Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Esselamu aleykum ve rahmetullahi

Forumdaki tüm din kardeşlerimizin kurban bayramları mübarek olsun, bu vesile ile ALLAH c.c. İslam aleminin kurtuluşunu en kısa zamanda nasip eylesin.amin
fi emanillah

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Herkesin kurban bayramını en içten duygularla kutlarım. Bu en 'içten duygular' tabi zulüm altında inleyenlerin ve fakru zaruret içinde olanların bulunduğu dünyada ne kadar oluyorsa artık..

giriftar

Ordinaryus
1380299_721462067868253_1191980120_n.jpg

1377612_744334795592589_90870757_n.jpg

ıtri

Üye
kurban bayraminiz mubarek olsun Tum Islam alemi icin,,

ibrahimi

Has Uşak
arkadaşlar hayırlı bayramlar dilerim. paylaşmanın tadını yaşadığımız bugünlerin keyfini çıkarmamız ve değerini bilebilmemiz dileğiyle...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
resimli-kurban-bayrami-mesajlari-12.jpg

Bu arada resimde ki koça daldım, ne güzel öyle! Acaba diyorum kendi elimizle beslesek, yıkasak temizlesek, boynuzlarını falan fırçalasak, gözünün çapağını, tırnaklarını falan temizlesek, velhasılı ap ak, pak mı pak bir hale getirsek de öyle kessek nasıl olur? Neticede Allah'a kurban ediyorsun! Bid'at mi olur acaba? Düşündüm de nefsimize büyük bir darbe indirmiş oluruz.. Zira kurban ederken öyle bir noktadan edeceksin ki zengin de olsan fakir de olsan nefsini acıtsın, içinden bir şey kopsun Allah için! Günümüzde malesef para eksenli bakılıyor bu işe. Dolayısıyla zengine dokunmuyor hiç. Oysa asıl adam edilmesi gereken kesim zenginler. Çünkü onların borusu ötüyor ve onlar adam olmadıkça toplum adam olamıyor.

Bence kurban'ın, başlı başına bir felsefesi var. Kurban'da mevzu hayvan kesmekten ziyade bir güzelden vaz geçmek. Senin gözünde sevgili olmuş bir şeyden Allah için kendi elinle vaz geçmek. İsmail'in İbrahim'e sevgili gelmesinde bu felsefe var, dikkatli bakarsanız..

Kurban, Allah'ın olanı Allah'a vermek midir? Yoksa Allah'ın olanı bizlemekle O'nu unutmanın bedeli midir? Belki bir hatırlatma mıdır? Bu noktalardan bakınca her şeyde Allah'ı gören için kurban kesmek şükür mahiyetinde bir ibadet oluveriyor. Aslında böyleleri için bütün ibadetler şükür mahiyetine geliyor. Hz. Resulullah'ın ''şükreden bir kul olmayayım mı?'' dediği nokta bu olabilir mi? Allah her şeyin en doğrusunu bilendir..

ihvanistanbul

AkhenAton
Bu arada resimde ki koça daldım, ne güzel öyle! Acaba diyorum kendi elimizle beslesek, yıkasak temizlesek, boynuzlarını falan fırçalasak, gözünün çapağını, tırnaklarını falan temizlesek, velhasılı ap ak, pak mı pak bir hale getirsek de öyle kessek nasıl olur? Neticede Allah'a kurban ediyorsun! Bid'at mi olur acaba? Düşündüm de nefsimize büyük bir darbe indirmiş oluruz.. Zira kurban ederken öyle bir noktadan edeceksin ki zengin de olsan fakir de olsan nefsini acıtsın, içinden bir şey kopsun Allah için! Günümüzde malesef para eksenli bakılıyor bu işe. Dolayısıyla zengine dokunmuyor hiç. Oysa asıl adam edilmesi gereken kesim zenginler. Çünkü onların borusu ötüyor ve onlar adam olmadıkça toplum adam olamıyor.

Senin dediğin iş mesai istiyor abi. Büyük şehirde yer bulacan hadi buldun, bahçen olacak, hadi oldu bu hayvancağızların gezip otlayabilecekleri bir yeri nerden bulacaksın :) Onu da bulabiliyorsan her gün mesai harca. Kredi kartına vade farksız kurban satılan dönemdeyiz abi. Kesen veriyor kart numarasını ne bıçağı görüyor ne dua duyuyor. Koli içinde evine eti geliyor hemi de vakumlu paketinde... At derin dondurucuya aman hısım akrabaya fakir fukaraya dağıtma zaten minnacık koli. hem derisini de bağışladı adam daha napsın. sonra bir kaç akraba gez ne feyizli kurban oldu be!!!

Allah kesebilenlerin kurbanlarını kabul etsin, kesmek isteyip kesemeyenler zaten Efendimiz sav'in kurbanının hissedarı :)Velhasılı kelam cümleten hayırlı, bereketli bayramlar.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
ismaili kurban etmek...yürek işi....nefsimizi daha kurban edemiyoruz.... gülüyoruz
ağlanacak halimize.....

yinede, Kurban Bayramınız Mübarek olsun...

ıtri

Üye

En son üyelerimizin Bayramını 2013 te kutlamışım.
'ne hayırsızım' diye düşündüm.
Ve geç yapmak hiç yapmamaktan iyidir diye
geçte olsa
geçmiş Kurban bayramınız mubarek olsun.
Ehlen ve Sehlen.
TAKİPTEYİM..