Kur'an İntifadası başladı...

arifan yolcusu

Profesör
geçtiğimiz günlerde kutsal kitabımıza karşı yapılan yırtma ve yakma gibi hakaretler tüm dünyada tepki toplamakta......

arifan yolcusu

Profesör
Varol, Kur'an Eylemlerinin Adını Koydu: Kur'an İntifadası

Türkiye

- 18.09.2010, 14:23:46 Yazdır Yazı Boyutu: [ + ] [ - ]
resim.php

Vakit Gazetesi Yazarı Varol, Kur'an'ın yakılmasına karşı düzenlenen protesto eylemlerinin adını koydu: "Kuran-ı Kerim İntifadası"

İşte Varol'ın Kur'an-ı Kerim'lerin yakılmasına tepki olarak başlatılan eylemlerle ilgili değerlendirmesi:

Kur’an-ı Kerim İntifadası

Yeni haçlılığın, çağdaş emperyalizmin ve uluslararası siyonizmin İslâm’a karşı yürüttüğü savaşta İslâm’ın kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’i hedef alan son drece iğrenç ve çirkin bir merhaleye geçilmiş görünüyor. New York’taki yeni haçlı grubunun ardından Kudüs’teki siyonist katillerin Kur’an-ı Kerim’i yakmaları, sayfalarını yırtıp yerlere atmaları ve üstüne basmaları bunun ortak savaş olduğunu gözler önüne serdi. Bu iğrenç saldırılar zaten zikrettiğimiz üçlünün İslâm’a karşı son dönemde değişik taktiklerle yürüttüğü kesintisiz savaşın bir parçasıdır.

Ben aylık Ribat dergisinin Ekim 2010 sayısı için yazdığım yazıda bu savaşın genel bir tahlilini yapmaya çalıştım. İnşallah dergide yayınlandıktan sonra kişisel web sitemizde de (www.vahdet.com.tr) yayınlanacak.

Bugün insanlığın dörtte birini oluşturan nüfusun kutsal bildiği ve inanç ilkelerinin ana kaynağı olarak gördüğü bir kitaba karşı böyle çirkin bir savaş yürütülmesi aşağılık, çirkefliktir. Bu çirkefliğe karşı İslâm âleminde Yüce Kur’an’ın onurunu savunma amaçlı eylemler başlatıldı. Ben şahsen bunu Kur’an-ı Kerim intifadası olarak isimlendiriyor ve devam edeceğini tahmin ediyorum. Türkiye’de de bu amaçla gösteriler, eylemler düzenleniyor. Daha da devam edecek inşallah. Kur’an-ı Kerim hepimizin ortak değeri ve onurudur. Onu savunma ve ona sahip çıkma amaçlı eylemlere de hep birlikte destek vermemiz gerekir.

Beni tanıyanlar, Allah’ın izniyle bu tür aktivitelerde yer aldığımı bilirler. Fakat bu günlerde bir yolculuk sebebiyle katılamıyorum. O yüzden kardeşlerimizin mazur görmesini rica ediyorum. İnşallah yolculuk sonrasında İstanbul’da düzenlenecek etkinliklerde birlikte olacağız.

isra haber

arifan yolcusu

Profesör
SP'den 'Kur'an'ı yakma, oku' kampanyası-FOTO

ABD'de 'Kur'an yakma' provokasyonuna Saadet Partisi Gençlik kolları İngilizce Kur'an dağıtarak cevap verdi.
Cumartesi, 18 Eylül 2010 18:23

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sultanahmet'te toplanan Saadet Partisi (SP) İstanbul Gençlik Kolları üyeleri, Amerika'da Kuran'ı Kerim'e yönelik gerçekleştirilen saldırıyı protesto etti.

SP İstanbul Gençlik Kolları üyelerinden oluşan yaklaşık 150 kişilik grup, öğlen saatlerinde Sultanahmet Meydanı'nda toplandı. Aralarında bayanların da bulunduğu grup, ellerindeki pankartlarla slogan atarak tepkilerini dile getirdi.
kuran2.20100918182222.jpg

Kuran'ı Kerim okunmasının ardından konuşan İl Gençlik Kolları Başkanı İhsan Sorar, "Bu Mübarek din, 11 Eylül saldırılarını gerçekleştirdiğini iddia ettiğiniz kişilerin değildir. Bu din, bu saldırınız karşısında sessizliğe gömülen toplumların dini değildir. Bu din şefkat dinidir, sevgi dinidir. Hoşgörü, barış ve huzurun dinidir. Bizim dinimizden, değerlerimizden, kutsallarınızdan kirli ellerinizi çekiniz. Biz bütün inançlara ait olan kutsal metinlerin yakılmasına, tahrip edilmesine şiddetle karşıyız ve
bunu asla kabul edemeyiz" dedi.

kuran3.20100918182232.jpg

Müslüman olarak adını değiştiren Amerikalı Ayşe Slocum da eyleme destek vererek Amerika'daki saldırıyı kınadı. Grup, yapılan açıklamanın ardından yoldan geçen turistlere İngilizce yazılmış Kuran'ı Kerim dağıttı.