Kurtulmuş Millî Görüş'ten Merkez Sağ'a Açılıyor ( ERDOĞAN'I TAKLİT EDİYOR ASLI DURURKEN TAKLİDİ MİLLET NE YAPSIN )

TakVa

Ordinaryus
Katılım
13 Nis 2007
Mesajlar
2,868
Tepkime puanı
79
Puanları
0
Kurtulmuş Millî Görüş'ten Merkez Sağ'a Açılıyor ( ERDOĞAN'I TAKLİT EDİYOR ASLI DURURKEN TAKLİDİ MİLLET NE YAPSIN )

SP'den istifa eden Numan Kurtulmuş, yeni partiyi seçimlere yetiştirmeyi hedefliyor. Fakat asıl strateji, Başbakan Erdoğan'ın muhtemel cumhurbaşkanlığı sonrasına hazırlanmak.

Kurtulmuş'un 'Millî Görüş gömleğini' çıkaracağı ve merkez sağdan isimlerle buluşacağı belirtiliyor.

Bu çerçevede zikredilenler arasında Süleyman Soylu, Mehmet Keçeciler ve Ramiz Ongun gibi isimler var.

Bir kulvar değişikliğine gidecek olan Kurtulmuş, merkez sağdaki boşluğa gözünü dikti. Hedefinde, AK Parti küskünleri ile Demokrat Parti (DP) ve MHP tabanı yer alıyor.


Kurmayı düşündüğü yeni partinin kırmızı çizgilerini de bu doğrultuda belirledi. Buna göre, yeni partinin kapıları 28 Şubat, 27 Nisan ayıbına ortak olanlar, cuntacılarla işbirliği yapanlar ve geçmişinde yolsuzluk şaibesi olanlara kapalı olacak.

Hesaplar, Başbakan Erdoğan'ın muhtemel cumhurbaşkanlığı sonrasında iktidar olmak üzerine kuruluyor. Kurtulmuş ve arkadaşlarının parti çalışmalarında rol modeli de büyük ölçüde Erdoğan olacak.


'Milli Görüş' çizgisindeki bir partinin marjinal olacağını düşünen Kurtulmuş, siyasetin farklı yelpazelerine açılım yapmaya kararlı.

Bu çerçevede bir süredir önemli temaslarda bulunduğu da biliniyor. ANAP'lı eski bakanlar Hüsnü Doğan ve Mehmet Keçeciler bunlardan ikisi.

Kurtulmuş'un eski DP Genel Başkanı Süleyman Soylu ve CHP'den istifa eden İlhan Kesici'nin yanı sıra MHP camiasının önemli isimlerinden Ramiz Ongun'la da temasa geçeceği öne sürüldü.

Kurtulmuş'un önemli bir kurmayı, parti çalışmaları hakkında Zaman'a bilgi verirken, "Bütün kesimlerle temas kuruyoruz. 2011'den önce partiyi kurarız ve seçimlere girecek hale geliriz. Eğer bir aksama olursa hazırdaki bir partiyle seçimlere girmeyi düşünüyoruz." dedi. Yeni kurulacak partinin kendisini "milli, maneviyatçı, anti-emperyalist, sosyal adaletçi, özgürlükçü" şeklinde tanımlayacağı da belirtildi.

moralhaber

ERDOĞAN SONRASI DAVUDOĞLU VAR KURTULMUŞ HAYAL KURUYOR.
 

real.ist

Doçent
Katılım
13 Ara 2006
Mesajlar
500
Tepkime puanı
4
Puanları
0
Numan Kurtulmuş'un ilk transferi

Numan Kurtulmuş, yeni kuracağı partiye, yerel seçimlerde partinin Çankaya Belediye Başkan adayı olan tiyatro sanatçısı Esra Acu’yu da götürecek.

Güzelliği ve sanatçı kimliğiyle ön plana çıkan ve SP‘ye katılımı “partide tabular yıkılıyor” yorumlarına neden olan Acu, “Sayın Kurtulmuş, Türk siyasi hayatında yeni bir siyasi tarihin başlangıcı oldu. Kendisinin yeni parti sürecini çok güzel yerlere getireceğine inanıyorum. Ben de kendisiyle birlikte hareket ediyorum, yanındayım” dedi.

Vatan gazetesinden Levent İçgen'e konuşan Acu, Kurtulmuş’un partiye çok büyük emek verdiğini ancak gelinen süreçte kendisine haksızlık yapıldığını savundu.

35 yaşında ve bekar olan Acu, Türkiye’nin ilk kadın pandomim sanatçıları arasında gösteriliyor. Ankara Konservatuarı’nda iki yıl tiyatro eğitimi alan Acun, Ankara Devlet Tiyatrosu’nda misafir oyuncu olarak görev yapıyor.
 

_Berceste_

bir tutam delilik...
Katılım
21 Eyl 2010
Mesajlar
6,798
Tepkime puanı
1,525
Puanları
0
''Harun gelip Karun gibi gitmeycegim'' diye attigi sloganina inat gitti. Karun gibi de gitmedi belki daha kötü bir sekilde gitti. Vatana, millete, partimize hayirli olsun.
 

real.ist

Doçent
Katılım
13 Ara 2006
Mesajlar
500
Tepkime puanı
4
Puanları
0
Hangi temel fikri savunacak ve milletten destek isteyecekler? Türkiyenin siyasi haritası belli, bu haritada nerede yer bulacak?

14 mayıs 2010 da şöyle diyordu: “ Bir ülkede, hele Türkiye gibi bir büyük medeniyetin geleneğine sahip olan bir ülkede Fazilet Partisi gibi milleti temsil eden bir büyük toplulukta, iz sürmeyen hiçbir siyasi hareketin başarılı olması mümkün değildir. Biz iz sürmekten, izimizi sürmekten onur duyuyoruz, kıvanç duyuyoruz.”

Türkiyede fikirsiz ve idealsiz el çabukluğuyla parti kuranlar gibi hüsranı yakın. Abdüllatifin partisi sinek avlıyor, cindoruğunki öyle. listeye kurtulmuşta eklendi.
 
Üst