Kurtlar Vadisi İsrail'i KIZDIRDI

arifan yolcusu

Profesör
Kurtlar Vadisi İsrail'i KIZDIRDI
06 Eylül 2010 Pazartesi 00:29

Kurtlar Vadisi: Filistin daha vizyona girmeden İsrail'i kızdırdı

"Kurtlar Vadisi: Filistin" daha vizyona girmeden İsrail'i kızdırdı.

İsrail basını, "Türk ajan, Mavi Manmara'nın intikamını alıyor" dediği Polat Alemdar'ı manşete taşıdı

Türkiye'nin en pahalı filmi olacağı konuşulan "Kurtlar Vadisi: Filistin" 5 Kasım'da Türkiye ve dünyada aynı anda vizyona girecek.

31 Mayıs'taki Mavi Marmara baskınına dair sahnelerin de yer aldığı film, daha izleyeciyle buluşmadan İsrail'in tepkisini çekti.

"Gemide öldürülen 9 Türk'ün intikamını almak için harekete geçen Türk ajana" dair olduğu söylenen sahne, İsrail gazetesi Yedioth Ahronoth'un manşetine taşındı. Gazete, oyuncu Polat Alemdar'ın, filmde Mavi Marmara baskınında emir veren İsrail askerlerinin izini sürmek ve ölen 9 Türk'ün intikamını almak için Gazze ve Batı Şeria'ya gönderilen gizli ajan olduğunu yazdı.

'ANTİSEMİTİST DEĞİL'

Filmin yönetmeni Zübeyr Şaşmaz ise, filmin bir Türk ajanı ile bir İsrailli komando arasındaki güç mücadelesini çok aştığını, asıl konunun, Yahudi olan Amerikalı tur rehberi Simone'nin Filistin gerçeğinin farkına varması olduğunu belirtiyor.

Ocak ayında 'Kurtlar Vadisi Pusu'nun bir bölümünde, Mossad ajanlarının çocuk kaçırırken gösterilmesi üzerine tepki veren İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, Türk Büyükelçisi'ni alçak koltuğa oturtarak krize neden olmuştu.

Yeni Şafak
haber5

korakademik

Ordinaryus
niye israil kızsın ki
dağıtım şirketinden komisyonunu alıcak nasıl olsa

herşey ticaret kardeşim

arifan yolcusu

Profesör
bazı şeylerin götürüsü getirisinden fazla olabilir:)
siyonist yönetim daha önce de trt ayrılık dizisinden çok muzdarip olmuştu,
sinemanın biz belki kıymetini tam bilmiyoruz ama onlar iyi bilmekteler,
kızma nedeni bu olsa gerek

korakademik

Ordinaryus
gerçekten kızmış mı
yoksa kızmış gibi görünmese
acaba ne derler diye mi endişeleniyor:D

yahudilerin televizyonlardaki etkisini eminim herkes biliyordur.
tek telefonla durdurulur
veya finansmanı sağlayan şirket in iflası hiç zor değil
:D
psikolojik rahatlama sağlıyor bize
gerçekleri görmemizi engellemek için kurtlar vadisi kullanılıyor olamaz mı?

arifan yolcusu

Profesör
ilginç ve güzel tespitler...
ilk iki yıl vadiyi izlemedim
açıkçası çok komik bulmuştum:)
ama sonradan anladım ki millet içerik için değil
oyuncular için izliyor.....
kurtlar vadisi türkiyede hükümete hizmet etse de,
dünya islamı açısından faydalı olduğunu düşünenlerdeniz...
duyarlılığa yol açmakta....

korakademik

Ordinaryus
ben hiç izlemedim... televizyon da pek izlemiyorum gerçi..

ama birilerine zararı olsaydı..
daha önce pek çok programa yapıldığı gibi
tek telefon yeter.

ummuhan

Kıdemli Üye
Kızarsa da yumuşatıcımız var nasılsa :p

HENGAMe

Yeni
Kızarsa da yumuşatıcımız var nasılsa :p
kızana su lazım serinletsin diye espiriyi yanlış yerde kullandınız:D:glm
yumuşatıcı,sertleşip gevşeyemeyenler için elzem
filim negatifleri, yanmış vizyona geç çıkacakmış busebeplen..kesin israil yakmıştır..:O

korakademik

Ordinaryus
sigortadan masrafını çıkarmak için olmasın:D

kv yi fazla büyütmeyin.
dinimize zerre kadar katkısı yok.

ummuhan

Kıdemli Üye
kızana su lazım serinletsin diye espiriyi yanlış yerde kullandınız:D:glm
yumuşatıcı,sertleşip gevşeyemeyenler için elzem
filim negatifleri, yanmış vizyona geç çıkacakmış busebeplen..kesin israil yakmıştır..:O

Yok bilerek öyle kullandım hani geçen sefer mavi marmara konusunu yumuşatan(!) olduğu bahsedildi ya ona istinaden dedim :)

Sakallı

Asistan
Çatlasın geberesiceler...

arifan yolcusu

Profesör
Kurtlar Vadisi İsrail gündeminde

Pazar, 05 Eylül 2010 16:51

Daha önce dizi bölümüyle İsrail'i kızdıran Kurtlar Vadisi, bu kez filmle İsrail'i gerdi. Kurtlar Vadisi: Filistin filmi daha vizyona girmeden tartışmaları başladı. İsrail basını filmi gündeme taşıdı. İsrail basını, "Türk ajan, Mavi Manmara'nın intikamını alıyor" dediği Polat Alemdar'ı manşete taşıdı
Türkiye'nin en pahalı filmi olacağı konuşulan "Kurtlar Vadisi: Filistin" 5 Kasım'da Türkiye ve dünyada aynı anda vizyona girecek. 31 Mayıs'taki Mavi Marmara baskınına dair sahnelerin de yer aldığı film, daha izleyeciyle buluşmadan İsrail'in tepkisini çekti. "Gemide öldürülen 9 Türk'ün intikamını almak için harekete geçen Türk ajana" dair olduğu söylenen sahne, İsrail gazetesi Yedioth Ahronoth'un manşetine taşındı. Gazete, oyuncu Polat Alemdar'ın, filmde Mavi Marmara baskınında emir veren İsrail askerlerinin izini sürmek ve ölen 9 Türk'ün intikamını almak için Gazze ve Batı Şeria'ya gönderilen gizli ajan olduğunu yazdı.

itibarhaber

eylül

Veled-i kalbî
Daha önce ki filmi, neydi adı?

Kurtlar Vadisi Irak'ta olmalı. Yine aynı şekilde gündemde epey bir tutulmuştu. Başlara torba geçirildi mevzusu. Ama filmi izleyince; beni tatmin eden bir durumla karşılaşmamıştım.

Sanırım bu filmide öyle olur. Bir şekilde İsrail'in gönlü alınır.

arifan yolcusu

Profesör
Kurtlar Vadisi Filistin ne zaman geliyor?

Kurtlar Vadisi Filistin filminin gösterim tarihi, yoğun aksiyon sahneleri, zor çalışma koşulları ve yaşanan aksilikler sebebi ile ileri bir tarihe ertelendi.

Salı 07.09.2010 - 16:21

Pana Film'den yapılan açıklamada, 'Kurtlar Vadisi Filistin filminin çekim takvimi yoğun aksiyon sahneleri, zor çalışma koşulları, yaşanan aksilikler gibi sebeplerden uzamıştır. Kurtlar Vadisi Filistin'in daha önce duyurulan tarihte vizyona girmesi mümkün olmadığından, filmin vizyon tarihi ertelenmiştir. Yeni vizyon tarihi, bayramdan sonra açıklanacaktır. ' denildi.

timetürk

MECZUP

Profesör
Hayırlısı bakalım güzel filme benziyor israil tabi tepki gösterir kendi foyası ortaya çıkacak ya ondan zaten ortada ama görmeyenler var işde... Merakla bekliyoruz bakalım...

arifan yolcusu

Profesör
Polis Kurtlar Vadisi çekimlerini bastı

Başakşehir'de çekimleri devam eden Kurtlar Vadisi Filistin filminin bir sahnesi yanlış anlaşılınca ortalık karıştı.

5 Kasım'da vizyona girmesi planlanan Kurtlar Vadisi Filistin filminin Altınşehir Kayabaşı Yolu Mağaralar Mevkii'ndeki çekimlerinde bir yanlış anlaşılma, Başakşehir Asayiş Büro Amirliği'ne bağlı ekipleri harekete geçirdi.

PEŞMERGE İHBARI

Kimi vatandaşlar, sinema setindeki çekimleri gerçek sanarak, 155 polis imdat ihbar hattını aradı. Arayanlar polise, “PKK'lı peşmergeler şehre indi. Mağaralar Mevkii'nde yol kestiler ve kimlik kontrolü yapıyorlar. Ellerinde silah var“ şeklinde ihbarda bulundu.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, kısa sürede olay yerine ulaştı. Söz konusu ihbarın asılsız olduğunu anlayan ekipler, derin bir nefes aldı. Polisler film ekibine çekim izinlari olup olmadığını sordu. Setteki yetkililerin çekim izinlerini gösterdi. Set civarında kısa süreli çalışma yapan polis ekipleri, durumun normal olması üzerine setten ayrıldı.
ajans5

arifan yolcusu

Profesör
İran’dan 'Kurtlar Vadisi-Filistin'e destek

İran’dan “Kurtlar Vadisi-Filistin” dizisinin yapımına destek!

Cumartesi 11.09.2010 - 20:30

İran Kutsal Savunma Eserlerini ve Koruma ve Manevi Değerleri Yayma Kurumu Sanat İşleri Sorumlusu, Türkiye’de katil İsrail’in cinayetleriyle ilgili olarak yapılmakta olan “Kurtlar Vadisi-Filistin” dizisinin yapımını desteklediklerini söyledi.

Kutsal Savunma Eserlerinini Koruma ve Değerleri Yayınlama Kurumu Sanat İşleri Sorumlusu Albay Gülali Babai verdiği demeçte “Katil İsrail komandolarının Gazze’ye insani yardım götüren konvoya saldırması ve 9 masum Türkü alçakça katletmesi olayından sonra Türkiyeli sanatçılar, “Kurtlar Vadisi-Filistin” dizisini yapmakta daha kararlı oldular” dedi.

Albay Babai bu hususta “Kutsal Savunma Eserlerinini Koruma ve Manevi Değerleri Yayma Kurumu’nda düzenlediğimiz bir toplantıda Kurumumuzun, Türkiye’de bu diziyi yapmakta olan sanatçıları maddi-manevi olarak desteklemeye hazır olduğunu ilan etmesi kararı alındı” şeklinde konuştu.

Dizinin katil İsrail’in mazlum Filistinliler aleyhine işlediği cinayetleri ifşa etme amacını taşıdığını ve bu dizinin yapılacağının ilan edilmesinin bile korsan İsraillileri öfkelendirdiğini belirten Albay Babai ayrıca “Kurumumuz da bu girişimi, aynı hedefle ve Filistin halkının mazlumiyetinin sergilenmesi ve altının çizilmesi amacıyla gerçekleştiriyor” dedi ve Kurtlar Vadisi'nin yapımcı ve yönetmenleriyle her türlü yardımlaşma ve desteğe sıcak baktıklarını açıkladı.

fha
timetürk

arifan yolcusu

Profesör
130620101723312426373_2.jpg

Mavi Marmara, Kurtlar Vadisi'ne hazırlanıyor

İskenderun Limanı'na çekilen üç Türk gemisinden 'Gazze', Pakistan'a yardım malzemesi götürmek için, 'Mavi Marmara' ise 'Kurtlar Vadisi Filistin' filmi için hazırlanıyor.

Cumartesi 25.09.2010 - 15:30

İsrail'in, Gazze'ye yardım götürürken düzenlediği baskından sonra el koyduğu ve serbest bıraktıktan sonra İskenderun Limanı'na çekilen üç Türk gemisinden 'Gazze', Pakistan'a yardım malzemesi götürmek için, 'Mavi Marmara' ise 'Kurtlar Vadisi Filistin' filmi için hazırlanıyor.

İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı ve BM heyetinin incelemelerinin ardından gemilerde teknik bakım, onarım ve temizlik çalışmalarına başlandı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfının gemilerdeki görevlisi Murat Bayraktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çalışmaların 'Mavi Marmara' ve 'Gazze' gemilerinde yoğunlaştırıldığını bildirdi. Bayraktar, Mavi Marmara'nın büyük bölümünün tahrip edildiğini belirterek, 'Makine dairesi ve teknik aksamının tamir ve bakımı yapılıyor. Elektrik aksamı sökülmüş, yenilenmesi gerekecek. Geminin hazırlanması 1,5-2 ay sürebilir' dedi.

Sel felaketi yaşayan Pakistan'a önümüzdeki günlerde gönderilecek insani yardım malzemelerinin 'Gazze' ile taşınmasının planlandığını, bu nedenle çalışmaların bu gemide yoğunlaştırıldığını anlatan Bayraktar, 'Gazze'nin bakımı da 10 güne kadar tamamlanabilir ancak Defne-Y ve Mavi Marmara'nın hazır hale gelmesi iki ay sürebilir' diye konuştu.

Bu arada, gemilerde, Gazze'deki çocuklara ulaştırılmak üzere alınan oyuncaklar, İsrail askerlerinin baskın sırasında kullandığı belirtilen gaz bombaları, pompalı tüfek fişekleri, kelepçeler, gaz maskesi, BBC Yunanca servisi muhabiri Kyriakos Chatzistefanou'ya ait basın kartı ile Türkiye'den yardım gönüllüsü bir ailenin kızı Şeyma Betül Çetin'in, Gazzeli Duha'ya yazdığı mektup da göze çarpıyor.

Haber yapmak üzere gemiye gelen El-Cezire televizyonu web sitesi editörü ve Fas'ta yayımlanan 'Al Massae' gazetesi İstanbul muhabiri Quassima Ibn Salah, Mavi Marmara'da yaşananları anlattı. Salah, askerlerin botla gemiye yaklaşma anını gördüğünü, askerlerin indirme yaptığı sırada basın odasında bulunduğunu ifade etti.

Öte yandan, Mavi Marmara'da, 'Kurtlar Vadisi Filistin' filmi için çekim yapacağı belirtilen Pana Filmden görevliler de çalışma yapıyor. Şirketin sanat ekibinden 6 kişi, geminin kaptan köşkü ve güvertesi ile baskının yaşandığı güverteyi, baskından önceki haline getirmeye çalışıyor.

Baskın sırasında kaptan köşkünün kırılan camlarının yerine yenileri takılıyor, zarar gören elektrik tesisatı tamir ediliyor.

Filmin çekimlerine gelecek ayın ilk haftasında başlanması planlanıyor.

Kaynak: AA