Liberman : Avrupa Erdoğan'ın İsrail’e Karşı İğneleyici Sözlerine Sessiz Kaldığı İçin Antisemitizm Yükseldi | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Liberman : Avrupa Erdoğan'ın İsrail’e Karşı İğneleyici Sözlerine Sessiz Kaldığı İçin Antisemitizm Yükseldi

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Liberman : Avrupa Erdoğan'ın İsrail’e Karşı İğneleyici Sözlerine Sessiz Kaldığı İçin Antisemitizm Yükseldi

Fransa'nın Başkenti Paris'teki saldırıların hemen sonrasında İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Fransa'daki Yahudilere "İsrail'e göç edin. tehdit altındasınız" çağrısının yankıları sürerken, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman, haddi aşan bir açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Avrupa'da yükselen antisemitizmin kaynağı olmakla suçladı. İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “Yahudi karşıtı bir mahalle kabadayısı”na benzetti. İsrail'de yayın yapan Jerusalem Post'un haberine göre Avigdor Liberman, bugün yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İsrail’e karşı iğneleyici sözlerine karşılık, Avrupa’nın sessiz kaldığını, bu tutumun da Avrupa’da var olan Yahudi karşıtlığının, yükselmesinin nedenlerinden biri olduğunu öne sürdü.

Erdoğan’ın “İsrail’in kolları var” şeklindeki sözlerini nefret ve kışkırtma olarak değerlendiren Liberman, Avrupa’nın da bunu görmezden geldiğini söyledi.

http://www.haber10.com/haber/578622/#.VLZ3mrccRPM
 

kilicarslan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Mar 2013
Mesajlar
4,054
Puanları
48
en serefsiz adamlardan birisi bu fiber midir nedir.
 
Üst