Kürdüm! Doğruyum!

Darul_Beka

Profesör
Bu ulkede Türk olmak milliyet meselesi degil sahsiyet meselesidir. Tabi dun ak dedigine bugun kara diyen sizler icin sahsiyet sadece bir kelime 8 harf...

Turk devletinden turk parasini maas diye al, Turk pasaportuyla yurtdisina cik, polis cevirirse orada Turk vatandasiyim de, Turk konsolosluguna sigin sonra andimiza karsi cik! Neymis turk degilmis. Bu yalanmis bilmem neymis. Hastalikli hucreler sizi.
senin gibi faşist kafatasçı birinin forumda yönetici olması forum adına büyük tahlisizlik
andımızı savunmak değil dine evrensel insanlık mantığına bile aykırı
forumu rezil ettiniz ortalama bir Müslüman bu forumda böyle yöneticileri gördükçe ne gelir ne yazar

t@mam

Üye
senin gibi faşist kafatasçı birinin forumda yönetici olması forum adına büyük tahlisizlik
forumu rezil ettiniz ortalama bir Müslüman bu forumda böyle yöneticileri gördükçe ne gelir ne yazar

''küstahlık'' İlber Hoca yerden göğe haklı!

ihvanistanbul

AkhenAton
Türkiye de, ( dikkatini cekerim devletin isminde Türk vurgusu var ) Türküm doğruyum caliskanim demek fasistlik he?

Devletin adi: TÜRKİYE
Dİli: TÜRKÇE
Parasi: TÜRK LİRASİ
Ordusu: TURK ORDUSU
MECLİSİ: TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

Hala bu ulke vatandaslarinin otomatikman Türk sayildigini kabullenemeyenler var.

Bugun Turk vatandasligini birakip japon vatandasi olsaniz japon sayilirsiniz. Turk asilli japon derler en fazla. Ha japonlar cok tutucu millettir abd verelim size? hem seversiniz turk asilli amerikali olursunuz. Amerikada yasayan Turk degil. Abd vatandasi yani amerikali.

Darul_Beka

Profesör
Türkiye de, ( dikkatini cekerim devletin isminde Türk vurgusu var ) Türküm doğruyum caliskanim demek fasistlik he?

Hala bu ulke vatandaslarinin otomatikman Türk sayildigini kabullenemeyenler var.

Bugun Turk vatandasligini birakip japon vatandasi olsaniz japon sayilirsiniz. Turk asilli japon derler en fazla. Ha japonlar cok tutucu millettir abd verelim size? hem seversiniz turk asilli amerikali olursunuz. Amerikada yasayan Turk degil. Abd vatandasi yani amerikali.
Pes ya anlaman kıt mı arkadaşım türküm doğruyum hepsi bu mu bitiyor mu burda yemin
tam metni yazsana
bu bir YEMİN neye bağlı kalacağına yemin edecek bu çocuklar
aç oku
bu kadar mı insan anlamaz olur yahu
şu forumda hergün bir kelime islami bir şey öğrensen
bu kadar üçüncü sınıf ırkçılık fikirlerini pervasızca savunmazdın
gerçekten bu forum çoook talihsiz bir forum
senin gibi YÖNETİCİLER olduğu sürece

t@mam

Üye
T.C. ANAYASASI

I. Devletin şekli
MADDE 1- Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.
II. Cumhuriyetin nitelikleri
MADDE 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.
III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti
MADDE 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı “İstiklal Marşı”dır. Başkenti Ankara’dır.

Yönetmelik-yönerge(andımız) Anayasaya uygundur.

Almanya Milli Marşı

Birlik, hak ve özgürlük
Alman vatanı için
Kardeşçe, yürekle ve elele
Bu uğurda çaba gösterelim
Birlik, hak ve özgürlük
Mutluluğun simgesi
Bu mutluluk içinde parla
Parla Alman vatanı

(Birinci dörtlük)
Almanya, Almanya, her şeyin üstünde
Dünya'daki her şeyin üstünde
Eğer sürekli direnerek
Kardeşçe, birlik halinde tutarsa kendini
Maas'ten Memel'e
Etch'ten Belt'e varana kadar
Almanya Almanya her şeyin üstünde
Dünyadaki her şeyin üstünde.

Çin Milli Marşı

Üç halk ilkesidir partimizin yolu,
Amacımız özgür bir ülke kurmak.
Barış içinde bir dünya için
Yoldaşlarımıza, gönüllülere önderlik edip,
Güneş ve yıldız ile
Amacımıza hızla ulaşalım,
İçtenlikle ve cesaretle,
İnançla ve sadakatle,
Tek yürekle, tek ruhla,
Aynı inançla, aynı hedefe!

Kalkın! Köle olmak istemeyen insanlar!
Etimizle, kanımızla yeni Çin Şeddimizi inşa edelim!
Çin Ulusu, en tehlikeli bir döneme geldi.
Herkes son kükreyişe zorlanıyor.
Kalkın! Kalkın! Kalkın!
Onbinlerimiz tek bir yürek,
Gözümüz kapalı düşman topu üzerine ileri!
Gözümüz kapalı düşman topu üzerine ileri!
İleri! İleri! İlen!

Pakistan Milli Marşı

Mutluluklar kutsal yurda
Mutluluklar bereket ülkesine
Simgesi kırılmaz azmin
Pakistan yurdu
Mutluluklar sana inan kalesi
Bu kutsal ülkenin yolu
Halkın kardeşliğinin gücündedir
Ulusumuz, ülkemiz ve devletimiz
Parlasın şan ve şerefle sonsuza dek
Kutlu olsun amacımız, ereğimiz.
Ay yıldızlı bu bayrak
Öncüsüdür ilerlemenin ve olgunluğun
Anlatandır geçmişimizi, şanını bu günümüzün,
Esini geleceğimizin.
Simgesi tanrının esirgemesinin.

Son düzenleme:

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Müsaitbir zamanda da rahmetli Muhsin YAZICIOĞLU'nun neden MHP den uzaklaştırıldığını eklemeyi düşünüyorum. :)
Neden ayrılmış yolları inan hiçbir şey anlamadım. Lütfen kısaca şu şu şu sebepten diye yazarsan seviniriz.

Hakperest

Kıdemli Üye

Almanya vatandaşlığını alan Türk bununla alman olmaz
Önce günlük kültürünü, sonra yıllık önemli gün kültürünü
Sonra da bilişsel aidiyetini kaybederse artık alman sayılır
Eğer aidiyetini kaybetmese türk asıllı Alman kalır
Yarım milenyum daha fazla önce dedelerim Arap olduğunu tahmin ediyorum
Ancak bu beni kürt olmaktan çıkarmaz.

Her devletin milliyet algısı farklıdır
Alman milliyetçiliği, Fransa milliyetçiliği farklıdır
Birinde aslına bakılmaz
Fransa milliyetçiliği böyledir
Dünya kupasında gördük mesela
Alman ise özili nasıl hedefe koydular gördük
Çünkü almanların ki kafatasçıdır

Türk milliyetçiliği ise asla değil neye hizmet ettiğine bakar
Bu kötü bir şey değil ama
Kötü olan tarafı asimile etmeye çalışmasıdır
Sanır ki kürt türkleşmese devlet tehlikede olacak
Komplo teorileri üretir, sanal korkular ile yaşarlar
Buda onları baskılamaya götürür
Baskı ise terörize eder; ekonomi, eğitim vs zarara uğratır

Özal ve Erdoğan gibi muhafazakarlar ise asimilasyonu redederler
Bu da kafatasçıları rahatsız etmeye yeter
Çözüm süreci vb uygulamalar onları deli eder

Çözüm sürecinde hem asimilasyon ile savaşıldı
Hem pkk çökertilme sürecine sokuldu
Bizim ihvanistanbul da kıvranarak seyretti
Acısı da hiç dinmeyecek gibi
Vah zavallım

ihvanistanbul

AkhenAton
Yarım milenyum daha fazla önce dedelerim Arap olduğunu tahmin ediyorum
Ancak bu beni kürt olmaktan çıkarmaz.

2 nesil önce dedenin arap olması seni arap yapmıyor ben kürdüm diyebiliyorsun ama Türküm demek zoruna mı gidiyor? Kürtlük senin için ırksal bir olgu değil yani. Kürtlük sende şahsiyetleşmiş. Bende aynı şeyden bahsediyorum bizim milliyetçilik anlayışımızda dedenin yahut senin arap/laz/türk/fransız olman önemli değil. Bu ülke topraklarında yaşadığın için mutlu musun? Ne mutlu Türküm diyene diyebiliyor musun? mesele budur. Türkiye ulus devlettir. Pek çok ırk yaşasada kurucuları/dili/bayrağı/belirleyici unsuru Türktür. Haliyle bu ülkede yaşayan milletler topyekun Türk milletidir. ince hesaba girdiğinde herkesin kültürü farklı olabilir ama etnik köken olarak arapta olsa Türktür, lazda olsa Türktür, kürtte olsa Türktür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Türktür arkadaş! Cebindeki kimlik Türk kimliği. Kimliğini inkar ediyorsan bi zahmet kimliğin getirilerini de reddet.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Neden ayrılmış yolları inan hiçbir şey anlamadım. Lütfen kısaca şu şu şu sebepten diye yazarsan seviniriz.

Komünizm çöktükten sonra batının tehlike gördüğü tek şey İslam dini kaldı. Türk milletinin hamuru İslam üzeredir. Türklüğünü İslami bilinçle yoğuran bir Türkiye yeniden dirilebilecektir. Rahmetli Muhsin başkan müslümanlığı türklüğünün önünde bir kişilikti. Onun konumu itibarıyla gençlik üzerinde çok ciddi etkiliydi . Milliyetçi Hareket partisinin müslümanca düşünen bir lider elinde dünyaya açılımını düşün. Dağılan sovyetlerden ayrılan ve kendine rol model arayan Türki Cumhuriyetleri düşün. Alpaslan TÜRKEŞ daha turancı daha kafatasçı ve İslama daha mesafeli bir kişilik. Muhsin Başkanın koparılması karizmasından etkilenilmemesi içindi. Gençlik üzerinde etkiliydi. Sadece ülkücü gençlik değil İslamcı gençliğin de sevdiği saydığı yiğit bir müslümandı. Türki cumhuriyetlere ve Türkiyeye boş işlerle uğraşacak liderler lazımdı ve bu sebeple Muhsin Başkanı Ülkücü camiadan ayırdılar. Ondan sonra da ülkücü camianın rol modelleri değişti. Kimlerin rol model olduğunu yazmayayım. kimse üzülmesin. ( Kendimi kast ediyorum ):)

74_2.jpg

haylaz başkan

İhvan Forum Üye
Türkçülük kürtlerin türklügü kabul etmesidir red yada inlar etmemesidir

Hakperest

Kıdemli Üye
2 nesil önce dedenin arap olması seni arap yapmıyor ben kürdüm diyebiliyorsun ama Türküm demek zoruna mı gidiyor? Kürtlük senin için ırksal bir olgu değil yani. Kürtlük sende şahsiyetleşmiş. Bende aynı şeyden bahsediyorum bizim milliyetçilik anlayışımızda dedenin yahut senin arap/laz/türk/fransız olman önemli değil. Bu ülke topraklarında yaşadığın için mutlu musun? Ne mutlu Türküm diyene diyebiliyor musun? mesele budur. Türkiye ulus devlettir. Pek çok ırk yaşasada kurucuları/dili/bayrağı/belirleyici unsuru Türktür. Haliyle bu ülkede yaşayan milletler topyekun Türk milletidir. ince hesaba girdiğinde herkesin kültürü farklı olabilir ama etnik köken olarak arapta olsa Türktür, lazda olsa Türktür, kürtte olsa Türktür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Türktür arkadaş! Cebindeki kimlik Türk kimliği. Kimliğini inkar ediyorsan bi zahmet kimliğin getirilerini de reddet.
Madem mühim değil
Bir asırdır türk olduk
Gel bir seneliğine kürt olalım

haylaz başkan

İhvan Forum Üye

Haklısın aynen öyle admımıza gerek yok abi

bi husben

Kıdemli Üye
İşte birilerinin pışpışladığı sözde halk! özde hainler :

bunlara fırsat verilmemeli

Benim dedelerim moğollar bağdatı talan ettiğinde siirte göçmüşler 800 yıldır anadolu topraklarındayız
yani siirtin asıl yerlisi arap kökenlilerdir. siirtte ozellikle merkeze bağlı civar köylerhe halıd bın velidin soyundan gelenler hz abbasın soyundan gelenler vede hz peygamberin soyundan gelenler mevcut.

Bundan 40 sene öncesine kadar siirt merkezin nufusunun %90 nı arap kokenlilerden oluşuyordu.son 25-3yılda demografık yapı değişti
siirtte su an sadece %30 luk bir arap nufusu kalmıs durumda.tehditle teror olaylarıyla bu yapı değişti bunuda yapan kim acaba endine fırsat verıldımı komsusunu bogazlamaktan geri kalmayacak olan faşit kürt vatandasları ve eli kanlı tetıkçıleri. Daha 2 3 yıl oncesıne kadar orda kalan yerlı halka 3-5 yılınız kaldı bagınızla bahcenızle ugrasmayın zaten bızım olacak dıyen bu fasıt kesım.kobanı olaylarında bu kesim siirtte sadce ve sade arap kokenlılerın mallarına saldırdı araçlarını yaktı dukkanlarını talan etti.Şimdi faşit kim oluyor eline fırsat geçtiği zaman butun kinini kusanlar mı.

Biz türkiye cumhuriyeti vatandaşıyız soyumuz arap olabılır ama bu ulke bayrağı altındaysak bu ulkenın ekmeğini yiyiyorsak suyunu içiyorsak bu ulkeye ıhanet edersek soysuzluk yapmış oluruz. ülkemi milletimi bütün arap ülkelerine değişmem hele soysuz liderlerine liderimi hiç değişmem.

Devlet hiç bir zaman siirtte olsun mardınde olsun hatayda olsun arap kokenlilere baskı yapmadı.neden acaba devlete isyan etmedkleri için devletin yanında her zaman oldukları için.

devlete isyan edersen nankörlük edersen ekmeğini yiyip yediğin kaba pislersen bu devlet sana haddini bildiri hakkıdır

ihvanistanbul

AkhenAton
Madem mühim değil
Bir asırdır türk olduk
Gel bir seneliğine kürt olalım

Sen bir seneyi birak bir an Turk oldun mu?

bunlara fırsat verilmemeli

Benim dedelerim moğollar bağdatı talan ettiğinde siirte göçmüşler 800 yıldır anadolu topraklarındayız
yani siirtin asıl yerlisi arap kökenlilerdir. siirtte ozellikle merkeze bağlı civar köylerhe halıd bın velidin soyundan gelenler hz abbasın soyundan gelenler vede hz peygamberin soyundan gelenler mevcut.

Bundan 40 sene öncesine kadar siirt merkezin nufusunun %90 nı arap kokenlilerden oluşuyordu.son 25-3yılda demografık yapı değişti
siirtte su an sadece %30 luk bir arap nufusu kalmıs durumda.tehditle teror olaylarıyla bu yapı değişti bunuda yapan kim acaba endine fırsat verıldımı komsusunu bogazlamaktan geri kalmayacak olan faşit kürt vatandasları ve eli kanlı tetıkçıleri. Daha 2 3 yıl oncesıne kadar orda kalan yerlı halka 3-5 yılınız kaldı bagınızla bahcenızle ugrasmayın zaten bızım olacak dıyen bu fasıt kesım.kobanı olaylarında bu kesim siirtte sadce ve sade arap kokenlılerın mallarına saldırdı araçlarını yaktı dukkanlarını talan etti.Şimdi faşit kim oluyor eline fırsat geçtiği zaman butun kinini kusanlar mı.

Biz türkiye cumhuriyeti vatandaşıyız soyumuz arap olabılır ama bu ulke bayrağı altındaysak bu ulkenın ekmeğini yiyiyorsak suyunu içiyorsak bu ulkeye ıhanet edersek soysuzluk yapmış oluruz. ülkemi milletimi bütün arap ülkelerine değişmem hele soysuz liderlerine liderimi hiç değişmem.

Devlet hiç bir zaman siirtte olsun mardınde olsun hatayda olsun arap kokenlilere baskı yapmadı.neden acaba devlete isyan etmedkleri için devletin yanında her zaman oldukları için.

devlete isyan edersen nankörlük edersen ekmeğini yiyip yediğin kaba pislersen bu devlet sana haddini bildiri hakkıdır

Yerden goge haklisin. Bana fasist diyenlere zerrece baskim olmamis, kulturune diline ananesine krismamisim ama her firsatta boluculuge devam etmisler. Siirt hatay vs vilayetlerdeki araplar memleketlerine baglilar keza lazlar da oyle keza cerkezlerde...

Hakperest

Kıdemli Üye
Sen bir seneyi birak bir an Turk oldun mu?

Yerden goge haklisin. Bana fasist diyenlere zerrece baskim olmamis, kulturune diline ananesine krismamisim ama her firsatta boluculuge devam etmisler. Siirt hatay vs vilayetlerdeki araplar memleketlerine baglilar keza lazlar da oyle keza cerkezlerde...
Allah beni kürt bir ailede yaratmış
Bu bir olgudur
Üstünlük yada kompleks vesilesi değildir
Zenci de olabilirdim ne fark eder ki
Allah beni nasıl yarattıysa öyle kabul et
Beni türksün sen baskısına alma