Kurtulmus SP den istifa etti

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Numan Kurtulmuş kararını açıkladı-izle

Numan Kurtulmuş’un kararını açıkladığı konuşması izle
Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ekibiyle birlikte aldığı kararı açıkladı: Kurtulmuş ve ekibi Saadet Partisi'nden ayrıldığını açıkladı.

Numan Kurtulmuş Saadet Partisi'nden ayrılma kararını açıkladı ve gerekçelerini tek tek sıraladı. 'Bugün itibariyle Saadet Partisi Genel Başkanlığı ve üyeliğinden şu andan itibaren ayrılıyorum. Artık Saadet Partisi'nde siyaset yapma imkanımız kalmamıştır' diye konuştu. Kurtulmuş yeni partiyle ilgili çalışmalarını önümüzdeki günlerde Ankara'da yapacakları basın toplantısıyla açıklayacaklarını kaydetti.

İşte Kurtulmuş'un o açıklamaları:
Süreçte bizi destekleyen herkese yürekten teşekkür ediyorum...

Bize karşı bu muameleyi yapanlarla ilişkimiz İstanbul'daki iftar yemeğinde masamıza atılan tabaklar, tuzluklar ve çatallarla bitmişti. Kan içtik ve kızılcık şerbeti içtik. Kararın bugüne kadar bekletilmesinin bir diğer nedeni de evet oylarının kaybolmaması içindir. Bir de bu kararın gecikmesinin bir diğer nedeni de tek başına karar veremiyor olmamdır.

4 yoldan çok iyi örgütlenmiş saldırılar gerçekleştirildi. Partimiz aleyhine 14 tane dava açıldı. Bu davalardan biri de geçtiğimiz günlerde sonuçlanan kayyum davasıdır.

Son kayyum davasının Türkiye siyaseti üzerinde nasıl bir etki yarattığı üzerine bir kaç şey söylemek istiyorum. Bir yerel mahkemenin tek hakiminin kararıyla bu karar alınmıştır. Benim esas üzerinde durmak istediğim nokta, SP tek başına iktidar olsaydı SP bir yerel mahkemenin tek yargıcı tarafından belki de iktidardan edilecekti. Bu kayyum kararı Numan Kurtulmuş'un değil tüm Türkiye siyasetinin üstünde durması gereken bir karardır.

HERKES OLANLARI GÖRDÜ
Daha fazla konuşmuyorum. Çünkü her şey milletin gözü önünde oldu. Biz sistemli bir şekilde komplolarla karşılaştık. Numan Kurtulmuş ve arkadaşları başarısız oldukları için değil, SP'yi Türkiye'nin yıldızı haline getirdiği için cezalandırılıyor. Numan Kurtulmuş siyasete yeni bir tarz getirdiği için cezalandırıyor.

Siz misiniz, mayınlı araziler başkalarına peşkeş çekilmesin diye karşı durarak mücadele veren? Kim hangi hesabın içerisinde olursa olsun bu yürüyüşümüzü durdurmaya kimsenin gücü yetmeyecek.

ALLAH DIŞINDA KİMSE BİZE DİZ ÇÖKTÜREMEZ
Küresel ve yerel statikolar önümüzü kesmeye çalışıyorlar. Biz alemlerin rabbinin dışına başka kimsenin önünde diz çökmeyiz.

Meydana gelen gelişmeler, üslüp ve yöntem farklılığımız ortaya çıkmıştır. Bu farklılık sonrası bu partide birlikte çalışma imkanımız kalmamıştır. Bizler mülkiyet ve saltanat anlayışına dayalı bir siyasete karşı çıktık. bizler içe kapanmak yerine millete açılmaya inandık. Şahıslara değil ilkelere sahip çıktık.

26 Ekim 2008 kongresinde genel başkan oldum. Orada söz verdim: Biz siyaseti asla ve asla yakın hedefler uğruna yapmıyoruz ve bu idealler yolunda asla sapmayacağız.

Aldığımız kararı açıklamak bana ve arkadaşlarıma çok zor geliyor. Ben ve arkadaşlarımız sırça saraylarda oturarak ahkam kesmedik. Anadolu'yu karış karış gezdik. Bu yaptıklarımın karşılığını istemiyorum. Belki eksik yaptık belki yanlış yaptık. Ama ne kendi başımı öne eğdirecek ne de partinin başını öne eğdirecek bir şey yapmadım.

ARTIK SİYASET YAPMA İMKANIMIZ KALMADI
Zor bir karar açıklıyoruz. Kaç yıllık emeğimizi elimizin tersiyle kenara itiyoruz.
Siyaseti milleti dışlayarak belirlemek isteyenler, milletimizle birlikte siyaset yapma imkanı bırakmamıştır. Artık bu yapı içerisinde siyaset yapma imkanı kalmamıştır. Yeni kerbela denemelerine imkan vermemek için bu genel kurula girmiyor ve katılmıyoruz. Bugün itibariyle Saadet Partisi Genel Başkanlığı ve üyeliğinden şu andan itibaren ayrılıyorum. Bu karar yeni siyasi hareketin ilk adımıdır.

Bugüne kadarki mücadelemizde çok güzel anılarımız oldu.

Bilerek ya da bilmeyerek birini kırdıysam özür diliyorum. Bana ve eşime yapılan saldırılara katılanlara bireysel haklarımı helal ediyorum..

Kurtulmuş: Saadet Partisi Genel Başkanlığı ve üyeliğinden şu andan itibaren ayrılıyorum-

Bizim davamız mal mülk davası değildir, medeniyeti yeniden inşaa edebilme mücadelesidir.

Önümüzdeki günlerde atacağımız siyasi adımların tüm ayrıntılarını Ankara'da açıklayacağız.

efruz

Kıdemli Üye
Sabrı ne zamana kadar sürecek diye merak ediyordum.ve tükenmiş.sayın Kurtulmuş iyi dayandı.

Hakkında hayırlısı olsun.Yazık ettiler.

_Nihade_

Gafleti eyLe Heba
Sayın Numan bey gerçekten siyasetin temiz simalarından bir tanesi, şaşırmadık bu istifaya, içimiz burkuldu sadece... bundan sonra hakkında hayırlısı olsun inşaallah...

ibrahimi

Has Uşak
büyük bir kayıp.
sanırım kendi kavgalarıyla başbaşa kalacak diğer milli görüşçüler.

arifan yolcusu

Profesör
milli görüş duruşunu dik tutmaya devam ediyor...
birileri meselenin bu olduğunu hala anlayamamış olması önemli değil..
kurtulmuş kendi tercihini yapmıştır...
kendisi için üzüldük,
umulurki daha büyük hatalara düçar olmaz...

ummuhan

Kıdemli Üye
Allah c.c en sonunda KURTARMIŞ inşaallah... :)

reis

Kıdemli Üye
Giden değil kalandır asıl terkeden
Giden de bu yüzden gitmiştir zaten

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
büyük bir kayıp.
sanırım kendi kavgalarıyla başbaşa kalacak diğer milli görüşçüler.

Milli görüs de kavga bitmez

Simdi kim aday olsun kavgasi yaparlar.

Erbakan aday olacagim dese , olmaz sen 84 yasindasin ayakta duramiyorsun

derler. Fatih erbakan ben aday olacagim dese , sen askerligini yapmadin

olmaz derler. Baska birisi ben aday olacagim dese, sen Numan gibi

Hocamizin sözünü tutmazsin olmaz derler.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
milli görüş duruşunu dik tutmaya devam ediyor...
birileri meselenin bu olduğunu hala anlayamamış olması önemli değil..
kurtulmuş kendi tercihini yapmıştır...
kendisi için üzüldük,
umulurki daha büyük hatalara düçar olmaz...

Sen üzülmüs olabilirsin ama bazi Milli görüscüler

Numana def ol git diyen milli görüscüler

kina yakip oynamislardir.

Gölgem

Üye
Numan Kurtulmuşun kararına saygılıyız. Bizler biliyoruz ki siz bu dava için elinizden geleni yaptınız Başkanım.

Bu kararınız hayırlara vesile olur inşAllah. Yolunuz açık olsun, Allah utandırmasın.

_Berceste_

bir tutam delilik...
Hocamin dedigi gibi "Allah yolunu acik etsin"
bunda da vardir bir hayir

ummuhan

Kıdemli Üye
İnsanların en önemli ve en özel mahremiyetleri aileleri ve evleridir... evine kadar saldırılan (üstelik bunu yapanlar güya müslüman(!) ) insan başka ne yapabilir?

İstihya

Doçent
Herşeye rağmen helal etti ya hakkını, helal..

ummuhan

Kıdemli Üye
"Marifet kuş gibi, yukarıdan aşağıya doğru iner ve daima utanç, hayâ sahibi gönülleri arar ve onlara konar."
Sırr-ı Sakatî

Bu söz buraya çok uyacak :)

TakVa

Ordinaryus
Saadetin oylarını hocayla bölüşürler artık.