Latif Erdoğan: Fethullah Gülen, Allah'la konuştum dedi

sufi7007

Profesör
Gülen'in Türkeş'in kendisine ölüm kararı verdiğini açıkladığını anlatan Erdoğan konuyla ilgili şunları söyledi:

"Gülen Türkeş tarafından kendisini öldürmek için gönderilen bir kişinin geldiğini söyledi. Ben sizi çok seviyorum ben sizi öldüremem dediğini bana anlattı. Türkeş öldü, baktım Hocaefendi gitti cenazesinde en ön safta yeraldı."
Aslı olamaz bunun...
İki ihtimal:
*Ya Fethullah Gülen yalan söylemiş.
*Ya da yanına gelip "Sana suikaste kıyamadım" diyen birisi varmış ya---> O yalancı...
Sizce hangisi?

sufi7007

Profesör
Bir ara "Güney Amerika imamı" olarak Brezilya'nın And dagları eteklerine sürgüne gönderilmişti, diye işitmiştim.
ZAMAN'ın ilk yıllarında Şemseddin Nuri adı ile tasavvufî çeşni taşıyan yazılar yazmıştı. Güçlü bir kalemi vardı.
Hizmet hareketinin milliyetçi kanadının öenmli bir ismi olarak ilgi ile takip ederdim.
Yazık etti kendine.
Öz yuvasını terkeden başka bütün kapılarda sığıntıdır çünkü...

ramazan_17

Yasaklı

Hocaefendiyi, 1967 yazında, Kestanepazarı adıyla bilinen İlahiyata Talebe Yetiştirme Derneği'ne ait bir eğitim kurumuna öğrenci kimliğiyle girdiğimde tanıdım. Kendileri o kurumun müdürü idiler. Ayrıca aynı kurumun bitişiğindeki camide vaizlik görevini ifa ediyorlardı.

Hadîs-i şerîfte buyrulur:
“Münâfığa, «efendi» demeyiniz. Eğer onu efendi kabul edecek olursanız, Azîz ve Celîl olan Rabbinizʼin gazabını üzerinize çekmiş olursunuz.” (Ebû Dâvûd, Edeb, 83; Ahmed bin Hanbel, V, 346)

fakiri

Kıdemli Üye
Valla bu şahıs kendisine 15 yıl dinletildiği söylendiği halde cemaatin içinde yine kalmaya devam etmesini biz bir türlü anlyamadık ?
Bunlar cemaat içinde iken narkozlanarak mı dolaşıyorlar acaba ?

ramazan_17

Yasaklı
Valla bu şahıs kendisine 15 yıl dinletildiği söylendiği halde cemaatin içinde yine kalmaya devam etmesini biz bir türlü anlyamadık ?
Bunlar cemaat içinde iken narkozlanarak mı dolaşıyorlar acaba ?

haklılık payın var.