LG'den Çerçevesiz Akıllı Telefon Ekranı!

Hakperest

Kıdemli Üye
LG'den Çerçevesiz Akıllı Telefon Ekranı! LG kendi başlattığı çerçevesiz ekran modasında oldukça iddialı bir şekilde geri geliyor. Firmanın duyurusunu yaptığı yeni ekranlar sadece 0,7 mm çerçeve kalınlığına sahip. 31.10.2014 / 13:00
lg-display-new-panel.jpg
Son dönemlerde akıllı telefonlarda ekran boyutu büyürken kasaların ve çerçevelerin küçüldüğüne şahit olmaktayız. Geçtiğimiz gün Oppo tarafından tanıtılan dünyanın en ince telefonu da buna kanıt olarak gösterilebilir.
Aynı şekilde LG'nin geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu LG G2'de adeta yeni bir segment oluşturdu. Kullandığı ekran sayesinde kendinden daha küçük ekranlı telefonlardan bile daha küçük yapısıyla öne çıkan telefon "çerçevesiz" akıllı telefonların ilki oldu diyebiliriz.
LG'nin G3 modeliyle devam ettirdiği çerçevesiz tasarım anlayışı kullanıcılardan çok iyi yorumlar aldı ve markanın pazar payının artmasında büyük rol oynadı. Ortaya çıkan son bilgilere göre ise firma yeni geliştirdiği ekran ile sınırları zorlayacak gibi gözüküyor.
07mm-bezel-fhd-lcd-panel-2.jpg
Gerçek çerçevesiz ekranlar geliyor!
LG'den gelen son haberlere göre firma, 5,3 inç boyutunda ve 0,7 mm çerçeve kalınlığına sahip ekran üretebiliyor. Yeni ekranlarını basının karşına da çıkaran LG, bir kredi kartının et kalınlığının 0,8 mm olduğu düşünülürse bu alanda oldukça iddialı.
Su ve toz geçirmiyor!
Ayrıca LG'nin yeni çerçevesiz ekranları, kullanılan yeni bir teknoloji sayesinde su ve toz geçirmiyor. Bu sayede üretici yeni nesil telefonların su ve toz konusunda çok daha dayanıklı olacağının ipuçlarını vermiş oldu.
:: Çerçevesiz ekranlar sizce iyi bir gelişme mi?
Yazan: Bekir Can Yumrutepe
SDN - ShiftDelete.Net

elbiss

Ordinaryus
Çerçevesiz derken aslında küçük de olsa bir çerçeve kalıp ekranı var resimlerde öyle gözüküyor....su geçirmezliği de ön camda nano teknolojiden faydalanarak yapabilirler 8saydam durumda) diye düşünüyorum.. Yine de güzel bir sunum..

Kaçak

Yeni
Çercevesiz gözlük yapın insanlık istifade etsin ...

Kaçak

Yeni
Tamam o zaman çercevesiz tlf yapmalarında benim açımdan mahsur yok ...
Özür diliyorum kamuoyundan ...

ömerusta

Kıdemli Üye
yav hu bunda ne var adamların doğuşta çerçevesi yok

elbiss

Ordinaryus
dqAE4Q.jpg

Çerçevesiz cep Telefonu mu İstiyorsunuz?...

Herşey Telefonun kalıbının tasarımında nasıl mı?...

Öncelikle Özel tasarlanmış bir kalıba ihtiyacımız var şekil olarak ben elimle çizmeye çalıştım fakat düşündüklerimi çizim olarak aktarabilmem oldukça zor fakat yazıyla desteklemeye çalışacağım olduğu kadarıyla....

Öncelikle yapacağım telefon kalıbının yap boz şeklinde birleştirmesinin olmasını istiyorum benim için kalıbı çok önemli.....

o yüzden telefonun tüm iç aksam tarafını kalıptan çıkaracağım fakat tek farkla...telefonun ön yüzeyi cam kısmı tarafı yani ekram giriş bölümü boş olacak işte bu iç kısmın yani kalıbın tam arka girişinde sürgülü giriş olacak....sürgülü girişin telefonun iç mekanizmasının sağlıklı olabilmesi için ekran kısmının önde olması gerekiyor işletim yani mekanik çalışır aksam kısmının ise geride olacak şekilde olması gerekiyor ki ben ekranı sürebileyim ki çalışır mekanizması etkilenmesin....bu konudaki çizim giriş yazan kısımda göstermeye çalıştım...

kaldı ki sürgülü kısmın telefon içerisinde herhangi bir nedenden ötürü geri itilmemesi içinde kızakların arka kısımlarına 4 eşit köşeye sabitleyici destekler model tasarlaması yaparak telefonun kalıp ite oturum sağlanması tam olacak...

Önceden telefonlara telefon kalıplarına giydirirdik şimdi ise kalıba telefonları giydireceğiz yani telefonun kalıpsız hali için kalıp hazırlanacak maksat çerçeve olmadan kullanım yapmak....

Yap boz kalıptan kastım aslında telefonun yanı için çelik metal koyabilmekde bu ekstra sürgü giriş kalıp tasarımında sadece yuva yapmak yeterli diye düşünüyorum...

IPHONE 6 serisinin plastik kalıptan ötürü bükülme sorunu var işte bu bükülme sorununu IPHONE 6 larda yanlara çelik yada alümünyum kare tasarım koruyucu ile telefonun yan tarafına geçmeli olacak şekilde yapabilirse bu sorunu bükülme sorununu büyük oranda çözecektir kanaatindeyim...

IPHONE 6 nın bükülmesindeki en büyük sorun YAN tarafının desteksiz olması...aslında metal bir kalıp dökümünde yanlarda kare koruyucunun olmasına gerek yok sadece telefon düştüğünde korumaya yardımcı olduğu için destek sağlıyordu fakat yapacağınız ürün hafif olması adına plastik döküm üzerine tasarlanıyor ise işte YAN larda destek olması gerekiyor...işte bu desteğin olmadığı bir IPHONE 6koruyucusuzun bükülme sorunu ortaya çıkıyor...

Ben olsaydım yanlara koruyucu döküm için kalıp tasarlardım bükülme sorununu oldukça azaltırdım....hatta bu koruyucuları 4 renkli seçenek yapardım....Metal renk---Beyaz renk--mavi renk---siyah renk diye...

bu seçenekler ile yanlardaki metal koruyucuların da artık telefonlara koruyucu olmasından ziyade AKSESUAR olarka yer edinmesine vesile olur.....BÖYLE likle yeni bir AKSESUAR kazandırmış oluruz...

Yan koruyucuların değişebilir aksesuar olabilmesi için kalıb dışından tasarım ile 2 parça ile birleştirerek yan destek koruyucuları yuvalarına yerleştirip hem alt uç hemde üst uçta birleşim tırnaklarını kullanarak yanları koruyucu ile birleştirmiş oluruz....ben yan koruyucuları aslında telefonu kare şeklinde bütün olarak kullanılmasından yanayım daha EGZOTİK olur fakat yan kısım amaçlıda kullanılabilinir....kullanan FİRMA ya bağlı kullanacaklar ise tabi...

Şimdi tam manasıyla düşündüklerimi aktarabilmek oldukça zor FİRMA potansiyelinde olsaydı anlatım sunum ile düşündüklerimi oldukça güzel aktarabilirdim...3D MAX tasarımın çizim programı bilemediğim içinde size bunu görsel olarak aktaramıyorum yoksa genel manasıyla düşündüklerimi anlatmayı başarabilsem el çizimleri sadece görsel kalırdı...

Herneyse anlattıklarımı aktarmada ne kadar başarılı olabildim bilemem ama şu var yapılırsa güzel olabilir...

Bu arada size verdiğim bu resim çizim şemasının kağıdının arka tarafında Yeni Model Telefon tasrım çizimleri var...Fırsatım olduğu an bunları sizlerle paylaşmayı umut ediyorum...Çizim ve tasarımlarımda farkı benimsediğim için var olan telefon özelliklerinden oldukça farklılık göstereceği kanaatindeyim demiyorum çünkü ÖYLE :) ismi XXSYLES MODÜL SERİES 1 olacak ve 3 SERİ olacak nasipse tabii fırsatım olduğu anda ilk MODÜL SERİES 1 i yayınlamayı paylaşmayı umut ediyorum.

Böyle.