Kuran'ı Kerim meal çalışması

fatıma1

Doçent

Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Kim bir mü'minin dünyevi kederlerinden birini giderirse, Allah da onun Kıyamet günü kederlerinden birini giderir. Kim bir fakire kolaylık gösterirse, Allah da ona dünyada ve ahirette kolaylık gösterir. Kim bir müslümanı örterse, Allah da onu dünya ve ahirette örter. Kişi kardeşinin yardımında olduğu müddetçe, Allah da onun yardımındadır. Kim ilim aramak düşüncesiyle bir yola düşerse, Allah onun cennete olan yolunu kolaylaştırır. Bir grup, Allah'ın kitabını okumak ve aralarında tedris etmek üzere Allah'ın evlerinden birinde toplanırsa, üzerlerine mutlaka sekine iner ve onları rahmet kaplar, melekler onları sarar. Allah da onları yanında bulunan mukarreb meleklere anar. Bir kimseyi ameli yavaşlatırsa, nesebi hızlandıramaz. " Müslim, Zikr 38, (2699); Ebu Davud, Edeb 68, (4946); Tirmizi, Hudud 3, (1425), Birr 19, (1931); Kıraat 3, (2946).

Bismiilahirrahmanirrahim.
Günümüzde hep Kuran-ı Kerim'in mealinin okunmamasından ve Yüce Kitabımızı bilmediğimizden şikayet ederiz.Biz de bu eksikliği bir nebze azaltmak için bu çalışmalara başlayacağız.İnşAllah bundan sonra sizin de katılımlarınızla belirli aralıklarda test şeklinde sınav olacağız.Rabbim O'nun yolunda yarışanlardan eylesin inşAllah...

Meal çalışmasına siz de katılmak istiyorsanız Fatıma abla ile iletişime geçebilirsiniz.İsminizi öğrenci listemize yazalım ve bu hayr sınıfının öğrencisi olun inşAllah.

1-yedi beyza
2-emmargah
3-jewel
4-büşra
5-ubeydun
6-zuzi
7-€G€LI €F€
8-kulemir
9-olcayto
10-kolunsag
11-berraksu
12-nevniyaz
13-nikbin
14-Yigido
15-sultanül şark
16-erdi332

17-tellioz
18-Marmaranın_Kralı
19-scanner
20-nurefşan_26
21-Hanne
22-kördüğüm
23-ibrahim gazalil
24-yakup_1
25-TelliAy
26-Tuana Mina
27- Portakal
28- Makber
29- Medine_Kübra

EL-ALA

Asistan
admin değilim ama bence böyle bir uygulama güzel ve yararlı olur diye düşünüyorum.

fatıma1

Doçent
allah razı olsun kardeş...eğer talep olursa sorular bende var ...test usulu ve kolay...tembel olmayanlara duyrulur...

B

.BeYzA.

Guest
Allah razı olsun çok güzel düşünmüşsünüz. ben de yer almak isterim, böyle bir uygulama displinli ve dikkatli okumak açısından çok yararı olacaktır eminim...selam ve dua ile

seher

Doçent
bu düşüncen çok hoş fatıma inş. bu uygulama başlatılır ..sakın beni unutmayasınız..bende çok isterim..:yahoo:

fatıma1

Doçent
tamam arkadaşlar cemmat olduk.... yarından itibaren çalışmaya başlayalım.....2 hafta süre yeterlidir sanırım .fikirlerinizi almak isterim....1. CÜZ 'e çalışıyoruz....hayırlı olsun....süre konusunda anlaştıkmı??

fatıma1

Doçent
Valla Bunu 30 CÜz Olarak DÜŞÜnÜrsek DeĞİl.....sen Ne Önerİrsİn
Sorular Hazir ...ama Sonra Herkesİn Vaktİ Uymaz Sabİt Bİr Zaman Belİrleyelİm...

B

.BeYzA.

Guest
zamanı siz belirleyin ben öğrenci değilim her vakit müsait olabilirim...bence siz bi fikir öne atın uymayan olursa değiştirelim...

selam ve dua ile

fatıma1

Doçent
Tamam 2 Hafta Dedİk..... Zaten 1 Haftasi GeÇtİ Gİbİ..........cuma GÜnÜne Ayin 1İnde İlk Test........20 Soru.......saat 21:00 Da Duymayanlara Duyrulur...

malik ejder

Profesör
Fatma abla benide yanınıza alırmısınız.Ama ne yapılacağını tam anlamadım.ilk defa böyle bir çalışmaya gireceğim.

B

.BeYzA.

Guest
Tamam 2 Hafta Dedİk..... Zaten 1 Haftasi GeÇtİ Gİbİ..........cuma GÜnÜne Ayin 1İnde İlk Test........20 Soru.......saat 21:00 Da Duymayanlara Duyrulur...

burda olmaya çalışcam inşaAllah...sorular zor olmasın ama ben de biraz unutkanlık vardır da ;)

B

.BeYzA.

Guest
önümüzdeki hafta cuma gününe kadar birinci (cüzü mealen) okuyup bitirecez inş. fatma ablamız da bizi test edecek, belirlenen zaman da saat 21:00

ondan sonraki iki haftaiçerisinde ikinci cüz okunacak ve böylece meal hatmi yapmış olacaz...

yanlışım varsa düzeltin

selam ve dua ile

fatıma1

Doçent
tastamam öyle şehadet kardeşim... bu arada baraj 70 puanve her soru 0.5 puan ilgilenenlere duyrulur....rabbim yar ve yardımcınız olsun...sınav süresi 40 dakika ona göre kağıtları kalemleri hazırlayalım....kopya çekmek yoook:D

fatıma1

Doçent
Fatma abla benide yanınıza alırmısınız.Ama ne yapılacağını tam anlamadım.ilk defa böyle bir çalışmaya gireceğim.
ihşaallah malik kardeşim seviniriz azimle devam edilirse ben çok hayrını göreceğinizi umuyorum..... atışmaktan sınava geç kalmayasın:D

B

.BeYzA.

Guest
ya abla kalbimi kırıyosun.
neyapacağız ve nasıl yapacağız:(

yukarda yazmıştım ama fatma abla yerine cevap veriyorum hakkını helal et tekrar edim burda yazdıklarımı bana teşekkür ettiğine göre doğru yazmışım :)
önümüzdeki hafta cuma gününe kadar birinci (cüzü mealen) okuyup bitirecez inş. fatma ablamız da bizi test edecek, belirlenen zaman da saat 21:00

ondan sonraki iki haftaiçerisinde ikinci cüz okunacak ve böylece meal hatmi yapmış olacaz...

yanlışım varsa düzeltin

selam ve dua ile

fatıma1

Doçent
ya malik kardeş sen evde herhangi bir mealden 1. cüzü çalışıcaksın saat 21:00 da ben soruları siteye yazıcam sizde o saatte sınav olacaksınız tamam

B

.BeYzA.

Guest
ya ben de heyecen oldu şimdi :) ya sınav zamanı bütün bildiklerimi unutursam (gerçi böyle deyince beyin şartlanıyormuş)....sorular nasıl acaba, örnek bi soru verseydiniz.... :)