KURTULMUŞ tan ALLAH ebeden razı olsun OLMASI GEREKEN de bu CEM OLMAK

agbi

Yasaklı
Kurtulmuş da 'evet' için yollara düşüyor

Referandumda 'evet' diyeceklerini aylar öncesinden açıklayan SP'nin kongre sonrası yaşanan gerginlikler şimdilik bitti ve Numan

Kurtulmuş 'evet' oyları için yollara düşüyor.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, parti teşkilatları tarafından organize edilen iftar programlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşları, işadamları ve medya temsilcileri ile bir araya geliyor. Kurtulmuş diğer yandan önümüzdeki günlerde referandum çalışmaları çerçevesinde büyük bölgesel mitinglere katılacak.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş parti çalışmalarını Ramazan ayında da yoğun bir şekilde sürdürüyor. Parti teşkilatları tarafından organize edilen iftar programlarına katılan Kurtulmuş bu programlarda partililerin yanı sıra, sivil toplum kuruluşları, işadamları ve medya temsilcileri ile bir araya geliyor. Numan Kurtulmuş diğer yandan önümüzdeki günlerde referandum çalışmaları çerçevesinde büyük bölgesel mitinglere katılacak.

Ramazan ayı boyunca Anadolu'nun bir çok il ve ilçesini dolaşacak olan Numan Kurtulmuş bu çerçevede Tekirdağ- Çerkezköy'de çoşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Kurtulmuş iftar programında partililerin yanı sıra, bölgenin sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kanaat önderleri ve medya temsilcileri ve iş adamları ile bir araya geldi.

Referandum mitingleri

Kurtulmuş'un Ramazan ayı programında dikkat çeken bir başka önemli çalışması da referandum mitingleri olacak. Şu ana kadar netleşen bilgilere göre Kurtulmuş; sırasıyla Diyarbakır, Konya, Bursa, Ağrı ve Trabzon gibi önemli yerlerde referandum mitinglerine katılacak. Kurtulmuş; aynı şekilde çeşitli il ve önemli ilçe merkezlerinde gerçekleştirilecek iftar programlarına da iştirak ederek referandum çalışmalarını sürdürecek.

Referandum kararını milletle paylaşacak

Bu çalışmalar çerçevesinde Anadolu'yu dolaşacak olan Kurtulmuş, Referandum'da neden "Evet" dediklerini ve yeni Anayasa ile ilgili beklentilerini kamuoyuyla paylaşacak. Bilindiği gibi Saadet Lideri Kurtulmuş Referandum'la ilgili düşüncelerini "12 Eylül'de Evet-13 Eylül'de Hayır" cümlesiyle özetlemiş ve mevcut değişiklikleri yetersiz bulmalarına karşın millet lehine kısmi düzenlemeler içerdiği için Referandum'da evet oyu kullanacaklarını açıklamıştı.

Kurtulmuş; "13 Eylül tarihinden itibaren de yeni, çağdaş ve tam anlamıyla sivil bir anayasa için yeniden çalışmalara başlayacağız" diyerek bu konudaki yaklaşımını ortaya koymuştu.

Milli Gazete