Kütüphanemizde Hangi Kitaplar Var?

Mahpeyker

Kıdemli Üye
Elmali Kur´an Tefsiri
Ihya-u Ulumid-din
Sahih-i Buhari
Tibbi Nebevi
Siyer-i Nebi
Dört büyük Halife
Sultan Abdülhamit Han
Büyük dünya atlasi
Nurul Izah
Bilinmeyen Osmanli
daha cok kitabim var ama ezbere ancak bu kadar aklima geldi : )
hedefim 10 bin kitaplik büyük bir kütüphane olusturmak ...

Hattabi

Ordinaryus
Heyseminin Mecmauz Zevaid adlı eser, (20 cilt) , 18.000 Hadis Rivayetlerinin Senedleri (Sahih,Zayıf ve uydurma olanları)

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
mızraklı ilmihal ey oğul ilmihali son halkalar abdulhakim arvasi külliyatı mektubatı rabbani evliyalar ansiklopedisi

AlpBilge

Yasaklı
Binbo%C4%9Falar_Efsanesi.jpg

Yüzyıllarca yerleşik düzene geçmemek için direnen Türkmenler'in romanı. Yörüklerin yok oluşuna yakılmış bir ağıt. 18.-19. yüzyıl siyasi çalkantıları ile Osmanlı İmparatorluğu binlerce yıldır konar göçer olarak yaşayan Yörükleri/Türkmenleri yerleşik hayat geçirmek için çeşitli baskılar ve zulümler uygulamıştır.

"Kalktık Horasan’dan sökün eyledik. Kurt sürüleri gibi dağıldık dünyaya. Anadolu’ya, Kafkas dağlarına, geniş Rus bozkırlarına, on bin, yüz bin kara çadırla indik."

AlpBilge

Yasaklı
4c5722cb-6ac9-4b7a-80b1-45c1fd4e2f4a.jpg

Hüseyin Nihal Atsız - Türk Ülküsü

Dinî inancı da içine almış olan millî ülkü, insanları sürükleyen, güçlendiren ve asilleştiren bir duygu ve düşüncedir.Türk ülküsüne sarılmaya mecburuz.Bütün Doğu milletlerini yendiği halde yalnız Türklerle başa çıkamayan Batı'nın içine sinmiş düşmanlığı ve hıncı karşısında, bizim silahımız Türk ülküsüdür. Tek başına Avrupa'ya dalan ve yüzyıllarca tek başına bütün Avrupa milletlerine karşı Allah'ın adını savunan Asya arslanları zaman zaman gaflet uykusuna dalmışlar, fakat sonra şahlanmışlardır. Bu seferki dalgınlık biraz tehlikeli gibi görünüyor. Çünkü içinde bir de yabancıya hayranlık unsuru var. Tehlikeler nereden gelirse gelsin, ne kadar büyük olursa olsun, tek çare ve tek ilacı Türk ülküsüdür. (Hüseyin Nihal Atsız)

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Tanrı'nın insan algısının dışında yer aldığını ve dinlerin insan ürünü olduğunu ifade eden Nihal Atsız, deist görüşlerini şu yazdıklarıyla da açıkça ortaya koymuştur:
« Tanrı insan idraki dışındadır. Kur'an, Muhammed'in talimatıdır. Bunun birçok delilleri vardır. Bir tanesi birçok yerinde aya, güneşe, fecre, atların köpüren ağızlarına yemin ve and verilmesidir. Yemini kim eder? İnsan eder ve kendisinden daha üstün bir varlığın adına eder, Tanrı yemin eder mi? Tanrı'dan daha üstün bir varlık olmadığına göre kendi yarattığı aya, güneşe neden yemin etsin? Görülüyor ki bu yeminler Muhammed'in gönlünden ve beyninden doğmadır ve hatta Araplar arasında İslamiyetten önceki zamanların usul ve adabınca edilmektedir. »

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Kötü yakalandım. En son eklediğim kitap Murat Bardakçı'nın Osmanlı'da şey kitabı..

Kaptan

Mecra Yazarı
ilk defa duyuyorum

@Verda senin kulagin deliktir

CC3ttImWYAApQ_0.jpg:large

Verda

Gales
Hidayet hoca bizim tefsir hocamizdi ama kitabi ben de yeni görüyorum :)

ALI25

Kıdemli Üye
Herkes kitablarini yaziyorsa bende yazmayim benim elimdeki kitablarda yazilacak gibi degil kim bilir kac sayfa tutar ve de bunu demek ile de yetineyim biiznillah.

Kaptan

Mecra Yazarı
ilk alinacaklar listesine koydum
hadi bakalim

B32E2RACYAI7kTj.jpg