Kürtlerden PKK'ya İsyan : Yeter Artık Bırak Silahı

Dua Nur

Kıdemli Üye
Doğu'dan Batı'ya, Kuzey'den Güney'e halk PKK'yı lanetliyor. Bölge halkı, iş adamları ve Alevi kanaat önderleri PKK'ya “Yeter artık. Sustur silahı” dedi.

Son günlerde artan terör saldırılarına başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde olmak üzere yurt genelinde tepki gösteren vatandaşlar, güvenlik güçlerinin operasyonlarına destek verirken, Çözüm Süreci'nin devam etmesi gerektiğini vurguladı. Güneydoğu Anadolu bölgesindeki iş adamları da, son dönemde artan terör olaylarından rahatsız.

Diyarbakır Esnaf Ferhat Demir: PKK'lılar yol kesip araç yakıyor. Sorduğunuzda bunu Kürtler için yaptıklarını söylüyorlar ama ölenler, ezilenler, araçları yakılanlar yine Kürt halkıdır. Madem Kürt halkı için yapıyorsanız silahı bırakın barış kendiliğinden gelecek. Artık her yerde rahatlıkla Kürtçe konuşuluyor. Artık devletin verebileceği başka bir hak kalmadı.

Diyarbakırlı Muhammed Selami: Hükümet, PKK ve HDP'den ziyade Müslüman Kürt halkıyla görüşmeli. Müslüman Kürt halkının özellikle şeyhler, sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmesi lazım.

Şırnaklı Abdurrahman Tatar: Şırnak'ta da son 3 yılda güzel şeyler oldu. Bazı mihraklar bu güzel huzuru bozmaya çalıştı. Eğer bu çözüm bozulursa hepimiz zarar görürüz. Huzur olmazsa aş azalır, iş azalır.

Trabzonlı emekli polis memuru Hikmet Çağlar: Yıllarca doğuda görev yaptım. Yanımızda arkadaşlarımız şehit ve gazi oldu, birliğimiz tarandı. Operasyonları olumlu karşılıyorum ve geç kalındığını düşünüyorum ama zararın neresinden dönülürse kârdır.

Erzurumlu Sadullah Kellecigil: Devletin iyi niyetini kötüye kullandılar. Devletimiz barış sürecinde çok taviz verdi. Demek bazıları iyi niyetten anlamıyor. Devletimizin onların anladığı dilden karşılık vermesini istiyoruz.

Siirtli Eyüp Güzel: Sadece terör örgütü PKK'nın sınırlarımızı terk etmesiyle artık değil HDP'nin de 'bölgede Türkiye DAEŞ'i destekliyor' gibi yürüttüğü yalan ve yanlış algı operasyonlarına son verilmesi gerekiyor.

Mardinli Mehmet Önel: PKK eylemlerinden en çok bölge insanı zarar görüyor. Biz bölge halkı olarak huzur istiyoruz. Operasyonları da destekliyoruz.

Batmanlı Hüseyin Ayan: Seçimlerden sonra terör örgütlerinin Türkiye üzerinde gerçekleştirmek istedikleri oyunları iyi okumak lazım. Hükümetin terörle mücadelede izlediği politikayı destekliyoruz.

Bingöllü Hamdullah Baş: Vatandaş HDP'ye terör tamamen bitsin diye oy verdi. Maalesef bu olmadı. Demek ki biz yanlış yapmışız. Her gün cenazeler gelsin, analar ağlasın, çocuklar yetim kalsın istiyorlar.

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık: Yeniden tırmanın terör 2,5 yıllık birikime zarar verdi. Doğu ve Güneydoğu Türkiye'nin keşfedilmemiş Çin'idir. Bölgede silahların tamamen susması halinde önemli kalkınma hareketi bu bölgeden başlar. Dolayısıyla Güneydoğu gündeminin yatırım ve kalkınma olması gerekiyor.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin: Çözüm Süreci ile bölgemiz gerçekten refaha ve huzura kavuştu, bunun mutlaka devam ettirilmesi lazım. Şu anda tabiri caizse direkten dönmüş bir çözüm var. Çatışmalar ülkenin her tarafına zarar veriyor.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/294680.aspx

Dua Nur

Kıdemli Üye
7bXBmP.jpg

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Halkın PKK yı lanetlediği yerde HDP %80 oy alabilir mi ?

Bilemiyorum.

anigif_enhanced-9025-1432924672-2.gif

Dua Nur

Kıdemli Üye
Şemdinli halkı teröre karşı yürüdü

Hakkari Şemdinli ilçesi ve ulaşımı engellenen Konur Vadisi'nde yaşayan köylüler, teröre karşı tepki yürüyüşü düzenledi.
aD8zlB.jpg

L48bDb.jpg

garip70

Ordinaryus
Oh... Sonunda... İşte bu ya... Birlik birlik birlik...

Dua Nur

Kıdemli Üye
HDPKK Terörü @HDPKKteroru 13 sa.13 saat önce

DBP'nin polis engeline takılan yürüyüşüne,TV'lerden ve sosyalmedya hesaplarındn yapılan çağrılara rağmn katılanlarn sayısı 500'ü bulmadı!

Polis DBP'nin yürüyüşüneizin vermedi! İl binası önündeki açıklamada, "Herkes kendi ilçesinde demokratik eylem yapsın" denildi!

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Dün öğle namazında camiden çıktım, cemeatten biri hal hatır sordu, nereli olduğumu falan dillendirdi, hem yürüdük ve hem konuştuk. Ben de ona nereli olduğunu sordum, o da kendisinin Diyarbakırlı olduğunu söyledi ve arkasından çekinir ve korku edasıyla başladı cümlelerini peşi peşi sıralamaya...

Ürktüm...!!!!

Bu toplumun neferlerini "Kavmin"den dolayı korkar ve çekinir hale getirenlere binlerce lanetler olsun...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Dün öğle namazında camiden çıktım, cemeatten biri hal hatır sordu, nereli olduğumu falan dillendirdi, hem yürüdük ve hem konuştuk. Ben de ona nereli olduğunu sordum, o da kendisinin Diyarbakırlı olduğunu söyledi ve arkasından çekinir ve korku edasıyla başladı cümlelerini peşi peşi sıralamaya...

Ürktüm...!!!!

Bu toplumun neferlerini "Kavmin"den dolayı korkar ve çekinir hale getirenlere binlerce lanetler olsun...
Korku mu, çekince mi yoksa utanma mı? Bence utanma duygusundan dolayı böyle.. Etek giymeler, kadın kıyafetinde kırıtarak kaçmalar, askeri polisi çoluk çocğunun yanında kahpece şehit etmeler, yakalanınca da it gibi yalvarmaları falan.. Bütün bunları başka bir ülkede Türkler Türklük adına yapsalar bende utanırdım Türküm demeye.. Siz herhalde bunların rezil mi rezil, ucuz mu ucuz, basit mi basit vaziyetlerini görmüyorsunuz? Zil zurna bir sarhoşun kusmuk dolu döşünü fark etmeden kendini kahraman sanması gibi bir sarhoşluk içindeler bunlar. Kendilerini Çe Gavara gibi Güney Amerika Gerillası gibi kaliteli ve ilkeli bir şey sanıyor bu itler.. Ah empati, ah o güzelim sorgulama neredeeee?!!!

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
Buraya yazmak zorunda kaldım kusura bakmayın lütfen..

Siteye neler oluyor anlamıyorum ana sayfaya ulaşılamıyor neden acebaa:confused1:

abdullah birisi

Kıdemli Üye
geçen işyerinden alışveriş yapan bir vatandaş, kürtlüğümden utandım dedi....

Dua Nur

Kıdemli Üye
Buraya yazmak zorunda kaldım kusura bakmayın lütfen..

Siteye neler oluyor anlamıyorum ana sayfaya ulaşılamıyor neden acebaa:confused1:

Benim yazdıklarım çıkıyor mu, bilmiyorum bende de sorun var.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Halk PKK'ya karşı sabaha kadar nöbet tutuyor

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, terör örgütü PKK'nın Mardin Dargeçit'te bazı mahallelere giremediğini, buralarda halkın PKK'ya karşı sabaha kadar nöbet tuttuğunu yazdı.

Halk sabaha kadar nöbet tutuyor

Bazı mahallerde halka silah dağıttılar. Dargeçit’te güçlü oldukları mahalleler olduğu gibi henüz giremedikleri mahalleler de var. Bu mahallere girseler, çatışma çıkması kaçınılmaz. Giremedikleri mahallelerde halk sabaha kadar nöbet tutuyor. Evlerinin önüne hendek kazılan bazı kişiler karşı koydular ve direndiler. Ama bazıları da korkudan ses çıkaramıyorlar.

Dargeçit’te olanları medyanın gelip görmesini isteriz. Dargeçit, Cizre ve Nusaybin gibi büyük bir ilçe değil. Gelip görmek isteyen herkes, gerçeği anlayabilir. Güvenlik güçleri çatışma çıkmasın diye hassas davranıyorlar ama bu gruplar, maalesef bu hassasiyeti de devletin güçsüzlüğü veya zaafı gibi görüyorlar.

Eğer durum böyle devam ederse, Dargeçit’te yaşayan insanlar, birkaç gün sonra evlerinden çıkamaz hale gelecekler. Şimdilik giremedikleri mahallere girmek isterlerse -ki niyetleri budur- korkarım çok kan dökülecek. Bu mahallelerde korucu aileleri yaşıyor ve çoluk çocuk nöbet tutuyorlar. Ama ne zamana kadar sürecek bu durum bilmiyoruz.. Endişe içinde bekliyoruz.’

Dargeçit’te durum bu. Seçimler huzurlu bir ortamda yapılsın, ilçeler ve şehirler şu seçim arifesinde durup dururken karışmasın diye hükümet azami gayret sarf ediyor. Ama PKK, güvenlik güçleriyle halkı karşı karşıya getirip çatıştırmak istiyor. Bu oyunlara, bu tuzaklara düşmeden, halkın can ve mal güvenliğini korumak, kamu düzeninin bu kadar pervasızca ihlal edilmesine izin vermemek gerekir.

Dargeçit’te şimdilerde, PKK hakimiyetine giren bir mahallenin yakınında patlayan bomba dört polisi şehit etmişti.. Dargeçit’te görev yapan polisler hala yastalar ve acı çekiyorlar. Kaymakamın evine roket atıldı, hem de göreve başladığının ikinci gününde..

Bu ilçemizde çok tehlikeli bir tırmanış var.
Medya, ve sivil toplum örgütleri, kan dökülmeden, Dargeçit’te olup bitenlere ışık tutmalı ve ilçeye barikatlar kuran bu grupları, ilçeyi terk etmeye davet etmelidir. Nusaybin ve Cizre’ye giden heyetler, yazarlar, sanatçılar, iş işten geçmeden Dargeçit’e gitmeli ve Dargeçit halkına kurulan bu tuzağı boşa çıkarmalıdır. Yoksa yarın çok geç olabilir..

http://www.kanalahaber.com/haber/gundem/halk-pkkya-karsi-sabaha-kadar-nobet-tutuyor-258726/