Kur'an'ın ilk Yazılı Nüsha Parçaları Berlin'de | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Kur'an'ın ilk Yazılı Nüsha Parçaları Berlin'de

spesifik

آزادی قید و بند
Yönetici
Süper Moderatör
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
24,417
Puanları
113
Almanya'nın başkenti Berlin'deki Devlet Kütüphanesinde, Hz. Peygamber döneminde yazıldığı tahmin edilen Kur'an sayfaları bulundu
Berlin Devlet Kütüphanesinde saklanan ve uzun süreden beri Hz. Peygamber'in hayatında iken yazıldığı tahmin edilen nüshaların o döneme ait olduğu bilimsel olarak ispatlandı. Zürih'te bir laboratuvarda incelenen, yedi yaprak pergament üzerine yazılmış Kur'an nüshalarının 606 ile 652 yılları arasındaki yıllardan kaldığı belirlendi.
'Maerkische Allgemeine Zeitung' isimli gazetenin haberine göre, Devlet Kütüphanesi basın sözcüsü Jeanette Lamble, nüshaların 'Corpus Coranicusm' isimli geniş boyutlu ve uzun süreli bir araştırma projesi kapsamında, Zürih'teki bir laboratuvarda incelendiğini bildirdi. Bu proje, tüm Avrupa'da bulunan Kur'an-ı Kerim nüshalarını bilimsel olarak inceliyor.
Berlin'deki bu Kur'an nüshalarının yaklaşık yüzyıldan beri Devlet Kütüphanesinde bulunduğu belirtiliyor. Mısır'ın başkenti Kahire'de yaşayan bir bilimadamına miras kalan nüshalar, 19. yüzyılın sonları ya da 20. yüzyılın başlarında Almanya'ya getirilmiş.

t.haber


 

kebîkec

Paylaşımcı Üye
İhvan Üyesi
Katılım
21 Eyl 2007
Mesajlar
7,709
Puanları
113
Bu resimdeki sayfaysa ilk dönemden biraz sonradır muhtemlen. :gl
 
Üst