Kürt Sorununa Çözüm Önerim.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Kendi ürettiğim çözümü yazıyorum..

Türkiye çapında bir referandum yapılsın. Türkiye'den ayrılmak istiyor musunuz, istemiyor musunuz?

Bu referanduma Türkler değil, sadece Kürtler katılacak.. Aylar öncesinden Kürt olup referanduma katılma isteyenler 'Ben katılmak istiyorum, Kürdüm' diye dilekçe verecek. Niye sadece Kürtler? Her kavmin kendi kaderini tercih hakkı vardır. Zorla güzellik olmaz. Kendi tercihini kendisi yapacak, bize düşmez bu iş.. Onun için sırf Kürtler..

Oy vermek isteyenler dilekçelerini verdiler mi kardeş.. Tamam, kimin Kürt olduğu böylece bilinecek. Bu bir fişleme değildir. Bu bir 'kendi kaderini çizme hakkı' olduğundan yapılabilir.. Zira bunlar, kimlik için terör yapmıyorlar mı? O halde yavşaklığın lüzumu yok. Kimliğin bilinecek işte, övün bununla.. Lakin imza atmadan önce neye imza attığını okuyacak.. Doğuracağı sonuçlar falan, Tv'lerde geniş geniş izah edilecek..

Sonra referandum yapılacak. Barış içinde, hiç kan akıtmadan, güzel güzel ayrılalım mı yoksa birlikte mi yaşıyalım? Referandumdan 'güzel güzel ayrılalım, biz kendi devletimizi istiyoruz' diye bir sonuç çıkarsa sınırı çekeceksin, ne kadar Kürt varsa oraya medeni şartlar içinde deporte edeceksin, orada da ne kadar Türk varsa buraya alacaksın. Mübadele deniyor buna.. Malları mülkleri hesap edilecek, ellerine verilecek, oradan gelenlere de burda kalan malları verilecek.. Güzeelce iskan edilecek.. Tamam işte. Ortadoğuda barış ve huzur içinde yaşasınlar.. İyi olsunlar canım, kötü olsunlar istemiyoruz. Nasihatlar ederek göndeririz. Allah bilir o vakit biz suçlu oluruz gönderdiniz diye.. Ulen ooolum sana sorduk, ne istiyorsun verelim diye. Sormadık mı? Aptalsan, geri zekalıysan biz ne yapalım. Ölelim mi senin elinde, sen kendini ne sanıyorsun?

Amma ve lakin, yok biz ayrılmak istemiyoruz diye bir sonuç çıkarsa o vakit elinde ne kadar imkan varsa bu terörün kökünü kazımak için yükleneceksin.. Ne varsa verip veriştireceksin. Hem şehirlerde hem dağlarda esamesi okunmayacak şekilde.. Teröristleri imha etmek yetmez, yataklık yapan her kim varsa toplayıp cezasını vereceksin.. Bu adımların atılacağını da referandumdan önce bilgilendireceksin. Sonuç şu olursa şöyle şöyle olacak, bu olursa böyle böyle olacak diye tek tek anlatacaksın..

Şimdi geliyorum bu fikrin en civciv kısmına:

Sice bu bir şey değiştirir mi? Elbette değiştirmez. Çıkacak sonucu ben söyleyim. %80 ayrılmak istemeyecektir. Ama gene de ortalığı yakıp yıkacaktır. Çünkü kültür bu, medeniyet bu.. Bunu değiştiremezsin, ne eğitimle değişir bu ne de dayakla. Yapısı bu.. Atsan atılmaz, satsan satılmaz. Evlilik gibidir bu işler. Bir kere nikahına aldın ya, artık başının etini yer durur. İş, keşke aile içinde kalsa. Zorumuza giden, kendisine göz kırpan herkesin kucağına oturması.. Bizi kahreden işte bu karakter..

Ne dersiniz? Gene faşist miyiz? Ya ölenlerin çoluk çocukları, ana babası, yakınları? Yüzünüz kızarmıyorsa, varsın biz faşist olalım..

En masum video:

Dua Nur

Kıdemli Üye
PKK yöneticileri KÜRTLER DAYAKDAN ANLAR, TEPESİNDEN DEĞNEĞİ EKSİK ETMEYECEKSİN diyor, Kim bu adamlar? Eğitim seviyesi düşük, şiddete meyilli, vatansız, milli şuurdan yoksun, onun bunun paralı tetikçisi.

Karşısında hukuk kurallarına göre hareket eden, profesyonel, yüksek eğititmli insanlar. TÜRKİYE

Bu yüzden biri verdiği sözü tutarken , diğeri esen rüzgara göre yön değiştiriyor. Örgütüne adam devşirrmesi için DOĞUNUN CAHİL KALMASI LAZIM, yol, baraj, okul yapılmaması lazım.. Hükümet her şeye rağmen hizmet götürüyor katillere katılım olmasın diye.

Yeni bir sürece girdik, dönüş yok. Sınır ötesi edilene kadar KATİLLERİN TEPESİNDEN F16 eksik olmayacak. Çünkü onlar bu dilden anlar. Adamlar mazoşist. Kürt halkını kendi gibi zannettiği için onlara vuruyor sürekli. Devlat akıllı, bu dili anladı ve KATİLLERE VURUYOR. Defolup gidecekler AS-LA GE- Rİ DÖ-NÜŞ YOOOOK

Vatandaş PKK ile savaşmak için askeriye önlerinde kuyruk oldu, gönüllü savaşmak istiyor. İç ve dış destek tamam. Sonuç alındıkça yeni planlar devreye girebilir, gün bugün, ve başarı yakın.

Yılanlar Kandil'i terketmiş. 15-16 yaşındaki çocuklara kalmış dağ. Devlet onları alsın ve özel bir eğitimden geçirsin.

KANDİL'E EL KOYSUN DEVLET, orada petrol varmış. Hükümet geçen sene Kandil'de petrol arayacağız demişti, sanırım bu yakında olacak. ALLAH KOLAYLIK VERENDİR.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Yenile bir video izlemiştim, buraya eklemeden kaldırmışlar. Doğuda bir köyden geçen 2 askeri araç. Araç içinden askerin birii smartfondan kameraya çekmiş, onu paylaşmış. Görseniz nasıl taş atıyorlar araçlara.. Köylü birbirine haber vermiş, çoluk çocuk yol kenarına toplanmışlar, zibil gibi, baş örtülüsü, çarşaflısı falan da var. Evlerden koşarak taş atmaya gelenler falan... Odun atan, kütük atan bile vardı.. Görseniz manzara, yani köylünün akın akın yok kenarına koşmasını görseniz.. Sanki ilkel mağara adamları ufo görmüş, onu taşlamaya koşar gibi her yerden koşarak geliyorlardı.. Aman ya Rab.. O değil, bu videoyu niye hemen yasakladılar? Doğunun gerçek yüzünü devlet niye vatandaşlarından gizliyor? Ne olduğunu bilmeden nasıl tartışabilisin ki? Üst akıl bizi hâlâ aptal yerine koyuyor..

Oysa bu videoların yayınlanması daha sağlıklıdır. Çünkü bu videolar bir şeyi gösteriyor. Doğuda Kürt sorunu değil, tam tersine medeniyet sorunu, kültür sorunu var.. Bu videolar gizlendiği zaman millet Kürt sorunu diye bakıyor. Hayır efendi! Bu ilkel insanlar Kürt oldukları için taş atmıyorlar. Kabahatleri Kürt olmak değildir. Sorun Kürt olmak değildir. Sorun sade ve salt medenisizlik ve ilkellik.. Bu perspektiften bakılmadığı sürece bu sorun, ırk bazında ele alınıp durulacaktır.. Kavim zaviyesi çok çok sakat.. Kültür zaviyesinden bakmak gerektiğini düşünüyorum..

Niye kültür zaviyesi? Çünkü bu videoları Kürtler de izleyecek, ve bu kültürden utanacaktır, yüzleri kızaracak.. Kendine çeki düzen verecek.. Ama sen, KÜRTSÜN diye böylesin dersen işin içinden çıkamazsın. Utandırmak çok çok önemlidir, bunu hafife almayın.. İnsan, utanan bir hayvandır.. Utandırmak.. Doğu sorununu ele alırken bu stratejiyi kullanmak zorundasın..

Mesela PKK terörü diyorlar. PKK şu kadar insan öldürdü falan diyorlar haberlerde falan. Ulan adam zaten bununla övünüyor. Senin amacın ne haber aktarırken Tv'den? Ne PKK'sı.. Katil diyeceksin.. İnsan düşmanı diyeceksin.. Tarif ederken bu şekil tarif edeceksin.. Adama övüneceği malzeme verme. Utanacağı malzeme ver.. Böyle yap ki Kürt bile sokakta gördüğü zaman KATİL deyüp yüzüne tükürsün bu itlerin.. Yalan mı? Katil değiller mi?

Ya bırak, yaa, bizde sosyolog mu var, sabah akşam sosyologlara küfür ediyorum... Yok kardeşim.. Bir medya kuruluşu, sosyolog, devletin üst aklı evvela kitle psikolojisini iyi bilecek. Dünyayı iyi bilecek.. Bizimkiler topa gelişi güzel vuruyorlar.. Sonra gol yiyince de ''dış güçler algı yaratıyorlar'' diye minafıklanıp duruyorlar. Almanların ''Jammerlappen'' dedikleri bir yakıştırma vardır. Islak paspas gibi göz yaşı akıtan, bırakınca yere yığılan, yerden kaldırınca her yerinden yaş damlayan tiplere bu tabiri kullanırlar.. Bilhassa başına bela geldikten sonra ağlayanlar için kullanılır bu tabir.. Farklı kültürlerin deyinlerini incelemek çok zevkli.. Düşünce yapılarını anlıyorsun. Bu karakterleriyle sebep sonuç ilişkisi içinde dünyada ki konumlarını anlıyorsunuz. Hak edilmiş konumlardır bunlar.. Göz yaşı, en büyük tuzaktır. Bunu unutmayın.. İstismarına karşı kendinizi geliştirmemişseniz sizi sömürürler.. Göz yaşına aldanan, kendini mazlumun yanında sanmasın. Zulmü ve zalimi, insanı ve insanlığı tarif edeceksin. Adaleti tarif edeceksin. Bunlara uyacaksın.. O vakit ne göz yaşına kanarsın ne de gördüğün ilk resme ram olursun.. Araştırırsın, tariflerine uyuyorsa o vakit yanında olursun.. Devlet aklı bunu gerektirir, sen bakkal dükkanı işletmiyorsun.. Unutma ki en azılı katiller bile zorda kaldımı zibil gibi göz yaşı döker. Ölçü bu değildir.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Yenile bir video izlemiştim, buraya eklemeden kaldırmışlar. Doğuda bir köyden geçen 2 askeri araç. Araç içinden askerin birii smartfondan kameraya çekmiş, onu paylaşmış. Görseniz nasıl taş atıyorlar araçlara.. Köylü birbirine haber vermiş, çoluk çocuk yol kenarına toplanmışlar, zibil gibi, baş örtülüsü, çarşaflısı falan da var. Evlerden koşarak taş atmaya gelenler falan... Odun atan, kütük atan bile vardı.. Görseniz manzara, yani köylünün akın akın yok kenarına koşmasını görseniz.. Sanki ilkel mağara adamları ufo görmüş, onu taşlamaya koşar gibi her yerden koşarak geliyorlardı.. Aman ya Rab.. O değil, bu videoyu niye hemen yasakladılar? Doğunun gerçek yüzünü devlet niye vatandaşlarından gizliyor? Ne olduğunu bilmeden nasıl tartışabilisin ki? Üst akıl bizi hâlâ aptal yerine koyuyor..

Oysa bu videoların yayınlanması daha sağlıklıdır. Çünkü bu videolar bir şeyi gösteriyor. Doğuda Kürt sorunu değil, tam tersine medeniyet sorunu, kültür sorunu var.. Bu videolar gizlendiği zaman millet Kürt sorunu diye bakıyor. Hayır efendi! Bu ilkel insanlar Kürt oldukları için taş atmıyorlar. Kabahatleri Kürt olmak değildir. Sorun Kürt olmak değildir. Sorun sade ve salt medenisizlik ve ilkellik.. Bu perspektiften bakılmadığı sürece bu sorun, ırk bazında ele alınıp durulacaktır.. Kavim zaviyesi çok çok sakat.. Kültür zaviyesinden bakmak gerektiğini düşünüyorum..

Sabır ile eğitime tabi tutacağız onları. Okullar açacağız. Zaman alacak ama olacak. F16 nın tadını aldılar. Kandil boşalınca tıpış tıpış gidecekler okula. Eğitilen çocuklar onların anlayacağı dilden, ailelerini dönüştürecekler. Sabır ile. Devlet yatırımlara devam eder, çok kararlı.

ihvanistanbul

AkhenAton
Bu işin sonu iç savaş. Maalesef ve ne yazık ki gözüken bu. Devletin sıkamadıklarına millet sıkacak. Millete de kurşun yağacak... Anadolu kimin ahını aldı bilmem 200 yıldır çektikçe çekiyor...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Sabır ile eğitime tabi tutacağız onları. Okullar açacağız. Zaman alacak ama olacak. F16 nın tadını aldılar. Kandil boşalınca tıpış tıpış gidecekler okula. Eğitilen çocuklar onların anlayacağı dilden, ailelerini dönüştürecekler. Sabır ile. Devlet yatırımlara devam eder, çok kararlı.
Wake Up Attack @WUAttack 2 sa.2 saat önce

Milli değerlere bağlı, sağlıklı düşünme yeteneğine sahip bir neslin yetişmesi için PKK yandaşı eğitmenler üniversitelerden temizlenmeli.

Dua Nur, Türkiye'de ailenin fonskionunu, anne nedir, baba nedir, mahalle nedir, okul nedir, bunları bilen akademisyenler yok. Var, ama bunlardan istifade edilmiyor.. Hükümet, kendi kafasına göre gidiyor. Danışmanlarını nasıl seçiyor bilmiyorum ama çok kötü danışmanlar var. Bilhassa Kürt(!) sorunu ile ilgilenen danışmanlar hükümeti acaip şekilde manipüle ediyor.. Yahu kültüre hiç bakan yok, düşünebiliyor musun? Ben de köyde büyüdüm, kerpic evde büyüdüm. Suyu çeşmeden günlük, helkelerle taşırdık. Ateşte yemek yapardık, salçamızı bulgurumuzu falan işte her şeyi kendimiz yapardık, bağ bozmaya giderdik.. Asfalt yok, çatı yok.. Ama başımız bitlenmedi, veya devleti suçlamadık. Çalıştık, çabaladık.. Tarlalardan taş temizledik bizde.. Peki, biz niye terörist olmadık, veya biz niye komşu köylerle çatışmadık da birbirimize destek olduk? Bak güzel kardeşim, bu işler kültür meselesidir. Her kavmin karakteristik özelliğine dayalı gelişmiş bir kültürü vardır.. Bu kültüre bakarak tepkilerini analiz edersin.. Yahu Mardin'in bir Kürt köyünde herifler, bize kız vermediler diye toplanıyorlar, karar alıyorlar, ellerine keleşleri alıp düğünü basıyor, önlerine çıkanı tarıyorlar.. O haberin üzerinde fazla durulmadı hemen geçiştirdiler. İlk gün haberlere yansıdığında hamile kadınlar, küçücük çocuklar, yaşlı neneler kanlar içinde ölmüşler yerde yatıyorlar.. bu nedir? Soruyorum bu ne? İnsanlık mı? Bu haberi verdiler, devlet hemen el koydu yasakladı.. Oysa bu olay, aylarca tartışılması gerekirdi. Sorun tespit edilip bu kültürü yaşayan çevreler utandırılmalı idi.. Devlet ısrarla Kürtleri utandırmamak için elinden geleni yapıyor. Bu mudur üst aklımız? Maşallah amma da zeki üst aklımız var.. Bak bu olay beni çok etkiledi.. Tanıdığım bir Kürt arkadaşa bunu sordum. Eğitimli birisi.. Ne dedi biliyor musun? Moruk, bizde böyle, demesin mi? Şok oldum.. Utanmıyorlar.. Niye utansınlar ki? Çünkü biz, onları utandırmıyoruz.. Devlet, bu tip olayları ön plana çıkartıp, Kürtleri utandırması lazım.. Öyle direk, sen Kürtsün, diye değil.. Medeni bir şekilde tartışmalar yaparak utandıracak.. Öyle hassas tartışacaksın ki o kendisi utanacak.. Utanacak ki kendi kendisini sorgulasın. Bu işler böyle olur.. Rencide etmeden utandıracak. Rencide etmek, tepki doğurur. Hakaret edildiği hissine kaptırmadan, ince ince işleyeceksin.. Üst akıl dendimi ben bu gibi nüansları gören bir aklı beklerim.. Ama bunun zerre misgali yok bizim üst akıl dediğimiz yapıda.. Yok malesef. Muhalefette zaten hiç yok.. Alternatifimiz bile yok..

Edit: Devletin eğitmesiyle olmaz bu.. Çocuk, ilk eğitimini annesinden alır. Aile içinde verilir bu.. Oraya inmen lazım hissettirmeden.. Bunu başarmayı bırak, akıllarına bile gelmediğini düşünüyorum. Cahil, hükümetimiz çok cahil... Bizim cahillerin eğitmekten anladığı, mini etekli bir memure tayin ederler, ''git şunlara medeniyet nedir anlat'' diye doğuya gönderirler. O da uzaydan gelmiş gibi ev ev gezer, üst perdeden konuşur, kendi konuştuğunu kendi dinler, sonra maaşını alır.. Bizim cahillerin eğitmekten anladığı şey, bu resmin ötesine geçmiyor... Ha, pardon dur, şu değişikliğe akıları erer: Mini etekli memur, baş örtülü memura dönüşür o kadar. Geri kalan her şey aynı kalır.. Zannediyorlar ki bütün sorun bu.. Yazık yaa, vallahi yazık. Nasıl bir dünyada yaşıyorlar, hayret ediyorum bu kafa yapısına.. Al birini vur ötekine..

Dua Nur

Kıdemli Üye
Arkadaşım Bingöl'de öğretmenlik yaptı. Çocuklar Türkçe bilmediği için eğitim veremedi. Ailesi ile konuşamadı. Oraların gerçeği çok farklı. PKK dayatmatları var.İşte bu dayatmalardan kurtaracak devlet onları. Çözüm sürecine silahla karşılık verdiler. Türkiye'yi terketmediler. Sağlık eğitim ve sosyal bir çok yatırımı engellediler.Silahla oy verdirdiler. ARTIK ÇOK GEÇ. Yeni dönem farklı olacak.Değişimi kabul eden eder, etmeyen acısına katlanır. Maddi manevi.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Arkadaşım Bingöl'de öğretmenlik yaptı. Çocuklar Türkçe bilmediği için eğitim veremedi. Ailesi ile konuşamadı. Oraların gerçeği çok farklı. PKK dayatmatları var.İşte bu dayatmalardan kurtaracak devlet onları. Çözüm sürecine silahla karşılık verdiler. Türkiye'yi terketmediler. Sağlık eğitim ve sosyal bir çok yatırımı engellediler.Silahla oy verdirdiler. ARTIK ÇOK GEÇ. Yeni dönem farklı olacak.Değişimi kabul eden eder, etmeyen acısına katlanır. Maddi manevi.
Bahsettiğim videoyu buldum. Hemen ekliyorum, gene kaldırılacaktır..

[video]https://www.facebook.com/Canim.Turkiye.Benim/videos/1082681768420046/[/video]

Dua Nur

Kıdemli Üye
Vatanın heryeri herkesin. Dün taş atan yarın çiçek atar.

Ne yaparsa yapsınlar bu vatanı YEDİRMEYİZ

efonaltı

Kısıtlı Erişim
Böyle bır oneri saçmalık...akıllı olan böyle bir yola gitmez.her bolunme zaafiyet her oluşan yavru devlet ise hilkat garibesi....istenen ozlene bu zaten....sen bir devlet olarak sonuna kadar gotureceksin işi...

Karaenizde petrol çıkrsa bu sefer laz gurcu federasyonu zikredilirse hiç şaşmayın

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Böyle bır oneri saçmalık...akıllı olan böyle bir yola gitmez.her bolunme zaafiyet her oluşan yavru devlet ise hilkat garibesi....istenen ozlene bu zaten....sen bir devlet olarak sonuna kadar gotureceksin işi...

Karaenizde petrol çıkrsa bu sefer laz gurcu federasyonu zikredilirse hiç şaşmayın
Lazların kültürel yapısını incelediğin zaman karakterli bir millet olduklarını hemen anlarsınız. Bunun zeka seviyesiyle de alakası vardır. Okurlar, öğrenirler, iş adamı olurlar koç gibi her pozisyona da gelirler, ve en önemlisi zulüm yapamzlar. Zalim değillerdir. Kültürlerinde bu yok.. Lazlar, 7 hamle ötesini görecek kadar feraset sahibidirler. İte köpeğe pabuç çıkartmazlar. Lazlarla Kürtleri aynı kefeye koymak çok yanlış.. Dünya, biz ve ötekilerden ibaret değildir.. O kadar çok ara nüans var ki! Hep diyorum, bizim eğitim sistemimiz düztaban bir düşünme şablonu aşılıyor. Hep iki kutuplu düşünmemiz ondandır.

Mesela Alevilerde öyle değildir. Kültürlerinde şiddet yoktur. Ben anlamıyorum devlet Alevileri niye sorun olarak görüyor. Bir kesimi incelerken kültürel çizgileri incelemiyor devletimiz. Ben buna kızıyorum.. Dış güçler Alevileri siyasi sahaya çekmek için projeler dizayn ediyor ama tutmuyor. Şu piyasadaki -Aleviler adına terör yapan- örgütlere dikkatlice bakarsanız mensupları ekseri doğu kökenli Alevilerdir. Bu bile başlı başına bir şeyi gösteriyor. Ama bizimkiler görmüyor.. Sorunumuz ne Kürt, ne Alevi'dir.. Bizim yaşadığımız sorun kültür havzaları ile alakalıdır..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Vatanın heryeri herkesin. Dün taş atan yarın çiçek atar.

Ne yaparsa yapsınlar bu vatanı YEDİRMEYİZ
Hiç sanmıyorum..

Yedirmeyiz Allah'ın izniyle lakin oluşacak tahribatı bir düşünsene! Böyle bir mukatele en az 20 milyon cana bedel olacaktır.. Mukatele deyince herkes bi şok oluyor, yok o kadar da değil, ağzından yel alsın diyorlar.. Şu an kumar oynayan kim? İşi o rahleye getirmek için eteğimizden çeken kim? Gel, gel, gel, hadi başlat, diyen kim? Bu gibi tavırları, anaların ahlarını Allah not etmiyor sanıyorlar. Resmen kumar oynuyorlar yahu!!! Böyle ahmaklık görmedim ben..

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Dua Nur, Türkiye'de ailenin fonskionunu, anne nedir, baba nedir, mahalle nedir, okul nedir, bunları bilen akademisyenler yok. Var, ama bunlardan istifade edilmiyor.. Hükümet, kendi kafasına göre gidiyor. Danışmanlarını nasıl seçiyor bilmiyorum ama çok kötü danışmanlar var. Bilhassa Kürt(!) sorunu ile ilgilenen danışmanlar hükümeti acaip şekilde manipüle ediyor.. Yahu kültüre hiç bakan yok, düşünebiliyor musun? Ben de köyde büyüdüm, kerpic evde büyüdüm. Suyu çeşmeden günlük, helkelerle taşırdık. Ateşte yemek yapardık, salçamızı bulgurumuzu falan işte her şeyi kendimiz yapardık, bağ bozmaya giderdik.. Asfalt yok, çatı yok.. Ama başımız bitlenmedi, veya devleti suçlamadık. Çalıştık, çabaladık.. Tarlalardan taş temizledik bizde.. Peki, biz niye terörist olmadık, veya biz niye komşu köylerle çatışmadık da birbirimize destek olduk? Bak güzel kardeşim, bu işler kültür meselesidir. Her kavmin karakteristik özelliğine dayalı gelişmiş bir kültürü vardır.. Bu kültüre bakarak tepkilerini analiz edersin.. Yahu Mardin'in bir Kürt köyünde herifler, bize kız vermediler diye toplanıyorlar, karar alıyorlar, ellerine keleşleri alıp düğünü basıyor, önlerine çıkanı tarıyorlar.. O haberin üzerinde fazla durulmadı hemen geçiştirdiler. İlk gün haberlere yansıdığında hamile kadınlar, küçücük çocuklar, yaşlı neneler kanlar içinde ölmüşler yerde yatıyorlar.. bu nedir? Soruyorum bu ne? İnsanlık mı? Bu haberi verdiler, devlet hemen el koydu yasakladı.. Oysa bu olay, aylarca tartışılması gerekirdi. Sorun tespit edilip bu kültürü yaşayan çevreler utandırılmalı idi.. Devlet ısrarla Kürtleri utandırmamak için elinden geleni yapıyor. Bu mudur üst aklımız? Maşallah amma da zeki üst aklımız var.. Bak bu olay beni çok etkiledi.. Tanıdığım bir Kürt arkadaşa bunu sordum. Eğitimli birisi.. Ne dedi biliyor musun? Moruk, bizde böyle, demesin mi? Şok oldum.. Utanmıyorlar.. Niye utansınlar ki? Çünkü biz, onları utandırmıyoruz.. Devlet, bu tip olayları ön plana çıkartıp, Kürtleri utandırması lazım.. Öyle direk, sen Kürtsün, diye değil.. Medeni bir şekilde tartışmalar yaparak utandıracak.. Öyle hassas tartışacaksın ki o kendisi utanacak.. Utanacak ki kendi kendisini sorgulasın. Bu işler böyle olur.. Rencide etmeden utandıracak. Rencide etmek, tepki doğurur. Hakaret edildiği hissine kaptırmadan, ince ince işleyeceksin.. Üst akıl dendimi ben bu gibi nüansları gören bir aklı beklerim.. Ama bunun zerre misgali yok bizim üst akıl dediğimiz yapıda.. Yok malesef. Muhalefette zaten hiç yok.. Alternatifimiz bile yok..

Edit: Devletin eğitmesiyle olmaz bu.. Çocuk, ilk eğitimini annesinden alır. Aile içinde verilir bu.. Oraya inmen lazım hissettirmeden.. Bunu başarmayı bırak, akıllarına bile gelmediğini düşünüyorum. Cahil, hükümetimiz çok cahil... Bizim cahillerin eğitmekten anladığı, mini etekli bir memure tayin ederler, ''git şunlara medeniyet nedir anlat'' diye doğuya gönderirler. O da uzaydan gelmiş gibi ev ev gezer, üst perdeden konuşur, kendi konuştuğunu kendi dinler, sonra maaşını alır.. Bizim cahillerin eğitmekten anladığı şey, bu resmin ötesine geçmiyor... Ha, pardon dur, şu değişikliğe akıları erer: Mini etekli memur, baş örtülü memura dönüşür o kadar. Geri kalan her şey aynı kalır.. Zannediyorlar ki bütün sorun bu.. Yazık yaa, vallahi yazık. Nasıl bir dünyada yaşıyorlar, hayret ediyorum bu kafa yapısına.. Al birini vur ötekine..

yani, medeniyete, asimile edilmeliydi...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
yani, medeniyete, asimile edilmeliydi...
Yok tam öyle değil.

Asimile, kendine benzetmek demektir. Medeniyet ise bütün insanlığın ortak değerlerini simgeler. Mesela insan haklarını, insan canını, hatta tüm canlıların canına saygı, belli bir seviyeye ulaşmış hak hukuk anlayışı, tartışma kültürü geliştirmek olsun falan... Bu değerler İslama aykırı değerler değildir..

Buna rağmen kız çocuklarına hiç miras hakkı tanımayan,
Marabaları ezen aşiret ağaları,
Egosunu yenemeyip alınganlık yapıp insan öldüren,
Öldürdüğü insan sayısına göre statüko kazanan,
14 yaşında ki kızını para için 70 yaşında ki moruklara veren,
Bu kız kaçtığı zaman bulup buluşturup hamile dahi olsa sokak ortasında kurşunlayan (üstelik sevdiği gençle helalinden evlenip yuva kurduğu halde),
ve buna benzer daha nice nice ilkellikler...

Bu kültür havzasının cahiliyye adetlerini islami çevreler bile tartışmıyor.. Aslında bizim islamcıların hiç böyle bir dertleri olmadı.. Hatta tam tersine münafıklık edip şöyle yaptık: ''oo Kürt kardeşim, gel gel otur, hoş geldin, sen bizden daha müslümansın''.. Bunu yaptık efendi.. Yalan mı?

garip70

Ordinaryus
Olmaz böyle... Ülkeyi bölelim devlet kursunlar. Ya hu 1000 yıldan fazladır iç içe yaşıyoruz, kız alıp kız vermişiz. Akraba olmuşuz. Karşınızdaki insanı niye Kürt diye görüyorsun, Müslüman diye görsene. Kürt halkının %90'dan fazlası Müslüman ve bu terörü istemiyor. Sanki terörü destekliyor gibi bir izlenim olması sadece korktuklarından. Neredeyse her aileden çocuk kaçırmışlar dağa. Ayrıca tehdit ediliyorlar. Ve devlet koruyamıyor onları. Maalesef devlet koruyamıyor. Onlar da korkularından sinmiş durumda. Sadece katil ve insanlık düşmanı PKK, sol zihniyet olarak kan kusturuyor millete. Yeni devlet kuracağız telkinleriyle de gençlerin beyinlerini yıkıyorlar. Yani sadece biz Türkler değil, Kürtler de terörden büyük zarar görüyorlar.
Çözüm mü? Madem konu başlığı bu, çözüm olarak kendi fikrimi söyleyim.

Çözüm:
Devlet derhal doğuda varlığını gösterecek. Doğudaki kanaat önderleriyle irtibata geçerek katillere karşı bir manifesto yayınlayacak.
Meclis hemen toplanıp, idam cezasını çıkaracak. Vatana millete ihanet edenler derhal yargılanıp infaz edilecek. Yargılanıp infaz edilenlere hiç bir dünya ülkesi itiraz dahi edemez. İnsan hakkı dahi diyemez. Çünkü adaletin kestiği parmak acımaz. Katiller devletin varlığını hissedecek.
Hiç bir suç cezasız kalmayacak. Kandil ve bilimum dağlar teker teker aranıp taranıp, doğu halkı ile oluşturulacak birlik ile (Hılful Fudul benzeri bir şey) vatandaşın dağlara kaçırılan çocukları geri getirilecek.
Araç yakıp devlet mallarına zarar verenlere, o malların bedeli ödettirilecek.
Bak bakalım ondan sonra terör kalıyor mu?

Biz bölünmeye odaklanırsak, mahşer günü Peygamber efendimizin(sav) yüzüne nasıl bakarız. Sadece Türkiye'de değil, tüm İslam coğrafyasında kurulacak bir birlik istiyoruz biz. Bunu ise önce adaletin var olduğunu vatandaşa hissettirerek yapabilirsin. Sen oraya git, ben buraya demekle birlik olmaz.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Olmaz böyle... Ülkeyi bölelim devlet kursunlar. Ya hu 1000 yıldan fazladır iç içe yaşıyoruz, kız alıp kız vermişiz. Akraba olmuşuz. Karşınızdaki insanı niye Kürt diye görüyorsun, Müslüman diye görsene. Kürt halkının %90'dan fazlası Müslüman ve bu terörü istemiyor. Sanki terörü destekliyor gibi bir izlenim olması sadece korktuklarından. Neredeyse her aileden çocuk kaçırmışlar dağa. Ayrıca tehdit ediliyorlar. Ve devlet koruyamıyor onları. Maalesef devlet koruyamıyor. Onlar da korkularından sinmiş durumda. Sadece katil ve insanlık düşmanı PKK, sol zihniyet olarak kan kusturuyor millete. Yeni devlet kuracağız telkinleriyle de gençlerin beyinlerini yıkıyorlar. Yani sadece biz Türkler değil, Kürtler de terörden büyük zarar görüyorlar.
Çözüm mü? Madem konu başlığı bu, çözüm olarak kendi fikrimi söyleyim.

Çözüm:
Devlet derhal doğuda varlığını gösterecek. Doğudaki kanaat önderleriyle irtibata geçerek katillere karşı bir manifesto yayınlayacak.
Meclis hemen toplanıp, idam cezasını çıkaracak. Vatana millete ihanet edenler derhal yargılanıp infaz edilecek. Yargılanıp infaz edilenlere hiç bir dünya ülkesi itiraz dahi edemez. İnsan hakkı dahi diyemez. Çünkü adaletin kestiği parmak acımaz. Katiller devletin varlığını hissedecek.
Hiç bir suç cezasız kalmayacak. Kandil ve bilimum dağlar teker teker aranıp taranıp, doğu halkı ile oluşturulacak birlik ile (Hılful Fudul benzeri bir şey) vatandaşın dağlara kaçırılan çocukları geri getirilecek.
Araç yakıp devlet mallarına zarar verenlere, o malların bedeli ödettirilecek.
Bak bakalım ondan sonra terör kalıyor mu?

Biz bölünmeye odaklanırsak, mahşer günü Peygamber efendimizin(sav) yüzüne nasıl bakarız. Sadece Türkiye'de değil, tüm İslam coğrafyasında kurulacak bir birlik istiyoruz biz. Bunu ise önce adaletin var olduğunu vatandaşa hissettirerek yapabilirsin. Sen oraya git, ben buraya demekle birlik olmaz.

Bence kendini kandırıyorsun. Hükümet de böyle düşünüyor. Seçim sonuçlarını hazmedemiyor. Terör olaylarının tırmanmasını fırsat biliyorlar. Kasım'da erken seçime gidilecek.. Zannediyorlar ki HDP'nin oyları düşecek.. Ama şapa oturacaklar göreceksin. Çünkü yanlış analiz ediyorlar. Doğuyu ne biliyorlar ne de tanıyorlar. Türkiye'nin batısı tamamen hayal dünyasında yaşıyor bu doğu meselesi hakkında.. Kendi kendimizi aldatıyoruz..

Rahmetli Erbakan Hoca'nın anlattığı bir hikaye vardı, eskiler bunu bilirler. Bu hikaye doğuyu çok güzel özetliyor.. Hikaye şöyle: Profesörün biri Kürtlerin yaşam tarzını analiz etmek için doğuya gitmiş. Köy köy gezmiş, evlerde misafir falan olmuş. Adama yedirmişler içirmişler falan işte, misafirperverlik.. Neyse işte böyle bir gün gene bir eve misafir olmuş. Köylü, bizim avanak profesörün elinde el lambasını görünce hiç görmemiş gibi bakmak istemiş. El lambasını almış, bir tütün sarmış, ve bu lambanın ışığına tutup sigarasını yakmak istemiş. Prof öylece bakıyormuş.. Aradan yarım saat felan geçmiş. Prof artık dayanamayıp 'efendi bu ateş değil, sigaranı yakamazsın bununla' demiş. Köylü gevrek gevrek gülerek şu cevabı vermiş: Biliyoruuuum biliyorum. Ben senin pilini bitiriyorum...

garip70

Ordinaryus
Bence kendini kandırıyorsun. ...

Hiç zannetmiyorum. Şu an öfkenizden öyle söylüyorsunuz belki ama tek çözüm var. Adaletin sağlanması. Eğer adaleti sağlamayın, bu ülke değil 2, belki 7, belki 10 parçaya bölünür. Örnek mi? Selçuklu Devleti dağıldıktan sonra kurulan beyliklere bak. Adaletin olmadığı hiç bir devlet ayakta kalamaz.

Kürtlere yeni bir devlet kurmaları için ülkeyi bölmeyi teklif ediyorsun. Sana olacakları söyleyim. Kürtler devleti kurar. Ama çok geçmez anında şu andaki Irak ve Suriye'nin haline dönerler. Sonra Filistin olur hepsi bizim sınırımıza dayanır. Eğer hala adaletin olmadığı ülke ayakta kaldıysa. Sonuçta doğu ve güneydoğu İsrail, İngiltere, fransa ve almanyanın eline geçer. Kürtler ise savaş mağduru olarak bizim sınırımıza dayanır. Yani sadece toprak kaybedilmiş ve yine biz bize kalmış oluruz.

Tek çarenin adaleti sağlamakta olduğunda ısrarcıyım. Tarihte adaletin olmadığı toplumlar hep yok olmaya mahkum olmuştur.

Adalet ise hırsızları, katilleri, dolandırıcıları ve bilimum suçluları salıvermekle olmaz. İdamsa idam, hapisse hapis... Adaletin acıması, dürüst vatandaşa zulümdür.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Kürt siyaseti yapanlarda da akıl yok.. Örgüt ve Kürt siyasetçileri karşılıklı bir mukateleye oynuyorlar. Oyandıkları kumar budur. Her aileye ateş düşürüp kin duygularını yukarı çıkarmak.. Bunu niye yapıyorlar? Uzun vadeli planlarının şu olduğuna inanıyorum (onların ağzıyla yazıyorum): ''Tarihte hiç devletimiz olmadı. Ve tarih devam ediyor. Eğer şimdi devlet kurmaz isek tarihte hiç olmayacağız. Ne pahasına olursa olsun devletimizi kuracağız. Tecrübelerimizi kendimiz yapacağız. Bunun yolu ancak karşılıklı mukateleden geçer. Zira böyle bir mukatele sayesinde kendi topraklarımızı Türklerden arındırabiliriz. Ondan sonra geleceğe bakıp ülkemizi inşaa ederiz. Düşe kalka öğrenir, böylece tarihte var oluruz. Bu iş için zulüm şartsa onu da yaparız, sanki zulüm yapmamış millet mi var tarihte.''. Böyle düşünüyor olmaları doğaldır çünkü materyalist bir felsefeye inanıyorlar. Arkalarına ABD, İsrail ve Avrupa'yı da almışlar buna ciddi ciddi inanıyorlar. Ülke kaosa girerse bu güçler Türkiye'yi işgal eder, bize de devletimizi kurdururlar, diye inanıyorlar.. Bunu anlamak zor değil.. Lakin ahmaklıkları o derece ki şu noktayı unutuyorlar: Modern çağa girdik. Bu çağda devletin alacağı o kadar alternatif TAVIR var ki! Türkiye, geleneği olan bir devlettir. Teknolojik olarak o kadar sıfır değiliz. Zor oyunu bozar. İstesek az zamanda kendi silahımızı geliştirip fabrikalarımızda üretiriz. Genç mühendislerimiz yok mu sanki.. Zor olunca, kin olunca bir ayda projelerini çıkartır bu millet. Bunu ABD falan çok iyi biliyorlar. Onlar işgal falan etmezler. Salak değiller onlar. Salak olan başkaları.. Neyse işte, Türkiye İsrail gibi bir devlet felsefesine bürünür, Filistinlilere yaptığı muamelenin aynısını Kürtlere yapar, bu ülkeyi gene böldürmez. Bu çok mu zor? Ülkesini böldürmeyecek olan devlet, son noktaya gelmeden önce her tavrı dener.. Sanmasınlar ki Türklere bir şey olur.. Olmaz, biz gene var olur gideriz. Lakin doğu? Filistin gibi bir iklimde yaşamaya razı ise buyursunlar. Kan üzerine gelecek hayali kuran Kürt siyasileri avuçlarını yalar, oturur, dünyaya bol bol ajitasyon manzaraları, fotoğrafları, videoları taşır dururlar. Bununla 30 değil 300 sene daha bölünmeden idare eder bu ülke.. O vakit soruyorum kim kaybeder? Devlet, öyle bir tavır alır ki kaostan kendi bünyesini dinç tutar gene bölünmez. Hatta farklı farklı silah teknolojileri geliştirir, bu ortamı fırsata çevirir gene bölünmez. Farklı farklı askeri stratejiler dener, tecrübesine tecrübe katar gene bölünmez.. Türk halkı askeri geleneği olan bir halktır. Halk bazında mukatele tuzağına düşecek kadar ahmak değildir.. Devletine sarılır, sistematiğine güvenir.. Bütün bu noktaları düşünüyor mudur Kürt siyasileri? Akıllarının o derece ileri çalışacağına ihtimal vermiyorum. Kullanılıyorlar.. Yazık yahu, göz göre göre Kürtleri dış güçlere peşkeş çekiyorlar.. Geflet dedikleri bu olsa gerek..

Ne acaip değil mi? Rahat, barış ve huzur bazılarına yaramıyor.. İlla zar atacak, illa kumar masasına çekecek, illa postasını koyacak restini görecek..

Dua Nur

Kıdemli Üye
İyilik yap at denize balık bilmezse halık bilir.

Devlet yatırımını yapar, karşı çıkana haddini bildirir. Oylarını kime isterse verirler. PKK gibi oy için tehdit etmez.

Ak parti oy için bomba yağdırıyor diyen varsa hodri meydan.SİLAHI BIRAKTIK, DEVLETE TESLİM ETTİK. SINIR DIŞINA ÇIKTIK desinler, Bombalama işi bitsin, yatırımlar devam etsin. Halk huzur içinde oyunu kime isterse versin.