Lale seferi | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Lale seferi

spesifik

آزادی قید و بند
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
24,610
Puanları
113
10'uncu İstanbul Lale Festivali kapsamında İstanbul'un birçok noktasına milyonlarca lale İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından bu yıl 10'uncusu düzenlenen İstanbul Lale Festivali 11 Nisan Cumartesi günü başlıyor. 3 Mayıs'a kadar devam edecek olan festival kapsamında İstanbul'un birçok noktasında milyonlarca lale açacak. 'İstanbul Lalesiyle Buluşuyor' temasıyla 2005 yılında başlayan festival süresince Emirgan Korusu ve Göztepe 60'ıncı Yıl Parkı, çeşitli etkinliklere sahne olacak.

LALE HALISI DÜNYADA İLK

11 Nisan Cumartesi günü başlayıp, 3 Mayıs'a kadar devam edecek festival kapsamında, parklarda, meydanlarda, bahçelerde laleler açacak. Dünyada bir ilk olan ve 545 bin lalenin kullanılacağı “Lale Halısı” da, Sultanahmet Meydanı'nda hayat bulacak. Festival süresince iki ana etkinlik alanında yerli müzik grupları, canlı konserlerle İstanbullulara keyifli anlar yaşatacak. Ebru sanatçıları yapacakları canlı performans gösterileriyle sanatseverlerle buluşacak. Fotoğraf ve resim sergileri açılacak.

ULAŞIMA YENİ DÜZENLEME

Keyifli ve renkli organizasyonların yanı sıra sportif etkinlikler de İstanbulluları bekliyor. ITF Uluslararası Kadın Tenis Turnuvası ve ile Üniversiteler Arası Plaj Futbolu Turnuvası heyecanı bu yıl da devam edecek.
Festivalde, her yıl olduğu gibi yine İstanbul'un en güzel laleleri seçilecek. Öte yandan 30 gün boyunca haftanın her günü, İETT otobüsleri ile, Maslak Metro İstasyonu önünden Emirgan Korusuna ring hattı çalışacak. Şehir Hatları da, Emirgan iskelesine ek seferler yapacak.
 
Üst