Lider Seçerken Önceliğiniz Nedir?

Lider Seçerken Önceliğiniz Nedir?

• İcâzetli olması, bir silsileye tâbiî olması.

Oy: 15 15.3%
  • Bilgisi ve eserleri ile yetkinliğini ispatlamış olması.

Oy: 9 9.2%
  • Yaşantısı ve gündemiyle halkın içinden olması

Oy: 1 1.0%
  • Siyâsi görüşü açık, ileriyi gören biri olması.

Oy: 8 8.2%
  • Karizmatik olması.

Oy: 3 3.1%
  • Etkin bir güç ve cevreye sahip olması.

Oy: 1 1.0%
  • Âdîl ve dürüst olması.

Oy: 49 50.0%
  • Toplumun derdini kendi derdine tercih etmesi

Oy: 12 12.2%

• Kullanılan toplam oy
    98

sıyahlale

Üye
icazetli olup bır silsileye tabi olması.silsile saglam olacagından adaleti ve durustlugu zaten olur..

agbi

Yasaklı
çırak VEYA kalfa OLUPTA KENDİNİ usta ZANNETMEMESİ

Serare

Profesör
Kendim için lider seçmedim hiçbir zaman. Ortada olan liderlerden en iyisini değerlendirdim yalnızca. Değerlendirmemi yaparken de toplumun genelini ve dünyayı gözönünde bulundurarak, toplum ve dünya için değerlendirme yaptım. Gerçekten toplumun derdi ile dertlenip dertlenmediği, yeteri kadar görüşü olup olmadığı önemliydi benim için.

Toplumu, toplumun derdini bilmeyen, içinde hissetmeyen, yeteri kadar görüşü olmayan zaten lider olamazdı.

Sevgiler.

Serare

Profesör
Bakalım yüzüncü kişi ne diyecek :)
:)

O yüzüncü kişi ben olabilirim :), oy kullanmadım henüz, yalnızca kısaca fikrimi belirttim; hangi şıkkı işaretlesem eksik kalırdı o yüzden oy kullanması zor.

Sevgiler.

Serare

Profesör
Oyumu kullandım :)

K

Kaçak

Guest
Hadi Sayın Sarare ...
Basın dügmeye :)
Kırmızı kurdelamız yok malesef ama ...
Yüzüncü oyumuz var acele edin :)

gül72

Üye
bencede adil ve dürüst olmalı her ilim sabinde bu özellik olmayabiliyor

gargi

Asistan
böyle 2 kişi tanıyorum, ama birinin her insan gibi onun da ufak tefek hataları var
diğeri malum hatasız olanın kim olduğunu biliyoruz hepimiz (SAV)

okan3922

Yasaklı
Adil ve adaletli olması tıpkı H.z ömer gibi Lakin böyle lider H.z ömerden sonra gelmedi sanırım.bence Lider, başkalarını etkileyebilen, nereye, nasıl gidileceğini gösteren kişidir.Lider; enerjisi, girişim yeteneği, düşünüş özgürlüğü, yaratıcılık gücü, adalet duygusu, yardım aşkı ve bu gibi nitelikleriyle ayrıcalıklı bir insandır. Lider önden giden, öğreten, aydınlatan, geleceği gören bireylerin ve kitlelerin istek ve gereksinmelerini zamanında sezen topluluğun istek ve gereksinmelerini örgütleüyen ve yöneten yaratıcı, bir kişidir.

aslında en azından birkaçını taşımalı ama bana göre en önceliklisi adil ve dürüst olmasıdır.

Mashadow

Üye
Aslında bu anketi doldurmam pek mümkün değil.Çünkü bir liderde olması gereken tüm vasıflar mevcut ve ne yazıkki sadece tek bir seçenek seçme hakkımız var.

Bir lider kalabalıklar arasında yürüyebilmeli..Lider olduğu bilindiği halde bile.
Bir lider kalabalıkları dinleyebilmeli ve bu kalabalıktaki her bir bireye farklı farklı seslere sahip olsalar bile optimum şekilde ulaşabilmeli..yapma şansı varsa Maximum
Bir lider yapması gerektiği için değil yapabildiği için halkına gülümseyebilmeli..
Bir liderin sahip olması gereken vasıfları ben Rudyard Kipling'in If (eğer) şiirini okuduğumda her seferinde tekrardan hatırlıyorum..
Bunlara sahip olmayan bir liderin vasfında,yukardaki Ülkü nickli kardeşimizin yorumuna katılıyorum.Eğer bunlara sahip değilse,ölü olması yeğdir..

Özgür Kalın

İslam-ı-Şerife

Paylaşımcı
Bilgisinide ispat etmesi lazım ama Erdem Abiciğim dürüst ve adil olmasa (Örn.Hz Muhammed (S.A.s) (Lütfen Bir Kez Salavat Getirin) gerek.

SeTTaR

Profesör
İcâzetli olması, bir silsileye tâbiî olması o kişninde icazetli olduğunu yada en iyi olduğunu gösterir mi ki.Akli selim yada adam gibi adam olmak atadan yada sülaledenmi gelir...? Bir açıklayan olsa