Kurtulmuş:O Defter Kapandı

  • Konbuyu başlatan Kaçak
  • Başlangıç tarihi
K

Kaçak

Guest
Ne var bu Altaylıda anlamıyorum ...
Yahu adam cidden kötü bir madoratör ve gazeteci ...
Tercih sebebi sadece mikrofonu uzatmış olmasımı ?
Aklım almıyor F.Altaylı tercihlerini ...
Buyrun haber ...

Saadet Partisi'nden ayrılarak HAS Parti'yi kuran Numan Kurtulmuş, TEKE TEK'te Fatih Altaylı'ya Saadet Partisi ile farklarını ve yeni partiyi anlattı. Türkiye'de sistem anlayışının ve toplum ahlakının restore edilmesi gerektiğini savunan Kurtulmuş, "Türkiye'nin ihtiyacı olan siyasi partiyi oluşturuyoruz" şeklinde konuştu. "Aslında bu parti sokakta vardı, toplumda vardı. Biz var olan bir yapıyı ete kemiğe büründürdük" diyen Kurtulmuş, Türkiye'deki hiçbir partiye benzemeyeceklerini dile getirdi.

O DEFTER KAPANDI
Numan Kurtulmuş, Fatih Altaylı'nın Saadet Partisi ile yollarının ayrılması yönündeki sorularına "O defter kapanmış bir defterdir. Onun yerine yeni bir sayfa açtık" cevabını verdi. "Siyasi üslubumuzda, bakışımızda farklar olduğu ortaya çıktı. İftar baskını vs. gibi şimdiye kadar Türk siyaset tarihinde belki de ilk defa olan olaylar oldu. Bu denli olayların olduğu bir süreci geride bıraktık" diyen Kurtulmuş, artık geriye bakmayacaklarını söyledi.

SORUN FATİH ERBAKAN MIYDI?
Kurtulmuş, Altaylı'nın partide ipleri gelen noktanın Fatih Erbakan'ın parti üst yönetimine alınmaması olup olmadığı yönündeki sorusuna "Genel kurula zaten bir genel başkan adayıyla girildi. İki liste de birbirinin aynısı olsa bile bu sonuç ortaya çıkacaktı. Değişen bir şey olmazdı" şeklinde cevap verdi.

İKİ PARTİ ARASINDAKİ FARK
Altaylı'nın iki parti arasındaki farkın ne olduğu sorusuna, "Bir kere Halkın Sesi Partisi kısa adıyla HAS Parti, yeni bir parti. Bundan sonraki siyaset sürecinde biz burada yeni bir şey denemeye çalışıyoruz. Şu anda geçmişten kalan liberal, sol, sağ partiler Türkiye'deki siyasi sistemi karşılamıyor. Yeni ve yerel bir tanıma ihtiyaç var. Anti emperyalist, herkesi birey olarak siyasetin içine sokan bir tanıma" cevabını veren Kurtulmuş, demokratik açılım konusunda AK Parti'yi eleştirdi.

AK PARTİ ALDIĞI OYU TAŞIYAMADI
Kurtulmuş, "AK Parti almış olduğu oyu taşıyamadı. Burhan Kuzu'ya 'Sen bir anayasa hazırla' deniyor. Tüm bunlar kapalı kapılar ardında yapılıyor. Projenin olması lazım. İktidar, yüzde 58'in ne istediğini siyasi olarak ortaya koyamadı" şeklinde konuştu. "Siyaset kostümle yapılmaz" şeklinde konuşan Kurtulmuş, PKK'nın seçim sürecine kadar ateşkes kararı alması ve son saldırıyla ilgili olarak da "Silahların gölgesinde barış konuşulmaz" dedi.
 
Üst