Ladikli Ahmet Ağa'nın arkadaşı Nesimi hazretleri

lafons7275

Kıdemli Üye
Sayın @lafons7275

Mahmud efendinin benim gönlümde ayrı bir yeri vardır, Allah ondan razı olsun.

Mahmud efendiden hiç bir zaman ''O oradan uçtu, bu buradan kaçtı, şu oradan atladı.'' türünde akla mantığa uymayan sohbetler duymadım.

Sohbeti ayettir, hadistir ve sahabe hayatıdır.

Şu harikulade olaylara bel bağlamayı bırakın.

İmanınızı zedelemeyin.

Selam ve dua ile...

son birşey sorup senden cevap aldıktan sonra konuyu uzatmayacağım, belkısın tahtı göz açıp kapayıncaya kadar kısa bir sürede ışınlandığına iman ediyor musun?

Ebu Computer

Kıdemli Üye
tartışma kültürüne vurulan bir tokatsın..

Baseball-Player-Tries-To-Hold-In-The-Laughter-During-Zoom.gif

Verda

Gales
Arkadaşım siz hiç mi Kur'an okumuyorsunuz hayır yani yanınızda başka bir kitap varda ondan mı okuyorsunuz bu nasıl bir anlayıştır? Rüzgar ve cinler Süleyman'ın emrine verilmiştir, ama peygamberler size göre avamı temsil ediyordu de mi !? o cinler de söz konusu makamda olsa gerek :D

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com

Ebu Computer

Kıdemli Üye
son birşey sorup senden cevap aldıktan sonra konuyu uzatmayacağım, belkısın tahtı göz açıp kapayıncaya kadar kısa bir sürede ışınlandığına iman ediyor musun?

Sayın @lafons7275

Dalgamı geçiyorsunuz, ayet ile sabit olan olayı neden kabul etmeyelim.

Neden iman etmeyelim.

Peki siz kısa bir zaman sonra ABD'li bilim adamları, Kuran'da geçen ışınlama olayını gerçekleştirirse ne diyeceksiniz.

Bu konuya girmeyeyim girmeyeyim dedim ama yine dayanamadım.

Buda bu konudaki son mesajım.

Malum, birbirimizin fikirlerini değiştirmemiz mümkün değil.

İmam Şafi'nin dediği gibi: ''Ne kadar alimle tartıştıysam yendim, ne kadar cahille tartıştıysam yenildim.''

Düşünün, düşünün...

Selam ve dua ile...

cemaliii

Kıdemli Üye
Sayın @lafons7275

Mahmud efendinin benim gönlümde ayrı bir yeri vardır, Allah ondan razı olsun.

Mahmud efendiden hiç bir zaman ''O oradan uçtu, bu buradan kaçtı, şu oradan atladı.'' türünde akla mantığa uymayan sohbetler duymadım.

Sohbeti ayettir, hadistir ve sahabe hayatıdır.

Şu harikulade olaylara bel bağlamayı bırakın.

İmanınızı zedelemeyin.

Selam ve dua ile...

bir ara sitelerinde mahmut efendi pkk ile savaşta diye başlık vardı.ama galiba şeyh uçmaz,mürid uçurur cinsten birşeydi.yani mahmut efendinin iddiası değildi sanırsam.tam bilmiyorum,isterseniz araştırın.

cemaliii

Kıdemli Üye
ya konu nasıl hızlı geldi bu kadar :)

agbi

Yasaklı
10547610_10204028850742844_7527592181975657222_n.jpg

Sn ERDOĞAN Bu ödülleri İADE ETMELİ.

TÜM RESMİ ANLAŞMALARI İPTAL ETMELİ.

UÇAK BENİN SATIŞINI DURDURMALI.

ubeyd_el_turki

Doçent
Sn ERDOĞAN Bu ödülleri İADE ETMELİ.

TÜM RESMİ ANLAŞMALARI İPTAL ETMELİ.

UÇAK BENİN SATIŞINI DURDURMALI.

Ödülü de alırsın sonrada yüzüne KATİL dersin...

İşte o zaman ödülü veren adama daha büyük ZULÜM etmiş olursun...

Diplomasi dediğinde budur...

Bunun şahı'da 2.Abdülhamit Handır...

Yetim

Kısıtlı Erişim
Kardeşim Allah ü teala bu dünyayı neden yarattı? İmtihan için. Eğer bu zatlar bir anda bütün küffarı kırsa geçse ortada imtihan mı kalır?
Ayrıca yukarıda paylaştığım videoyu göz önüne alırsak, kazada insanlar ölüyor çocuklar yetim öksüz kalıyor. Madem böyle bir şey var neden trafik kazası oluyor diyebilir miyiz? Sizin dediğiniz buna benziyor.

Allah müsaade ediyor CİHADA

Ladikli efendi müsaade edilmiyor diyor cihada

kadere ve kazaya iman etmişiz kaza olayı ile cihada müsaade olayını nasıl bir tutarsınız ...

Yarın ladikli efendi namazada müsaade yok denildiği zaman namazıdamı bırakacaksınız ?

CİHAD KURAN kerimde 500 KUSUR ayette GEÇİYOR NAMAZ KURANDA 100 KUSUR ayette GEÇİYOR

"NAMAZ DİNİN DİREĞİ İSE CİHAD ZİVESİDİR" .HADİSİ ŞERİF ..

Yetim

Kısıtlı Erişim
ben allahın kuluyum..allahın koyduğu fizik kuralları çerçevesinde buna musade etmiyorum..

Sen Allahın koyduğu fizik kurallarıdan haberin yok o zaman Allah için mükünsüzlük düşünülemez

Yetim

Kısıtlı Erişim
Artık siz karar verin olacak olaymı olmayacak olay mı isteyerek mi yapmış yada fizik kuralları ne der?

Mucize , keramet, manuet ,Bunların hepsi Hak ..

Fakat istidraç diye bir şeyde var Allahın farz ettiği cihadı insanlara müsaade yok diyen birinden zuhur eden olağan üstü haller istidraçdır...

Abd-

Üye
Ödülü de alırsın sonrada yüzüne KATİL dersin...

İşte o zaman ödülü veren adama daha büyük ZULÜM etmiş olursun...

Diplomasi dediğinde budur...

Bunun şahı'da 2.Abdülhamit Handır...
Bu israil çöker bence adamlar korkak. O kadar silahları var cılız füze atışından korkuyorlar. Füzelerde füze olsa sanki nükleer.

Abd-

Üye
Mucize , keramet, manuet ,Bunların hepsi Hak ..

Fakat istidraç diye bir şeyde var Allahın farz ettiği cihadı insanlara müsaade yok diyen birinden zuhur eden olağan üstü haller istidraçdır...
Siz sözü farklı yorumladınız.
Konya Kadınhanı İlçesi Askerlik Şubesindeki askerlik dosyası üzerinde yapılan inceleme neticesinde, seferberlik zamanında
l5 – 16 yaşlarında askere alındığı, en az 16 Yıl , en fazla 26 Yıl askerlik yaptığı sonucuna varılmış,Düşmana esir düşümüş,
Defalarca yaralanmış çok sonraları sonraları “sen neden gazilikten maaş almıyorsun? gazilik madalyası olanlar
maaş alıyorlar.” denilince:
“birkaç günlük askerliğim var,
onu da paraya mı çevireyim.” diyebilmiş bir zata cihad ı öğretecek değiliz sanırım.

Yetim

Kısıtlı Erişim
Siz sözü farklı yorumladınız.
Konya Kadınhanı İlçesi Askerlik Şubesindeki askerlik dosyası üzerinde yapılan inceleme neticesinde, seferberlik zamanında
l5 – 16 yaşlarında askere alındığı, en az 16 Yıl , en fazla 26 Yıl askerlik yaptığı sonucuna varılmış,Düşmana esir düşümüş,
Defalarca yaralanmış çok sonraları sonraları “sen neden gazilikten maaş almıyorsun? gazilik madalyası olanlar
maaş alıyorlar.” denilince:
“birkaç günlük askerliğim var,
onu da paraya mı çevireyim.” diyebilmiş bir zata cihad ı öğretecek değiliz sanırım.

Elbette cihadı öğretmek vs değil niyetim haddimede değil ..

Anlayamadığım şu Allah cihadı farz kılmış her hangi bir insan şu an cihada müsaade yok derse Allah müsaade etmiş fakat kul müsaade etmiyor.nasıl olacak ..sana bir şey soracağım şimdi sen evinde ailenle oturyon Allah muhafaza 5 veya 10 kişi eli silahlı evi bastı naparsın ?

Abd-

Üye
Elbette cihadı öğretmek vs değil niyetim haddimede değil ..

Anlayamadığım şu Allah cihadı farz kılmış her hangi bir insan şu an cihada müsaade yok derse Allah müsaade etmiş fakat kul müsaade etmiyor.nasıl olacak ..sana bir şey soracağım şimdi sen evinde ailenle oturyon Allah muhafaza 5 veya 10 kişi eli silahlı evi bastı naparsın ?
Bu kadar üzerinde durduğunuz sözde bahs edilen cihad değil, cihada manevi müdahale.Kadere kazaya iman dediniz;
Allah ü teala sünneti seniyyeden, şeriattan, doğruluktan sapmaları dolayısıyla mü'minleri cezalandırıyor olamaz mı?
Misal Suriye
(Siz nasılsanız, başınıza öyle âmirler geçer) (Deylemi) hadisi mucibince cezasını çekiyor olamaz mı?
Şimdi böyle bir durum olsa burada zalime karşı cihad a müdahale nasıl olur bi düşünün.

Malum herkes herkese itibar etmiyor. Aşağıda ismi geçen zatlardan sözüne itibar ettiğiniz birini söylemenizi rica ediyorum.

Bediuzzaman Said Nursi (K.S.)

Şeyh Mahmud Sami efendi (K.S.)

Hacı Veyis Zade Mustafa Efendi (K.S.)

Tahir Büyükkörükcü Hoca Efendi

Abdurrahman Büyükkörükcü Hoca Efendi

Üstad Ali Ulvi Kurucu

Cübbeli Ahmed Hocaefendi

Ali Ramazan Dinç Hocaefendi

Kadir Mısıroğlu

Buv zatların ve daha nicelerinin evliyalığını kabul ettiği birini siz istidracla itham ettiniz.
İstidracın kimden zuhur ettiği de sizce malum.

Yetim

Kısıtlı Erişim
Bu kadar üzerinde durduğunuz sözde bahs edilen cihad değil, cihada manevi müdahale.Kadere kazaya iman dediniz;
Allah ü teala sünneti seniyyeden, şeriattan, doğruluktan sapmaları dolayısıyla mü'minleri cezalandırıyor olamaz mı?
Misal Suriye
(Siz nasılsanız, başınıza öyle âmirler geçer) (Deylemi) hadisi mucibince cezasını çekiyor olamaz mı?
Şimdi böyle bir durum olsa burada zalime karşı cihad a müdahale nasıl olur bi düşünün..

ZAHİREN YİNE ZALİME KARŞI MAZLUMUN YANINDA OLMAYA ÇALIŞIRIM ...

Böyle anlatırsan o zaman sana kısmen katılırım Amenna ve sadakna Allahın cezası adaletindendir

fakat anlattığın şey (manevi mudahele var diyor bi insan ) bizlere buraları gayb

Amena gayba iman etmişiz ...

Fakat bize düşen şeriat zahire göre hükmeder

Zahiren CİHAD FARZSA tüm dünya mazlumlarının yanında en azından dua larımızla ve bugzlarımızla taabi buda bu zamanki azgınlıklara vahşetlere yetmiyorya ...

Verdiğin listede tek itibar etmediğim kişi Said Nursidir...