Kur'an'sız Müslümanlık!

Kaptan

Mecra Yazarı
Bugün İslam aleminde yaşanan İslam dini, Kur'an'dan kaynaklanan din değildir. Kur'an'ın arkada bırakıldığı, devre dışı kaldığı ve dikkate alınmadığı bir din anlayışı ve uygulaması hüküm sürmektedir.

Kur'an kaynaklı bir kültür oluşturmayan Müslümanlar, yabancı kültürlerin istilasını durduramamış, bu istila ile beraber bid'at ve hurafelerden müteşekkil bir kültür ortaya çıkmıştır. Kur'an'dan uzak kalan nesiller, bu kültüre din olarak sarılmış ve sarılıyorlar. Kur'an sadece okunmuş, içinde ne anlam olduğuna bakılmamış, böylece Müslümanın hayatından koparılmıştır.Hayattan uzaklaştırılan Kur'an'ın yerini, yabancı kültürler doldurmuştur. Nesiller boyu sürüp giden bu durum, kültürün dinleşmesine sebep olmuştur.

Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı -Kur'an'sız Müslümanlık-

fakiri

Kıdemli Üye
Red !
Yaw sen, sürekli böyle karnından konuşan insanları nerden buluyorsun ?
Bir de şöyle dört başı mamur bir ilim adamına rast gelsene ya !
Ama, nasipsizliğin istim üzerinde olduğu için sana hep şeytanlaşmışlar rastlıyor herhalde !..

Kaptan

Mecra Yazarı
Red !
Yaw sen, sürekli böyle karnından konuşan insanları nerden buluyorsun ?
Bir de şöyle dört başı mamur bir ilim adamına rast gelsene ya !
Ama, nasipsizliğin istim üzerinde olduğu için sana hep şeytanlaşmışlar rastlıyor herhalde !..

hah, baka bana böyle gel canimi ye

evet maalesef bu tür prof. etiketli meshur alimlerimiz (!)'in gayretleri geleneksel
sirkle mücadele etmekten öteye gecemiyor. Devletin tornasindan gectin mi bir kere
tamam sesini solugunu kesiyorlar adamin. Onun icin Tasavvufla ugrasirlar, hazir ramazan da yaklasiyor
iste imsakla ugrasirlar vs. Ya küresel küfür sistemi? Demokrasi küfrü? Onu görmez, göremez, neden?

Cikar konusunca vicdan susarmis aga, caktin köfteyi :)