kuranda başörtüsü veya türbanımı emrediyor. yoksa başka bir şeyi mi!! (cilbab! olmasın)

manifesto

Yasaklı

efendimizin sünneti zoruna mı gitti.... Edepli ol... Lafının nereye gideceğini bil....

Efendin çarşaf mı giymiş :) yada şalvar
Kendi coğrafyasının kültürü ne ise öyle giyinmiş
Araplar pantolon giyiyorduda hz.peygamber mi değiştirdi?
Kendi insanı gibi giyindi
Değişen bir şey yok
Kıl tüy müslümanlığı çul çaput müslümanlığı

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
şimdi çarşaf giymeyenlere ne olacak size göre peki?:D
muhtemelen Allah ın emrini yerine getirmeyen,ancak kendi içini rahatlatmaya çalışan varlıklar olarak görüyorsunuzdur :)

kardeşim bu mesele üstadın ""Kadınlar yuvalarından çıkıp beşeri yoldan çıkarmış; yuvalarına dönmeli" düsturu ile birlikte değerlendirilmelidir. aslında çözüm kolay ama bu demokrasi ile olmaz.

şimdi sen evli olsan ve de eşine 2 akt maaş verilse sen de asli vazifeni yapsan evladını hayırlı bir şekilde yetiştirsen (bak dedikodu programlarını izlemeyi kastedmiyorum) olmaz mı? bir kalemde türkiyede işsizlikte kalmaz. merak etme erkekler her işi yapar....

esas çözüm şu:

"Kadınlar yuvalarından çıkıp beşeri yoldan çıkarmış; yuvalarına dönmeli"

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Değişen bir şey yok

bak senin örneğinden devam edelim. pantolon batı medeniyetinin kostümü değil mi? bu coğrafyada hep pantolon mu giyiliyor du? yoksa bir tarihten beri mi giyiliyor.

“‘Kim bir kavme benzerse, o onlardandır’ hadisini hatırlatmak isterim. UYAN KARDEŞİM...

manifesto

Yasaklı
Kadınların çalışmasında dinen bir engel yok.Üstad kendi devri itibari ile çalışan kadının avrupai ve tesettürsüz haline itiraz etmiş.
Bugün kadın doğum doktorlarından tut da daha bir çok meseleğe kadar kadınların emeğine ihtiyaç var
Baba ol o zaman görürüm seni.Sen kendince kadınlar çalışmamalı diyebilirsin.Ama bunu yaparken dini ve üstadı alet etme

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Kadınların çalışmasında dinen bir engel yok.Üstad kendi devri itibari ile çalışan kadının avrupai ve tesettürsüz haline itiraz etmiş.
Bugün kadın doğum doktorlarından tut da daha bir çok meseleğe kadar kadınların emeğine ihtiyaç var
Baba ol o zaman görürüm seni.Sen kendince kadınlar çalışmamalı diyebilirsin.Ama bunu yaparken dini ve üstadı alet etme

konuyu dağıtma. pantolon soruma cevap ver!

ılımlı islam projesine hayır!!!

yeşilelma

Paylaşımcı
uygun ortam olduğu sürece kadınların çalışmasında bir mahsur görmüyorum.mesela kadın-doğum doktorluğu sizce bir bayanın yapması gereken bir meslek değil mi? o doktora ihtiyaç duyduğumuzda bayan doktor arıyoruz ne hikmetse.dediklerimin yanlış anlaşılmasını istemem,kadınlar her ortama girmelidir,hiç bişeyden eksik kalmamalıdır demiyorum.ancak bayanlara ihtiyaç duyulan bölümlerde sosyal hayatta mevcuttur.aile hayatını aksatmaması gerektiği konusunda hem fikiriz zaten.ona diyeceğim birşey yok lakin bu konunun çarşaf giyinmeyle bi bağlantısını kuramadım :D

manifesto

Yasaklı

konuyu dağıtma. pantolon soruma cevap ver!

ılımlı islam projesine hayır!!!

Ya git işine , mağara islamcısı seni.
Güya ılımlı islama karşıymış.
Sen git entari ile dolaş
Niye pantolon giyiyorsun
Kafaya bak
Ne oldu
Eşi doğum yaparken yanında erkeklerin olması rahatsız etmiyor herifi
Kadınların çalışmasından pek de rahatsız

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
uygun ortam olduğu sürece kadınların çalışmasında bir mahsur görmüyorum.mesela kadın-doğum doktorluğu sizce bir bayanın yapması gereken bir meslek değil mi? o doktora ihtiyaç duyduğumuzda bayan doktor arıyoruz ne hikmetse.dediklerimin yanlış anlaşılmasını istemem,kadınlar her ortama girmelidir,hiç bişeyden eksik kalmamalıdır demiyorum.ancak bayanlara ihtiyaç duyulan bölümlerde sosyal hayatta mevcuttur.aile hayatını aksatmaması gerektiği konusunda hem fikiriz zaten.ona diyeceğim birşey yok lakin bu konunun çarşaf giyinmeyle bi bağlantısını kuramadım :D

tamam güzel bir noktaya değişmişsiniz. istisnalar olabilir. mesela kadın doğum hastanelerindeki tüm personel bayan olabilir. (bu gibi istisnalar kaideyi bozmaz)

yeşilelma

Paylaşımcı

tamam güzel bir noktaya değişmişsiniz. istisnalar olabilir. mesela kadın doğum hastanelerindeki tüm personel bayan olabilir. (bu gibi istisnalar kaideyi bozmaz)

ben sorumun cevabını alamadım :) şimdi çarşaf giymeyenler size göre Allah ın emrini yerine getirmiş olmuyorlar mı yani?

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Ya git işine , mağara islamcısı seni.
Güya ılımlı islama karşıymış.
Sen git entari ile dolaş
Niye pantolon giyiyorsun
Kafaya bak
Ne oldu
Eşi doğum yaparken yanında erkeklerin olması rahatsız etmiyor herifi
Kadınların çalışmasından pek de rahatsız

asıl sen kendi kafana bak.

"...Sünnet ile bid’at, birbirlerinin zıddıdır, tersidir. Birinin bulunduğu yerde, ikincisi bulunamaz, gider. Birini diriltmek, ötekini yok etmekdir. Sünneti diriltmek, bid’ati yok eder. Bid’ati diriltmek de, sünneti yok eder. İster hasene, ya’nî güzel desinler, ister seyyie, çirkin desinler, her bid’at, sünneti yok eder. Belki, bir bakımdan güzel denilmiş olabilir. Hiçbir bid’atin kendisi güzel olamaz. Çünki Allahü teâlâ, sünnetlerin hepsini beğenir. Sünnetlerin zıddı ise, şeytânın beğendiği şeylerdir. Bugün, bid’atler, her yere yayılmış olduğundan, bu sözümüz çok kimseye ağır gelir. Fekat, âhıretde, hangimizin doğru olduğunu anlıyacaklardır. İşitdiğimize göre, hazret-i Mehdî, hükûmet sürdüğü zemân, dîni yayarken ve sünneti diriltirken, bid’at işlemeğe alışmış olan Medînedeki âlim, bid’ati güzel sandığı ve ibâdet olarak yapdığı için, hazret-i Mehdînin emrlerine şaşarak, (Bu adam, bizim dînimizi yok etdi ve milletimizi öldürdü) diyecekdir. Hazret-i Mehdî “rahmetullahi aleyh” bu âlimi öldürecekdir. Onun güzel sandığı bid’atin, kötü olduğunu bildirecekdir. Bu, Allahü teâlânın ni’metidir...." (imam rabbani - 255. mektup)

zaruret yoksa sünnete tam teslimiyet gerektir....

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
:) Klasik tablo..başlıyoruz kıvırmaya
DAHA DEMİN kadınlar evinde otursun diyordun

ben demiyorum. saygın varmıdır bilmiyorum ama üstad bediüzzaman hazretleri diyor.

"Kadınlar yuvalarından çıkıp beşeri yoldan çıkarmış; yuvalarına dönmeli"

manifesto

Yasaklı
Problemli adamsın sen
Arabistan coğrafyası sıcaktır
Orada entari normal
Git izlandaya
Entari ile dolaş :)
Göreyim delikanlılığını
İslamı nereden öğreniyorsunuz siz anlamıyorum
Kılla tüyle müslümanlık olmaz
İslam iman ve amel işidir
Şekil şükül işi değil
Bu demek değil ki züppe gibi ol
Temiz efendi ve bakımlı ol
Kriter bu
Kriter entari dil

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

ben sorumun cevabını alamadım :) şimdi çarşaf giymeyenler size göre Allah ın emrini yerine getirmiş olmuyorlar mı yani?

bu soruya cevap verecek ilmim malesef yok. bu konuyu açma sebebim de bu. inşaallah bu konuyu netliğe kavuştururuz...

lütfen paylaştığım videoları izleyiniz. istifade edeceğinizi düşünüyorum.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Problemli adamsın sen
Arabistan coğrafyası sıcaktır
Orada entari normal
Git izlandaya
Entari ile dolaş :)
Göreyim delikanlılığını
İslamı nereden öğreniyorsunuz siz anlamıyorum
Kılla tüyle müslümanlık olmaz
İslam iman ve amel işidir
Şekil şükül işi değil
Bu demek değil ki züppe gibi ol
Temiz efendi ve bakımlı ol
Kriter bu
Kriter entari dil

bak sana yazdığım mesajı tekrarlayayım. belki şimdi cevap verirsin..

bak senin örneğinden devam edelim. pantolon batı medeniyetinin kostümü değil mi? bu coğrafyada hep pantolon mu giyiliyor du? yoksa bir tarihten beri mi giyiliyor.

“‘Kim bir kavme benzerse, o onlardandır’ hadisini hatırlatmak isterim. UYAN KARDEŞİM...

bi husben

Kıdemli Üye
[sıze="4"]problemli adamsın sen
arabistan coğrafyası sıcaktır
orada entari normal
git izlandaya
entari ile dolaş :)
göreyim delikanlılığını
islamı nereden öğreniyorsunuz siz anlamıyorum
kılla tüyle müslümanlık olmaz
islam iman ve amel işidir
şekil şükül işi değil
bu demek değil ki züppe gibi ol
temiz efendi ve bakımlı ol
kriter bu
kriter entari dil[/sıze]

islam iman ve amel işiyse sizin tayfanızda bu yoktur
ehli kitap kafirlerine hizmet etmeyi szi iman ve amel mi zannediyorsunuz pehhh

bak sana yazdığım mesajı tekrarlayayım. belki şimdi cevap verirsin..

Said nursi nin talebeleri ekseri sakalsiz ve pantolon giyiyor.. Nasıl olacak şimdi.. Bir de Şahide hanım var üstadın kızım dediği.. Ben onu çarşafsız biliyorum..

manifesto

Yasaklı
islam iman ve amel işiyse sizin tayfanızda bu yoktur
ehli kitap kafirlerine hizmet etmeyi szi iman ve amel mi zannediyorsunuz pehhh

Ne tayfasıymış bu ? gemi tayfası mı? sen kimsin ?
İman işi yoktur derken sen aynaya bak,insanların imanını amelini sorgulamak senin işin mi?
Sen kendininle ilgilen
Başkasının ameli yada imanı seni kurtarmaz zaten.
Pantolon meselesine gelince
İnsanlar hristiyanlara benzemek için pantolon giymiyor
Bu coğrafyanın genel kültürü kabulü olduğu için
Pantolon gömlek giyiyor
Haa dediğim gibi bundan rahatsızsan entari giy
Sana karışan yok

yeşilelma

Paylaşımcı
said nursi hazretlerinin talebeleri neden pantolan giyiyor o zaman? ya da neden özellikler bayanları başlarını açma pahasına üniversiteye yollamak ,için çaba gösteriyorlar o zaman?

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Değişen bir şey yok

şimdi farkettim. "Efendin çarşaf mı giymiş :) yada şalvar" demişsin. BU NE LAKAYTLIK. benim efendim senin efendin olmuyor mu? sen müslüman değilmisin. nasıl böyle bir incitici hitap kullanabilirsin. EDEP YA HU!

tekrar soruyorum benim efendim, senin efendin olmuyor mu? niye sahiplenmiyorsun. bilinç altını mı ortaya çıkarıyorsun.

ILIMLI İSLAM PROJESİNE HAYIR!!!