Ma-Son Hazaryalı!!!

gelburaya

Üye
Katılım
4 Eki 2010
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
50
TARİHİN KATLEDİLDİĞİ ROMAN (Yz. cahit ülkü)
Son HAZARYALI
realmad.gif"Ne söylediğinden ziyade nasıl söylediğin önemli" türünden bir kitap olan "Son hazaryalı" romanı olası muhtemel, yadırganmıyacak bir zayıf rivayeti yada gerceği sinekten yağ çıkarırcasına doya doya ve mubalalı bir şekilde süsleyerek gündeme getiriyor.Bizzat tarihi kullanarak,tarihsizlik yapma görgüsüzlüğü, kurgu tarih roman tekniği değildir.3. Kitap ilk iki kitaba göre biraz farklı.Mesaj -romanlarla aaa-romanları ve hatta Kurgu-romanları birbirine karıştırmamak gerekir.Birincisinde tarih bombalanır.Son ikisinde özü muhafaza edilerek gerçeklere farklı açılımlar getirirlir.Günümüz gerçeklerine feyzler alınır DERSLER ÇIKARILIR.

Eğer israil oğulları Türklerden nasiplenip Cahit ÜLKÜ'nün iddia ettiği gibi kültürel ve cinsi münasebetleri bu derece abartılı bir şekilde yaşansaydı, korku devleti olarak filistinde yaptıkları soykırımı yapamazlardı.Demek ki, bu kavim Türklerden yeteri kadar nasiplenememiş ve feyiz alamamış.Bu bile rivayetin boyutunu ve tutarlılığının doğruluk payını (derecesini) göstermeye yeter. ! Kitabın bir yerinde bir kere bile "mason" kelimesinin geçmemesine özen gösteren bu akıllı arakadaşıda tarihe havale ediyorum.Günümüzde Türkiye' nin güney doğusunda ilk önce geçici kürt vatandaşları ile ,geçici bir kürt devleti kurarak yada kurmuş gibi yaparak İsrail ve ermeni cemaatine kalıcı bir yerleşim alanı yaratma kurgusu ;bu yolla sözde bir İsrail sempatisi üzerine temellendirilmesine yönelik psikolojik alt yapıyı hazırlamaya hizmet edecekse, uzun soluklu ve düşük profilli bir propaganda sürecine hizmet edeceğini düşündüğüm "Son Hazaryalı" romanının "son" olmayacağını söyleyebiliriz!! Cahit beyin böyle giderse daha 40 fırın kitap yazması gerekir diye düşünüyorum.Yahudilik ve museviliğin farklı motifler olduğu iddiası da hayli ilginç böylelikle hem dinci kesime yahudilik kartını oynamak hemde musevilik kartı ile milliyetcilere şirin gözteren bir israil ve israil tanımlaması dolaylıda olsa yapılıyor.Sonrada bu insanların özbe öz TüRK oldukları söyleniyor.Yalandan kim ölmüş YERSEN!!!
mega_shok.gif

Türkler ile İsrailliler arasında kan bağı yoktur13.YAHUDİ(mason) KABİLESİ NEREDE?
13.Kabile Güney Doğu Anadoluda mı?
Cahit Ülkü' nün son hazaryalı romanından sonra kayıp olduğu söylenen israil kabilesi Türkiye ' nin güney doğusundan çıkabilir diye düşünüyorum.Güney doğumuzda kurulması düşünülen israil- Ermeni ortak yapımı devletin kurulması için sözkonusu kabileler!! bölgeye gelmeye başladı.Yeteri kadar da toprak satın alındı.Artık hazaryalılara komşu olacağız.EEE...ne demişler tarih tekerrühten ibarettir diye...allahtan bir roman da fazla önemsemiyoruz...gülerek okuyoruz...ama yeteri kadar düşünebiliyormuyuz.?

Bu romnın mesajını iyi alabildik mi? adamlar ilk once roman yazıyor sonrabu büyük enossisin tarihini kaleme alıyor...sonra toprak satın alıyor... en sonundada yahudi kabilelerini bölgeye getiriryor.Bizde tarihin ayaklar altına alındığı bu uyduruk alemde oluşturulan yapay tarih gündemi içinde bir o yana bir bu yana savrulup duruyoruz.

Son Hazaryalı kitabının hiçbir bilimsel temeli olmadığı gibi ne tarih nede roman türüne indirgenemeyecek bir dedikodu kültürü yayını olduğunu düşünüyorum.

Tanrı TÜRK'ü korusun
 
Üst