Kusura bakmayın yine cüppeli +18

Ahter

Kıdemli Üye
bu cübbeli ne mubarek adammış osman ünlü hocayla bu kadar uğraşmıyorlar

Osman ünlü hocanın ''mala davara'' zararı yok...Cübbelinin arasıra ''mala davara '' zararı dokunuyor..

Bu videodan cübbeli hocaya tenkid çıkmaz...Öyle tenkide mazhar bir şey söyleyinki, cübbeli cevab bulamasın..Tıpkı bendenizin yaptığı gibi..

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
Osman ünlü hocanın ''mala davara'' zararı yok...Cübbelinin arasıra ''mala davara '' zararı dokunuyor..

Bu videodan cübbeli hocaya tenkid çıkmaz...Öyle tenkide mazhar bir şey söyleyinki, cübbeli cevab bulmasın..Tıpkı bendenizin yaptığı gibi..
osman ünlü isim vermeden ehli sünneti anlatıyor isim verince tepki artıyor

Ahter

Kıdemli Üye
Osman ünlü hoca sıradan bir hocadır...Arabcası ne düzeyde tartışılır..Yüksek islam mezunları ne kadar biliyorsa o kadar bilir...Türkiye gazetesi cemaatının(ışıkçılar) içerinde kendine bir isim yapmış..Hocayım diyen birisinin piyasada itibar görecek kitabı olacak..Nerede? Cübbeliyi beğenelim beğenmeyelim bir çok kitabı mevcut...Cübbeli osman ünlüye 10 gömlek fark atar..Neki, cübbelide sıradan bir molla...buradan Osman ünlüyü kıyasla!!:)

çelebiler

Kıdemli Üye
akşam akşam söveceğim olmayacak.... be Kur an inkarcıları, vede beyni boş olanlar, dinlemeyin olur biter... Şeriatte ayıp olmaz,,, meseleleri anlatırken, muhatabın anlayacağı dilden anlatırsın..... görende sizi ne edepli sanır...

Söv tabi insanın içindeki dışında olmalı.Biriktirdiğin küfrünü saç ortalığa her zamanki gibi.Sana da bu yakışır.

Doğru yalancının dilinden yalancılar anlat muhatapları da yalancı demek ki yalanlara kanmaya hazır ağızları bir karış gek gek gülerek karı kız muhabbeti yapıyorlar buna da İslam diye kendilerini kandırıyorlar.

Bak efendinizin ne yalancı olduğunu gözlerinizle görün.Yoksa bunlara da "muhatabın anlayacağı dil" olarak kılıf uydurmayı mı tercih edersin?

http://www.haberturk.com/gundem/haber/752723-cubbeli-hocadan-gulduren-diyaloglar

Savunmasını yapan Cübbeli Ahmet Hoca ile Mahkeme Başkanı arasında geçen diyaloglar salonda gülüşmelere neden oldu.İşte o diyloglar;

Mahkeme başkanı_ "Kendi kendine imam nikahı oluyor mu?"
Ünlü_"Oluyor.Onu özel konuşur öğretiriz."

Allah korusun müslüman bu derece ilkesiz,karaktersiz olabilir mi?Yurt dışından kadın getirerek zina yaptığı iddia edilen mahkeme diyalogları,komiklik yaparken yediği haltları itiraf olmuş.

"Merdi kıpti şecaat arz ederken sirkatin söylermiş." demiş Koca Ragıp Paşa aynen o misal.

Aşşağıdaki adres kendi sitesi midir bilmiyorum.Bir de orada nika ile alakalı verdiği cevaplara bakalım.
http://cubbeliahmedhoca.com/nikah-ile-ilgili-sorular-ve-cevaplar-2.html

1624 – Soru: Bir kadınla bir erkek, kendi aralarında, erkek “Ben seni aldım” dese, kadın da “Ben de kabul ettim” dese nikah aktedilmiş olur mu?
Cevap: Şahit bulunmadan kadın ve erkeğin kendi aralarında “Aldım, vardım” demeleri ile nikah sahih değildir. Kadın ve erkeğin kendi aralarında konuşmaları hiçbir değer ifade etmez. İki erkek (veya bir erkek iki kadın) şahit huzurunda ve mehir tayin edilerek şer’i usul dairesinde nikah yapılması gerekir.

1627 – Soru: Fasid nikah, nasıl bir nikahtır?
Cevap: Hiç şahit olmadan veya tek şahitle yapılan nikah fasiddir.
http://www.haberturk.com/gundem/haber/752723-cubbeli-hocadan-gulduren-diyaloglar
- Ünlü: (İkinci eş) Hanımla ne yapacağız bilmiyorum. Medyaya da çıkarsa...Gizlilik kararı da almadınız
Mahkeme Başkanı: Eşiniz bilmiyor mu ikincisini? Ne yapar sizi döver mi?
- Ünlü: Biliyor ama çok kıskanç. Dövmesini gerek yok ki. Sabaha kadar konuş... Hapisten çıktın bir gece de öyle gitti

http://cubbeliahmedhoca.com/nikah-ile-ilgili-sorular-ve-cevaplar-2.html

1623 – Soru: Benim ailem, normal bir şekilde İslamiyet’i yaşıyor. Ben ise ailemin üzerine evlenmek istiyorum. Caiz midir, değil midir?
Cevap: Sen birinin hakkını öde de ikincisini sonra düşün. Şu zamanda, tek ailenin bile İslami hükümlere göre sevk-ü idaresi güç iken, ikinci evliliğe kalkmanız ne cesaret!

Bunca yalan ve günaha rağmen bir insanı hatasız görüyor,hatalarını görmezlikten geliyorsanız o kişiyi putlaştırıyorsunuz demektir.

Mekke müşriklerinin putları da böyleydi.Yoksa hiçbir zaman için tapmak için heykeller dikmediler.Bir kişiyi putlaştırmak için heykelini dikmeye gerek yoktur.​

abdullah birisi

Kıdemli Üye
tamda sana yakışır bir cevap olmuş...., Sen Allah Rasulu aleyhisselamı inkar et, O nun mübarek sözlerini rivayet eden sahabei, kiramı yalancılıkla suçla, sonra gel gazete haberlerine, imanını izhar et.... Kabahat bizde, dedikodu habercilerinden, KUr an a ve Hadisi Şeriflere iman etmesini bekle....

çelebiler

Kıdemli Üye
tamda sana yakışır bir cevap olmuş...., Sen Allah Rasulu aleyhisselamı inkar et, O nun mübarek sözlerini rivayet eden sahabei, kiramı yalancılıkla suçla, sonra gel gazete haberlerine, imanını izhar et.... Kabahat bizde, dedikodu habercilerinden, KUr an a ve Hadisi Şeriflere iman etmesini bekle....

Doğrular zoruna gitmesin.Müslümanlar doğruyu konuşurlar.Doğruya teslim olurlar.Sen de doğruları öğren ona göre konuş.

Sahabeye "yalancı" diyen yok.Sahabenin ağzından,sahabe adına kim yalan uydurduysa yalancı onlardır.Hadisleri Peygamber söylemiş,sahabe rivayet etmiş gibi inanarak anlatanlar da yalana ortak olur.Onun için hadislerin Resulün sözleri olmadığını söylüyoruz.

Resulün sözlerini okumak ve Resulü kendin örnek almak istiyorsan bu sözlere sadece tek doğru olan Kuran'dan ulaşabilirsin.

Kaçak

Yeni
Yayınlamayın şu adamın videolarını rica ederim ...

Ahter

Kıdemli Üye
@çelebiler yazdığımızdan neden rahatsız olmuş anlamadım..Benim alıntıladığı yazımı, @arvasi'nin '' bu cübbeli ne mubarek adammış osman ünlü hocayla bu kadar uğraşmıyorlar'' cümlesine karşı yazdım..
Ayrıca ''mala davara zararı yok'' deyimi, beşeri sistemlere zararı olmayan anlamında kullanılan bir deyimdir.Umarım anlaşılmıştır.
.:)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Yazılan yorumları okumak istemiyorum, biliyorum ki birbirlerine ağır şekilde yazılar yazılmıştır.

Sadece videoyu izledim görüşümü yazayım: HİÇ HOŞ OLMAMIŞ cübbelinin bu uslubu.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Doğrular zoruna gitmesin.Müslümanlar doğruyu konuşurlar.Doğruya teslim olurlar.Sen de doğruları öğren ona göre konuş.

Sahabeye "yalancı" diyen yok.Sahabenin ağzından,sahabe adına kim yalan uydurduysa yalancı onlardır.Hadisleri Peygamber söylemiş,sahabe rivayet etmiş gibi inanarak anlatanlar da yalana ortak olur.Onun için hadislerin Resulün sözleri olmadığını söylüyoruz.

Resulün sözlerini okumak ve Resulü kendin örnek almak istiyorsan bu sözlere sadece tek doğru olan Kuran'dan ulaşabilirsin.

ban Buhari Şerifte sahabe adına uydurulan bir sözü delilleri ile ispat et...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
.....

"Merdi kıpti şecaat arz ederken sirkatin söylermiş." demiş Koca Ragıp Paşa aynen o misal.

Aşşağıdaki adres kendi sitesi midir bilmiyorum.Bir de orada nika ile alakalı verdiği cevaplara bakalım.
http://cubbeliahmedhoca.com/nikah-il...evaplar-2.html

1624 – Soru: Bir kadınla bir erkek, kendi aralarında, erkek “Ben seni aldım” dese, kadın da “Ben de kabul ettim” dese nikah aktedilmiş olur mu?
Cevap: Şahit bulunmadan kadın ve erkeğin kendi aralarında “Aldım, vardım” demeleri ile nikah sahih değildir. Kadın ve erkeğin kendi aralarında konuşmaları hiçbir değer ifade etmez. İki erkek (veya bir erkek iki kadın) şahit huzurunda ve mehir tayin edilerek şer’i usul dairesinde nikah yapılması gerekir.

1627 – Soru: Fasid nikah, nasıl bir nikahtır?
Cevap: Hiç şahit olmadan veya tek şahitle yapılan nikah fasiddir.
http://www.haberturk.com/gundem/habe...ren-diyaloglar- Ünlü: (İkinci eş) Hanımla ne yapacağız bilmiyorum. Medyaya da çıkarsa...Gizlilik kararı da almadınız
Mahkeme Başkanı: Eşiniz bilmiyor mu ikincisini? Ne yapar sizi döver mi?
- Ünlü: Biliyor ama çok kıskanç. Dövmesini gerek yok ki. Sabaha kadar konuş... Hapisten çıktın bir gece de öyle gitti

http://cubbeliahmedhoca.com/nikah-il...evaplar-2.html

1623 – Soru: Benim ailem, normal bir şekilde İslamiyet’i yaşıyor. Ben ise ailemin üzerine evlenmek istiyorum. Caiz midir, değil midir?
Cevap: Sen birinin hakkını öde de ikincisini sonra düşün. Şu zamanda, tek ailenin bile İslami hükümlere göre sevk-ü idaresi güç iken, ikinci evliliğe kalkmanız ne cesaret!

....​

cübbeliye sorun bakalım. hem ağır şeker hastası hem diğer hastalıklar peşinden koşturruken (ki mahkemede "yabancı kadınlarla zina" iddiasına bu şekilde savunma yapmıştı. yani kendi sözü) kendinin kaç ailesi varmış öğrenmek gerek.

ulen hoca sana gelince caiz, başkasına gelince caiz değil öyle mi?

Allah ın helal kıldığını kendisi yaparken başkasına yasaklayanların tüh yüzüne!

çelebiler

Kıdemli Üye
Bu sözle aslında kendinizi "mal davar" yapmışsınız ama bu şekilde yazmak kimseye birşey kazandırmayacağı iç...''

@çelebiler yazdığımızdan neden rahatsız olmuş anlamadım..Benim alıntıladığı yazımı, @arvasi'nin '' bu cübbeli ne mubarek adammış osman ünlü hocayla bu kadar uğraşmıyorlar'' cümlesine karşı yazdım..
Ayrıca ''mala davara zararı yok'' deyimi, beşeri sistemlere zararı olmayan anlamında kullanılan bir deyimdir.Umarım anlaşılmıştır.
.:)
Karşımda mertçe lafını söyleyebilen delikanlı olsaydı iyiydi.