Kürtçe Çanakkale Destanı ilahisi

Ebu'l-Feth

Doçent

Çok güzel bir ilahi...
Çanakkale destanını anlatan kürtçe Dergah ilahi grubu tarafından yorumlanan bir destan yapıtı....:clap2::ayn

DENİZKRTL

Ordinaryus
ya rab nusreti bide
ji bu dine islami (ya rabbi yardım eyle islam dini hürmetine)

askeran bi künye man dili van ğun teji kir(künyesiz kalan askerlerin içine kan doldu)

allah razı olsun,rabbim çanakkale şehitlerinin hürmetine bizleri afv-ü mağfiret eylesin

bir milletin nasıl birlik olduğunun ifadesi olan çanakkale, peki bizler neyi paylaşamıyoruz,bu toprakalr için birlik olan Türk,Kürt,Arap....şehitlerimiz,şimdi sizin ecdadlarınız,torunlarınız bu toprağı paylaşamıyor,kendi aralarında bu toprak için savaşıyorlar...........

Mektûm

Doçent
Türk, Kürt, Laz, Çerkez omuz omuza cihat ettikleri tarihe geçen bu unutulmaz büyük mücadelelerinin sonunda yüzler şehit verdiler hamdolsun. Bu şanlı savaşın konusunu Kürtçe dille ezgi halinde hazrılamış olmalarıda önemli bir şey. Türkçeyi bilmeyenler için, bilinçsiz Kürt ve Türk gençleri için anlamlı bir mesaj. Onlar bu ülkeyi Müslüman kardeşler olarak sırf Allah rızâzına omuz omuza hepimiz için savundular birlik olmalarıyla yıllar sonrası için yaşanılacak bu ayrılıklar nedeniyle de ayrıca örnek oldular. Tabi anlayabilecekler için. Teşekkürler paylaşım için. Çok güzeldi.

bakış

Kıdemli Üye
Kürtlerin çanakkaleyi sahiplenmeleri çok hoşuma gitti.Rabbim onlardan razı olsun.hepimiz tek milletiz öyle olmak zorundayız.Çünkü küfür tek millet'tir.Bizde tek olmak zorundayız...

Gülzar-ı İrfan

..............
Geçen televizyonda dinemiştim çok etkilendim..
Foruma aktarmak istedim ama daha nette yoktu...
Teşekkürler ACİZAHMED...
Nasıl ÜMMET olduğumuzun en güzel delillerinden değil midir ÇANAKKALE....:)

ALLAHA EMANET OLUN

Ebu'l-Feth

Doçent
Ben teşekkür ederim kıymetli ihvanım... Hakikaten fesat gönüllere bir ders olsun.. Fesat gönlünde kürtü-türkü olmaz... Allah(c.c) fesatlara ümmet arasında ihtilaf çıkaranlara fırsat vermesin kahr-u perişan eylesin inşaallah... Amin..