Bunun üzerine Allah, onların kalplerini mühürledi.” (Münâfikûn: 3)
Allah-u Teâlâ’nın mühürlediği bir kalbi O’ndan başka açacak kimse yoktur. Küfründe ve nifakında devam eden kimselerin bu mührün açılmasını istemeye nasıl yüzleri olabilir?
“‘İtaat ettik!’ derler. Fakat senin yanından ayrıldıktan sonra, içlerinden bir kısmı, sana söylediklerinin tersine geceleyin plân kurarlar. Allah da onların geceleyin tasarladıklarını yazmaktadır. Onlardan yüz çevir ve Allah’a tevekkül et. Vekil olarak Allah yeter!” (Nisâ: 81)

salimabi

Kısıtlı Erişim
Bir put yıkıldı diğer putlarada nasip olsun
Diyarbakır Lice'de ki pkk putu yıkıldı!

Beğen
Darısı ihvan forumun başına , fitnecinin biri gitti Elhamdülillah

fakiri

Kıdemli Üye
Kişi kendinden bilir işi...
Böyle bir konuda bile mahabada destek olacağına fitne çıkartıyorsun. Allah ıslah etsin seni.

Senin artık hiç bir sözünün kıymet-i harbiyesi yok-olamaz !
Çünkü sen, "Kuranın ve ayetlerin yumuşak karnı var!" diyerek zındık oldun !
Halâ utanmadan-sıkılmadan yazı asıyorsun ! Yuh sana yuh !

lafons7275

Kıdemli Üye
Senin artık hiç bir sözünün kıymet-i harbiyesi yok-olamaz !
Çünkü sen, "Kuranın ve ayetlerin yumuşak karnı var!" diyerek zındık oldun !
Halâ utanmadan-sıkılmadan yazı asıyorsun ! Yuh sana yuh !

Burada değil, ilmin yetiyorsa aç yeni konu orada konuş.

dostluk

Kıdemli Üye
Bilerek yada bilmeyerek yani kufru inadi yada cehli bir soz sarf ettimse tovbe ettim deyin bu tatsiz tartisma bitsin..

Bir insani kufre goturucu sozde soyletmemek lazim vebali var..inat insanlara yada kibirli insanlara yada gurulu yada cahil birsey soyyleyince kufre girecekse susmak lazim ..

Sayin fakiri de gitmesin forumdan hakaret etmeden foruma devam..

Herkezin niyeti iyi kotu degil aslinda sadece dogrularini soyykeme sekli farkli..

Neyyse..

Barisin iste : )

fakiri

Kıdemli Üye
İlmin yok tabi. Tıpkı şeyhin gibisin. Bir ayete bak, sen kafir oldun de.
Harici kafalı seni.

Ayete falan bak kim dedi ? Küfür sözünü kaç kez yazdık :
"Kuranın ve ayetlerin yumuşak karnı var ! demek küfürdür ve sen de bu söz ederek zındık oldun !
Anlamadın mı halâ ?

alanyali07

Kıdemli Üye
Cengizhanın üslubu ve tahriklerini tasvip etmemekle ve yasaklanmasını onaylamakla beraber, bu üsluplara yöneticiler acil tedbir almadıkları için yöneticiler de yasaklanmalı :)

çünkü illaki bu küfürlere hakaretlere aşağılamalara birisi cevap veriyor, yönetici sanki türk polisi gibi olaydan sonra daaadiii daaadi diye gelip iki kişiye de ceza veriyor..
bu benim de başıma geldi..
bana da hakaret edildi,şikayet ettim baktım yöneticilerden tık yok..ben de aynısıyla hakarete cevap verdim..
yöneticiler türk polisi misali sonradan gelip ikimize de eşit ceza verdi.. :) yöneticilerin adaleti böyle..gerçi burda mahabad yine ucuz kurtulmuş..eşit cezadan yırtmış :)

forumun işleyişi bu demekki..