Kur’anda hata yoktur

Yahayy

Kıdemli Üye
ben sadece ilme saygıyı savunuyorum
muhasebeci olduğun için senin kendi dilinden anlatayım en basit vergi hukuku konusunda konuşman için bilmen gereken kaynaklar ;
ASLI (BAGLAYICI) KAYNAKLAR
_ Anayasa
Kanunlar
_ _ Uluslararası anlasmalar
_ Kanun hükmünde kararnameler
_ Yürütme organının özel düzenleyici islemleri
_ Diger düzenleyici islemler
_ Içtihadı birlestirme kararları
TALI (YARDIMCI) KAYNAKLAR
_ Doktrin
Yargı kararları
_ _ Maliye Bakanlıgı tarafından çıkartılan genel
tebligler
_ Genelgeler
_ Izahlar ve görüsler (mukteza
islam hukukuna gelince
ilim yok
kuru meal
öylemi
yok öyle yağma

Sen okuma yazma biliyor musun, senin yerine başkası mı yazıyor, ciddi soruyorum.
Çünkü seninyerine yazan hiç sana yazılanları sana okumadan cevap yazdırıyor gibi.
Sana kaç defa dedim, kapağı açık sirke küpü, anlamsız sapsız supsuz konuşuyosun.

Milletin konuşmasını eleştirirken, yanlış yazdıkları hususlarda tespitin yada yanlışlamaların var ise yaz,
yoksa papağan gibi millete yazı yazmayın, sakın bir şey yazmayın diye komik komik yazılar yazıyorsun senin,
matruşka zihniyetinle yaşamak zorunda değil kimse bunu anlamak bu kadar zor mu?

Ayrıca ben bu konuda konuşmadım bile diyorum, yok diyorum ya okuma yada okuduğunu anlama gibi bir hasletin yok sanırım,
var mı burada benim bir iddiam?

He iddiam olan bir konu var ise, o konuda yanına Allame-i cihan bildiklerin dahil,
kimi tanıyor biliyorsan, tüm ktaplarını, ne biliyim ne istiyorsan onu al, söylediklerimi yanlışla.

Ama boş boş sürekli yazma gözünü seveyim sadece zaman kaybettiriyorsun.

Hakperest

Kıdemli Üye
hakperest
benim kimsenin mezhepsel fikirlerine hakaret etme gibi bir tarzım hiç olmadı olmazda
benim çabam islama ve ilme saygı
yukarıda alıntı yaptığım cümleleri silmeden benim bu cümleleri her ne sebep olursa olsun alıntı yapılmasına gösterdiğim tepki cümlemi silmen enterasan bir tavırdır.mezhepsel fanatizmle kurnazca araya sıkıştırılan yukarıdaki iğrenç kelimeleri ve niyeti görememeniz benim sorunum değil.
verda dan sonra seninle de sorun yaşayacağız anlaşılan
yöneticiler olarak biraz daha dikkat diyorum önce anlayın sonra harekete geçin

dikkat ederiz inşaallah, Darul Beka hocam
ancak sizden de dikkat bekleriz
" pis fikirleriniz, tebiyesizlik yapmayın" vs yerine daha kardeşlik hukukuna uygun tavır takınırsanız
daha verimli geçer

sahabelere tahkir de aynı kapıya çıkar ve buna da müsamaha gösteremeyiz
senin başka mezhepten birini aşağılaman ile
başkalarının hz ömer ra i aşağılaması kardeşlik hukuku açısından fark yoktur
hatta hz ömer ra in hakkını helal etmesi daha büyük bir olasılıktır

sahabeleri tahkir eden yerleri şikayet butonuyla her gönderdiğinizde
silineceğinden emin olabilirsiniz, böyle bir şeye göz yumamayız

ancak sahabeler de eleştirilemez değillerdir
eleştiri sınırında kalan fikirlere ise dokunmayacağım
diğer yöneticiler nasıl düşünürler onu bilemem

Darul_Beka

Profesör

dikkat ederiz inşaallah, Darul Beka hocam
ancak sizden de dikkat bekleriz
" pis fikirleriniz, tebiyesizlik yapmayın" vs yerine daha kardeşlik hukukuna uygun tavır takınırsanız
daha verimli geçer

sahabelere tahkir de aynı kapıya çıkar ve buna da müsamaha gösteremeyiz
senin başka mezhepten birini aşağılaman ile
başkalarının hz ömer ra i aşağılaması kardeşlik hukuku açısından fark yoktur
hatta hz ömer ra in hakkını helal etmesi daha büyük bir olasılıktır

sahabeleri tahkir eden yerleri şikayet butonuyla her gönderdiğinizde
silineceğinden emin olabilirsiniz, böyle bir şeye göz yumamayız

ancak sahabeler de eleştirilemez değillerdir
eleştiri sınırında kalan fikirlere ise dokunmayacağım
diğer yöneticiler nasıl düşünürler onu bilemem

:) iki defa şikayet butonuna bastım yukarıda alıntı yaptığım sadece sahabe değil peygambere kurana sinsice saldırı yapılan cümleler silinmedi
pis fikir ve terbiyesizce dediğim o cümlelerdi
yoksa yazan şahsın kendisi yada mezhebi değil

Darul_Beka

Profesör
Sen okuma yazma biliyor musun, senin yerine başkası mı yazıyor, ciddi soruyorum.
Çünkü seninyerine yazan hiç sana yazılanları sana okumadan cevap yazdırıyor gibi.
Sana kaç defa dedim, kapağı açık sirke küpü, anlamsız sapsız supsuz konuşuyosun.

Milletin konuşmasını eleştirirken, yanlış yazdıkları hususlarda tespitin yada yanlışlamaların var ise yaz,
yoksa papağan gibi millete yazı yazmayın, sakın bir şey yazmayın diye komik komik yazılar yazıyorsun senin,
matruşka zihniyetinle yaşamak zorunda değil kimse bunu anlamak bu kadar zor mu?

Ayrıca ben bu konuda konuşmadım bile diyorum, yok diyorum ya okuma yada okuduğunu anlama gibi bir hasletin yok sanırım,
var mı burada benim bir iddiam?

He iddiam olan bir konu var ise, o konuda yanına Allame-i cihan bildiklerin dahil,
kimi tanıyor biliyorsan, tüm ktaplarını, ne biliyim ne istiyorsan onu al, söylediklerimi yanlışla.

Ama boş boş sürekli yazma gözünü seveyim sadece zaman kaybettiriyorsun.

siz mealciler ilme tarihe yüzyıllık kültürel birikime saygıyı öğrenene kadar bu hatırlatmaları yapacam
kaçamazsınız
ilim her zaman galip gelir

Ahter

Kıdemli Üye
Sorunun cevabı yukarıda var abi, bu soruyu bana değil, yazıyı asan Ahtere sorman gerek ki,
yazının içinde Avliye ile ilgili husus var zaten.
Bu konuda muhatabın ben değilim,
ben konuşacak olsan miras hukukunu,
enine boyuna öğrenir tahkik eder kendi fikirlerimle konuşurum şu anda bu konuşabilecek kadar detaya hakim değilim.

sayın halis aydemirin miras taksimiyle ilgili bir proğramı var.ilgilenenler inceleyebilir..

Miras Hesaplama Programı - Kuran Dersleri

www.kurandersleri.net/miras/Miras.html

Ayrıca Nisa suresi 11-12. ayetlerin mealinin anlatıldığı bir videouyuda ilgilenenler bakabilir..Sayın Halis Aydemir fıkıhcı değildir.Meselenin matematik kısmıyla ilgileniyor..

)

NOT: Allah her ilim için, mesle için birisini yaratmıştır.Önemli olan kimden hangi konuda yararlanabileceğimizi takdir etmektir...halis hoca hem mühendis kökenli biri hemde ilahiyatta hadis hocasıdır...Ona her konuda katılmasakta yararlanabilecek hususlar vardır...

Verda

Gales
:) iki defa şikayet butonuna bastım yukarıda alıntı yaptığım sadece sahabe değil peygambere kurana sinsice saldırı yapılan cümleler silinmedi
pis fikir ve terbiyesizce dediğim o cümlelerdi
yoksa yazan şahsın kendisi yada mezhebi değil

Sn DarulBeka siz konuyu okuduğunuza emin misiniz? o alıntı yaptığınız bölümler başkaları tarafından söylenen ve sorulan sözlerdir devamı ise ehli beytin konuya dair açıklamalarıdır. Lütfen siz dikkatli olun da yönetimi boşa meşgul etmeyin..

alı

Yeni

hakperest
benim kimsenin mezhepsel fikirlerine hakaret etme gibi bir tarzım hiç olmadı olmazda
benim çabam islama ve ilme saygı
yukarıda alıntı yaptığım cümleleri silmeden benim bu cümleleri her ne sebep olursa olsun alıntı yapılmasına gösterdiğim tepki cümlemi silmen enterasan bir tavırdır.mezhepsel fanatizmle kurnazca araya sıkıştırılan yukarıdaki iğrenç kelimeleri ve niyeti görememeniz benim sorunum değil.
verda dan sonra seninle de sorun yaşayacağız anlaşılan
yöneticiler olarak biraz daha dikkat diyorum önce anlayın sonra harekete geçin
Hocam alıntı yaptığınız bölüm ateist vatandaşın iddia ettiği bölüm.
Ayrıca Sahabeleri eleştirmeyi inancım doğrultusunda normal olarak görüyorum. Küfür hakaret olmadığı sürece eleştirilere de açığım.

Ahter

Kıdemli Üye
Hocam alıntı yaptığınız bölüm ateist vatandaşın iddia ettiği bölüm.
Ayrıca Sahabeleri eleştirmeyi inancım doğrultusunda normal olarak görüyorum. Küfür hakaret olmadığı sürece eleştirilere de açığım.

İnancınız sahabeyi eleştirmeyi caiz görsede, toplumun büyük kesiminin bu düşünceden incindiğini de tasavvur etmeniz, en azından nezaket olmazmı?

alı

Yeni
İnancınız sahabeyi eleştirmeyi caiz görsede, toplumun büyük kesiminin bu düşünceden incindiğini de tasavvur etmeniz, en azından nezaket olmazmı?

Haklısınız...
Ama alıntı yaptığım bi mesajın üslubuyla ilgili savunma yapmamı beklemeniz de doğru bi eleştiri değil. ..

Darul_Beka

Profesör
Sn DarulBeka siz konuyu okuduğunuza emin misiniz? o alıntı yaptığınız bölümler başkaları tarafından söylenen ve sorulan sözlerdir devamı ise ehli beytin konuya dair açıklamalarıdır. Lütfen siz dikkatli olun da yönetimi boşa meşgul etmeyin..

sayın verda hanım
siz benim mesalarımı doğru olarak okuduğunuza eminmisiniz
doğru okusanız benim alıntı da olsa diye geçen cümlemi okurdunuz
alıntı da olsa
iğrenç küfür ve iddiaları yayınlamak doğru değildir
lütfen doğru okuyalım
birbirimizi boş yere meşgul etmiyelim

Darul_Beka

Profesör
şöyle söyleyeyim
verdaya hakaret içeren bir yazıyı
alıntılarsam
verdanın beni suçlamaması lazım

Verda

Gales
sayın verda hanım
siz benim mesalarımı doğru olarak okuduğunuza eminmisiniz
doğru okusanız benim alıntı da olsa diye geçen cümlemi okurdunuz
alıntı da olsa
iğrenç küfür ve iddiaları yayınlamak doğru değildir
lütfen doğru okuyalım
birbirimizi boş yere meşgul etmiyelim

İyi en azından başkasına ait olduğu anlaşılmış ama kurnazca araya sıkıştırılmış ifaden muhatabını suçlayıcıdır ama onu da yazanlara demiş olmalısın değil mi?! =)

Darul_Beka

Profesör
İyi en azından başkasına ait olduğu anlaşılmış ama kurnazca araya sıkıştırılmış ifaden muhatabını suçlayıcıdır ama onu da yazanlara demiş olmalısın değil mi?! =)

güzel doğru yoldasın benim uyarmamla da olsa konunun yüzde 70 ni anlamışsın.geri kalan araya sıkıştırılma yada kasıtlı alıntı yapma sinsliğini bir kez daha düşünür ve okursan anlarsın
aşama aşama herşey birden olmaz

abdullah birisi

Kıdemli Üye
ali nin yazısında sahabe eleştirilmiyor, sahabeye ve ehli sünnete hakaret ediliyor... ali bunu inancı olduğu içi yapıyor, kendi açısısından mazurdur, hesabı ahirette sorulmak üzere,,,, bir insan eleştirdiği insandan bir adım önde olması gerekir... aksi takdirde bu en hafif tabir ile hadsizlik olur... yönetimi ilgilendiren tarafı ise, bu hakarete müsaade edilip edilmeyeceği...bunada müsaade edilmeyecektir...

Verda

Gales
güzel doğru yoldasın benim uyarmamla da olsa konunun yüzde 70 ni anlamışsın.geri kalan araya sıkıştırılma yada kasıtlı alıntı yapma sinsliğini bir kez daha düşünür ve okursan anlarsın
aşama aşama herşey birden olmaz

Arkadaşım bu yaklaşımlarınla bi yere varamazsın kimin ne anladığı ortada sen sen ben ben nereye kadar, ateist düşüncenin kendince kur'anda çelişki sözlerine mukabil ehli beytin de kendince savunması var ve arada ehli sünnetin kabul ettiği yöntemlerin yanlış olduğundan bahsedilmiş ki bu onların görüşüdür doğruluğu veya yanlışlığı her iki taraf için de tartışılır bi durumdur sivilceyi deve yaptın çıktın ya..

abdullah birisi

Kıdemli Üye
konuyu şöyle bağlayayım, ehli sünnete göre, şianın islam dairesi içerisindeki durumu bellidir, şia nın Allah a ve Peygambere ve dahi sahabeye yaptıkları ifitiralarda meydandadır, bu yüzden şia birinin yazmış olduğu cevapta, ehli sünneti suçlaması gayet doğaldır,,, kendi çukurlarından görebildikleri ancak bu kadardır... bir söz vardır, "dinime söven bari müselman olsa" diye

alı

Yeni
Amacımız kimse ile çatışma ortamı oluşturmak değildir. Bu denli taasub ile yaklaşım sergilenecegini tahmin etseydim yazıyı alıntılamazdim. Eğer Kelamullah zan altında bırakılıyorsa ve buna İslamın temel direği olarak kabul edilen büyük bi şahsiyeti şüpheli bi yorum getiriyorsa bu noktada seçim yapmamız gerekir. Ya Kelamullah ta sorun var, yada yorum ve yorumu yapan da!

Yahayy

Kıdemli Üye
siz mealciler ilme tarihe yüzyıllık kültürel birikime saygıyı öğrenene kadar bu hatırlatmaları yapacam
kaçamazsınız
ilim her zaman galip gelir

Kur'ana dair benim ne dediğime ilişkin en ufak bir fikrin olmadığı çok belli, kuru meâl ile kanun yazalım dediğimi sen nerde gördün,
sen ilgisiz okumayan, araştırmayan, hakkında konuştuğun kişilerin o konu hakkındaki yazdıklarına dair hiçbir bilgi edinmeden
bodoslama dalman zaten senin ayaryını ve seviyeni anlamak için yeterli.

Meal okumak, senin dar kafandaki Meâlcilik tanımına uyacak diye bir şey yok.
Senin gibi at gözlüklü, iğne deliğinden hayata bakan insanlar yüzünden Allah'ın kitabını okumaktan vazgeçecek de değiliz.
Kuru Meâl tanımı sana ait, ahkâma dair ayetlerde yalın meâl okuyarak karar verilemeyeceğini yüz defa
yazmış isem sen bir defa okumadan bu saçma fikirlerini ortaya döküyorsan bu yine senin problemin.

Darul_Beka

Profesör
Kur'ana dair benim ne dediğime ilişkin en ufak bir fikrin olmadığı çok belli, kuru meâl ile kanun yazalım dediğimi sen nerde gördün,
sen ilgisiz okumayan, araştırmayan, hakkında konuştuğun kişilerin o konu hakkındaki yazdıklarına dair hiçbir bilgi edinmeden
bodoslama dalman zaten senin ayaryını ve seviyeni anlamak için yeterli.

Meal okumak, senin dar kafandaki Meâlcilik tanımına uyacak diye bir şey yok.
Senin gibi at gözlüklü, iğne deliğinden hayata bakan insanlar yüzünden Allah'ın kitabını okumaktan vazgeçecek de değiliz.
Kuru Meâl tanımı sana ait, ahkâma dair ayetlerde yalın meâl okuyarak karar verilemeyeceğini yüz defa
yazmış isem sen bir defa okumadan bu saçma fikirlerini ortaya döküyorsan bu yine senin problemin.

öyleyse kuran dışında
başvurduğun kaynakları say
boş boş konuşma