Magi | Hasan Karacadağ Filmi

ihvanistanbul

AkhenAton
Amerikalı gazeteci Olivia Watkins, Türkiye'de yaşayan kız kardeşi Marla tarafından acil olarak İstanbul'a çağırılır ve Olivia'nın kardeşinin yanına vardığı o gece Marla esrarengiz bir şekilde hayatını kaybeder. Bu olay gizemlerle örülü bir hikayenin başlaması anlamına gelmektedir.
Yönetmenliğini ve senarsitliğini Hasan Karacadağ'ın üstlendiği korku filminin kadrosunda Kenan Ece'nin yanı sıra yabancı oyuncular Michael Madsen ve Stephen Baldwin yer alıyor.

magi_1005195.jpg

---

Bir iki arkadaş bulabilirsem hafta için gitmeyi düşünüyorum. Vizyona girdi, izleyen varsa yorumları alalım?

spesifik

آزادی قید و بند
Korkuymuş yau
Korkmaktan korkmuyorum esasında ama ani efektler yürek hoplatıyor
Sabah üç adet köpekle karşılaştım her biri benim kadar vardı neredeyse
Yazık onlar insandan korkuyor
yalnızdım açıkcası ürktüm biraz ..
üzerime gelselerdi hiç bir şey yapamazdım =)
yani bu ara korku almayım ben
izlersem yorumlarım =)

ihvanistanbul

AkhenAton
Gittim gördüm beğenmedim.

Evet beğenmedim. Korkamadım, ürperemedim, gerilemedim. Bir iki sahne dışında ilgimi çeken bir şey yoktu halbuki konusu orjinaldi. Daha iyi işlenebilirmiş. En azından dublaj değil altyazıyla verselermiş belki filmin havasına girebilirdik.

cemaliii

Kıdemli Üye
ihvanistanbul kardeşim bu tarz filmleri seviyorsan sana bir film tavsiye edeyim. filmin adi şeytan çarpması veya exorcism of emily rose olarak geçer. Gerçek olaydan alintidir. Gerçek olaydaki kızın esas adı anneliese michaeldir. Etkileyici bir gerçek hikâye. Youtube de gerçek ses kayitlarida mevcut. bu nedenle önce hikayenin aslini oku internetten araştır. ondan sonra izle. http://www.ilimalemi.com/dogaustu-o...rose-filmin-gercek-hikayesi-ve-resimleri.html

ihvanistanbul

AkhenAton
Abi bu filmi izlediydim. Merak ediyorum bu kizin durumu nr olacak?

cemaliii

Kıdemli Üye
Abi bu filmi izlediydim. Merak ediyorum bu kizin durumu nr olacak?

abi soruyu anlayamadım. bu kız 1970 lerde vefat etti. Öbür dünyada ne olacak diyorsan onu bilmiyorum. ama yaşanmış bir hikâye. Hiç yabancı dil bilmeyen kız bir günde 7 dil konuşmaya başlıyor Çince de dahil.

benim aklıma gelen şu. acaba bu kız bizim ülkemizde yasasaydi bizdeki bu konudaki uzman hocalar iyilesmesine vesile olabilirler miydi? Şifa Allahtan tabiki.

ihvanistanbul

AkhenAton
abi soruyu anlayamadım. bu kız 1970 lerde vefat etti. Öbür dünyada ne olacak diyorsan onu bilmiyorum. ama yaşanmış bir hikâye. Hiç yabancı dil bilmeyen kız bir günde 7 dil konuşmaya başlıyor Çince de dahil.

benim aklıma gelen şu. acaba bu kız bizim ülkemizde yasasaydi bizdeki bu konudaki uzman hocalar iyilesmesine vesile olabilirler miydi? Şifa Allahtan tabiki.

yedi degilde 2 - 3 dil konusan yanimda iyi oldu hamdolsun.

Evet ahiretteki durumunu merak ettim. Dunyada bu kadar cile, koyu katolik muhtemelen islam hic teblig edilmedi yahut islamiyet hep kotulendi. Allahi alem...

cemaliii

Kıdemli Üye
yedi degilde 2 - 3 dil konusan yanimda iyi oldu hamdolsun.

Evet ahiretteki durumunu merak ettim. Dunyada bu kadar cile, koyu katolik muhtemelen islam hic teblig edilmedi yahut islamiyet hep kotulendi. Allahi alem...

evet ailecek koyu katolikler. bu kızın öyküsü beni hep hüzünlendirir. Yalnız öyle hocalar gerekli. Lazım olursa senle irtibata geçeriz. İnşallah Allah korusun lazım olmasın.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Ben şeyi merak ediyorum, cinlerin korku filmleri nasıl acaba? Fon müziği Yunus'un bir ilahisi, korku figürü ise eli yüzü nurlu sakallı bir piri fani falan mı acaba? Düşünsenize, cin sinemasında nurlu bir zat köşeden çıkıyor, bütün cinler gerilip şok oluyorlar falan.. :) Gacırtılı eski püskü viraneler yerine tuvaleti banyosu tertemiz rengarenk bir evin içinde korkudan tırnaklarını yiyerek yavaş yavaş ilerleyen bir cini hayal edebiliyor musunuz? Birdenire ışık yanıyormuş, korkudan kalbi durup ölüyormuş falan.. :p