Kur'an ve Sünnette Recm Cezası Yoktur. - Ali Rıza Demircan

lafons7275

Kıdemli Üye
Arkadas,
ben sana Kuran'dan bunun olamayacagini dair acik bir sekilde nasih-mensuh
ornegi vererek aciklamaya calisiyorum. Senin once buna cevap vermen gerekir.

acik soyle, yazdiklarimi anladin mi?

Sorum bu kadar zor mu?

Recm İslam'da yok idiyse, bu dine sonradan sokuşturulduysa, buyur bize kimin zamanında sokuşturulduğunu söyle.

Kaptan

Mecra Yazarı
Sorum bu kadar zor mu?

Recm İslam'da yok idiyse, bu dine sonradan sokuşturulduysa, buyur bize kimin zamanında sokuşturulduğunu söyle.

adams77 sen cekil bi aradan, kankilerin arasina girme :D

sorun neden zor olsun lafons, daha once sayisiz kere cevapladik ama unuttun tabi

sorunun cevabi yukarida zimmen geciyordu aslinda;

Kuran da zinaya had getiren ayetlerden sonra, Peygamberin recm ettigine dair bir delil getir once lafons...
Kuran'dan önceki dönemde zina sucuna taslama yani recm cezasi uygulaniyordu.
Tevratta gectigini ogreniyoruz.
Malum peygamberimiz de kendisine inmeyen, bildirilmeyen
konularda ehl'i kitabin uygulamalarina uyuyordu. Sadece bu degil Islam'a ters olmadigi surece
Arap gelenegini de dikkate alirdi.

Biz de diyoruz ki, recmin vuku buldugu rivayetler olsa olsa Kuran'in bu konuda hükmü
gelmeden onceki döneme ait uygulamalardir, Allah'u alem.
Kuran'a iman eden bir musluman olarak bunun disindaki bir gorusu kabul etmemiz mümkün degildir.
Ayet vardi ama unutuldu, keci yedi falan...gecelim bunlari.

Yazilmis bir kitaptan degil Allah'in korumasi altindaki bir kitaptan soz ediyorsak bu hic mumkun degildir.

Yahu yere goge sigdiramadiginiz Osmanli dahi bunu uygulamamis, neden? Uygulamistir diye sallamayin.
Osmanli Tarihi konusunda otorite kabul edilen Ahmed Akgündüz yok diyor.

Bu konuya dair yazacaklarim bu kadar. Hele Islam Devletini bi kuralim sonra bakariz bu islere.

adams77

Kanalizasyoncu
evet nerede kalmıştık biraz müsade kahve yapacam

Kaptan

Mecra Yazarı
Allahu Teala kalbini ehli sünnete açsın. Amin.

54f31baabc197.gif

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Neyse susayim suanda tek sunu diyeyim biiznillah sen soru mu soruyorsun yoksa bilgi mi veriyorsun ve bir baska ifade ile bilirek mi böyle yaziyorsun yoksa bilmeden mi ve suanda sana ne desem.

Sen önce o bozuk Türkçe'ni ve ağzını düzelt ondan sonra gel burada yazı paylaş, oldu mu..?

Hadi bakalım önce bir kursa müracaat et, sonra da problemini hallediver, ondan sonra gelir yazı paylaşırsın.

...

Kur'an'da zina edenlerin cezası 100 sopadır...

Peygamber Hanımlarının zina cezası ise, bu cezanın iki katıdır...

Cariyeler için ise ceza, bu cezanın yarısıdır...

...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Bo$ konu$uyorsun sen buyur sana sözünü iade ettim ve biliyorsun degil mi senin bu yazina da yazi yazarim ve cok kere basvurdugun seyi güne basvurmussun o nedir dersen senin var olan aklin ve mantik´in olur.

Istersen bu yazini bastan sona elle alip üstünde bir durayim yazayim ve sana yazi yazmak istemiyorum ve böyle abuk söbuk ve yalan vede uydurma gibi seyler yazarsan bende ister istemez yazmak zorunda kalabilirim.

Elinde "recm ayeti" varsa yaz, abuk sabuk konuşma, yazardım da, yazamazdım da gibi lak lakçı olma, ayeti yaz da bu millet senden bilgilensin...

ömerusta

Kıdemli Üye
Bu görüs de olan bir kimse bilerek ve isteyerek bir hadis-i düsmanligi yapiyor $u acidan var olan hadis-i serifleri inkar etmekle.

Böyle bir insanin sözüne hic itibar edilir mi orta bu kadar insan da ki parmaklar gibi sayida nerden bakilsa hadisler var ve gecmis utanmadan da Resulullah´in sünnet´in de bu recm yok diyor böyle bir kisi ne denir artik bir siz de düsünün.

Bu gibi kimseler birer yalanci ilkönce sonra da meseleyi birer saptiran insanlar olur ve bu mevzu da kendisi sapmis ve de insanlari da saptirmak istiyor denir.

evet ali vallahi sizin gittiğiniz yoldan saptım ALLAH c.c. sizide bu yanlış yolda saptırsın

Kaptan

Mecra Yazarı
evet oyle Büsa, bi onceki sayfada belirtmistim.

Kaptan

Mecra Yazarı
Kur'an'da zina edenlerin cezası 100 sopadır...

Peygamber Hanımlarının zina cezası ise, bu cezanın iki katıdır...

Cariyeler için ise ceza, bu cezanın yarısıdır...

...

vay vay vay...az once bize iftira niteliginde "peygamberin sozlerini inkar ediyorsun" diye demedigini birakmayana bakin hele

bre gafil hadisleri nereye koydun? Seni gidi gizli hadis inkarcisi seniiii

kacar mi bizden, cakaaaal indiragandi yapacan deel mi

Siz Peygamber'i yalanlamayı çelik çomak hale getirirseniz,

Sen simdi peygamberi yalanlamis olmuyor musun?

Ezber derken şunu anlamadım, Peygambermiz'in bir konudaki kavli, tesbiti, ki o tesbit ve kavil de büyük ihtimalle Kur'an'ı anlamamıza yöneliktir,

Bütün bunlar ezber mi oluyor..???

Muhatap, biz değiliz ki, muhatap Allah'ın Rasülü...

O'nun kelamı haşa, "Ezber bir paçavra ise", sizin için Peygamber'in şahsı nedir, açıkçası irkildim..!!!

Bu yaklaşım, müslüman yaklaşımı değildir, onu söyliyeyim...

ALI25

Kıdemli Üye
Sen önce o bozuk Türkçe'ni ve ağzını düzelt ondan sonra gel burada yazı paylaş, oldu m.?Hadi bakalım önce bir kursa müracaat et,sonra da problemini hallediver,ondan sonra gelir yazı paylaşırsın.
Su yazina bak adab disi ve usul olarak da bir uygun degil.

Sen bana ders mi vereceksin yoksa türkceden sen de kendi yazdiklarina ilkönce bak bir ve sende bir kurs a git adab ögrenmek icin.

Sana adam akilli bir sey yazdim ve dedim ki bilgi mi veriyorsun yoksa sorumu soruyorsun o yazina yazsaydim ve görüp bilmis olurdun.

Senden bir sey alip ögrenecek de degilim cok sukur yüce rabbime akli basinda bir insanim.

ALI25

Kıdemli Üye
Elinde"recm ayeti"varsa yaz,abuk sabuk konuşma,yazardım da,yazamazdım da gibi lak lakçı olma,ayeti yaz da bu millet senden bilgilensin.
Bak kimse dedi mi sana veya sen de bir dikkat ettin mi bir yazi yazma seklin suanda burda Kaptan gibi olmustur.

Bu arada bak adab-i muaseret diye bir sey var bilirmisin ve sunu diyeyim bu yazin ve önceki yazinada bir bak da öyle yaz olur mu.

Senin yazdigin gibi de sana da yazmiyorum böyle bir sey den yüce rabbime siginirim.

ALI25

Kıdemli Üye
Bu konusmayi basindan sona kadar dinledim ebubekir sifil dogru ve burda güzel söylemis.

Bunlar okuduklarim ve ögrendiklerim seylerden misal olur.