Kuytul'a "terör örgütlerine destek suçlarından" tahliye

ihvanistanbul

AkhenAton
Adana'da düzenlenen operasyonda tutuklanan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı kurucu başkanı Alparslan Kuytul bugün hakim karşısında çıktı. Kuytul, silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme (FETÖ/PDY), yayın yoluyla terör örgütü propagandası yapmak (PKK/KCK) suçlarından tahliye edildi.
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından 45 kişi için yürütülen soruşturma kapsamında Kuytul ile birlikte 2 kişi hakkında çeşitli suçlardan 41’er yıla kadar, 42 şüpheli hakkında ise 21’er yıla kadar değişen hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Haklarında "suç işlemek amacıyla örgüt kurma yönetme, özel belgede sahtecilik, dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık, kamu kurum ve kuruluşları gibi tüzel kişiliklerin araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık, silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme (FETÖ/PDY), yayın yoluyla terör örgütü propagandası yapmak (PKK/KCK), mal varlığı değerlerinin gayri meşru kaynağını gizlemek" suçlarından iddianame hazırlanan Kuytul ve tutuksuz vakıf yöneticileri G.Y. ve M.Ç'nin Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı.
Kuytul, Bolu'daki cezaevinden duruşmaya SEGBİS olarak adlandırılan görüntülü ve sesli iletişim tekniğiyle bağlanarak savunmasını yaptı.
Mahkeme heyeti, Kuytul'un silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme (FETÖ/PDY), yayın yoluyla terör örgütü propagandası yapmak (PKK/KCK) suçlarından tahliyesine, diğer suçlardan tutukluluğunun devamına karar verdi.

Kuytul'a "terör örgütlerine destek suçlarından" tahliye furkan eğitim ve hizmet vakfı kurucu başkanı alparslan kuytul, adana'daki duruşmaya bolu cezaevi'nden segbis olarak adlandırılan görüntülü ve sesli iletişim tekniğiyle bağlandı kuytul'un diğer suçlardan tutukluluğunun devamına karar verildi - Adana Haberleri