Kur'an-ı Kerim'deki Ay Mucizesini NASA Kanıtladı

Dua Nur

Kıdemli Üye
Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'nın ayın yüzeyini incelemek için çok uzun zaman önce uzaya fırlattığı Delta-2 uydusundan gelen yüzey tarama sonuçları, birçok bilim insanını şaşırttı.

Delta-2'nin son bilgilerine göre, ayın ortasından geçen, daha önce hiç tespit edilemeyen, devasa bir yarık var.

Konuyla ilgili konuşan NASA başkanı eski astronot Tim Wrightler, "Elimizde şu an bu yarığın nasıl meydana geldiğiyle ilgili hiçbir bilgi yok.

Ay muntazam bir şekilde kırılmış.
Sanki birisi ortadan ikiye ayırıp sonradan birleştirmiş gibi.

Genelde bu tarz olaylar, ay yüzeyine çarpan meteorlar tarafından yapılır.

Ama bu yarık o kadar düzgün bir şekilde kırılmış ki, bunu bir meteorun oluşturması imkansız" dedi.

Bir gazetecinin bunun Kur'an-ı Kerim'de yer aldığını söylemesi karşısında bir an bocalayan Wrightler "Burada inançları tartışmıyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

http://www.takvim.com.tr/dunya/2015/06/30/ay-mucizesini-nasa-kanitladi

Dua Nur

Kıdemli Üye
Ay yüzeyindeki çatlak ve Ay'ın ikiye yarılması mucizesi (İnşikak ı Kamer - Radley Rille)

çelebiler

Kıdemli Üye
Bilim dünyası şokta yeni bir tür keşfefildi.National Demografik dergisinden fotoğrafçı David Nouakchott İsciçreli bilim adamlarının fotoğraflanan hayvanın geyik görünümlü sincap gibi bir şey olduğunu geviş getirmekle birlikte getirilen gevişin az geldiğini önümuzdeki yıl geviş fiyatları artacağından geviş ithal etmek zorunda kalacaklarını bildirdi.
Aynı zamanda yüksek miktarlarda fındık tüketen geyik görünümlü sincaba Giresun ili fındık üreticilerinden de yoğun talep var.

Giresunlu fındık üreticileri geyik görünümlü sincabın en çok Giresun iline yakışacağını belirterek,bu türün Giresun şehrine tescillenmesi ve ilin maskotunun geyik görunümlü sincap olması gerektiğini savundular.Geyik görünümlü sincaplarına bir an önce kavuşmak osteyen Giresunlular girişimlerinin sonuçsuz kalması halilinde konuyu insan hakları mahkemesine taşıyacaklarını bildirdiler.

18bb80e5c60aad3425c585d561af71af.jpg

adams77

Kanalizasyoncu
"Delta-2'nin son bilgilerine göre, ayın ortasından geçen, daha önce hiç tespit edilemeyen, devasa bir yarık var. "

ben burayı anlayamadım daha önce tespit edilememiş!!

lafons7275

Kıdemli Üye
Yani sözüm ona müslümanlar bu haberin asparagas çıkması için adeta dua ediyor. Velev ki ayın yarıldığını Obama nasa bilim adamlarıyla birlikte tüm dünyaya canlı yayında söylese bile bizim Kurancı müslümanlar bu yarılmayı yine de Peygamberimizin sav. mucizesi olarak değil de başka bir sebebe bağlı görürler. Peki bütün bunları ben nerden biliyorum:

Onların içinde, senin okuduğun Kur'ân'a inanmaksızın alaycı şekilde kulak verip dinleyenler vardır. Halbuki biz onu iyice anlayabilmelerine mani olmak için kalplerinin üstüne perdeler, kulaklarının içine de ağırlık koyduk. Onlar istedikleri her mucizeyi görseler, yine de ona inanmazlar. Hatta o Allah'tan gelen gerçekleri örtbas etmeye çalışanlar sana geldikleri zaman, seninle çekişmeye kalkışarak: “Bu Kur'ân, eskilerin masallarından başka bir şey değildir” derler.

çelebiler

Kıdemli Üye
"Delta-2'nin son bilgilerine göre, ayın ortasından geçen, daha önce hiç tespit edilemeyen, devasa bir yarık var. "

ben burayı anlayamadım daha önce tespit edilememiş!!

Bu tip uydurmalara hayal edip inanacaksın.Yoksa haberin keyfi kaçar.

Yani bu yazıya göre Nasa ay üzerinde çok araştırma yapmış.Buna rağmen yarığa rastlanmamış.

Bunu kafadan uydurup inanmamız gerekiyor ki mutlu olalım.

Yoksa Nasa'nın sitesine girip haberi teyid eymek var.Bir de Ramazan ayına özel iftarlık yalan haber çıkarsa hevesimiz kursağımızda kalır.

Sonra lafonten bize çift yarık deneyi çizgi filmini gönderir Allah korusun.Aklın ve mantığın ne gereksiz birşey olduğunu anlayı veririz.

adams77

Kanalizasyoncu
Bu tip uydurmalara hayal edip inanacaksın.Yoksa haberin keyfi kaçar.

Yani bu yazıya göre Nasa ay üzerinde çok araştırma yapmış.Buna rağmen yarığa rastlanmamış.

Bunu kafadan uydurup inanmamız gerekiyor ki mutlu olalım.

Yoksa Nasa'nın sitesine girip haberi teyid eymek var.Bir de Ramazan ayına özel iftarlık yalan haber çıkarsa hevesimiz kursağımızda kalır.

Sonra lafonten bize çift yarık deneyi çizgi filmini gönderir Allah korusun.Aklın ve mantığın ne gereksiz birşey olduğunu anlayı veririz.

Adamlar uzaya gitmişler zor görmüşler bizim gibi dünyadan bakanlar nasıl görecek :)

arkadaşın kuantum fiziğinden haberin yok bu işler video yayınlamaya benzemez hem kuantum diyeceksin hemde materyalist bir felsefeyi savunacaksın çok garip çok

çelebiler

Kıdemli Üye
Çok cahilsin çelebi çok. Resim çekmeyi bırak da biraz bilim öğren.
Ben de seni pek bi ilim adamı gördüm.Çizgi filimlerle maşallah tüm fizik kanunlarını alt üst ettin.
Bu çizgi film bilim seviyenin ne denli yüksek olduğunu da ispatlamış oldun.

efonaltı

Kısıtlı Erişim
ay daha yarılmadı .yarılacak!

Amerika islam mucizelerini isbatlayaacağına ,ortadoğudan çıksın..

adams77

Kanalizasyoncu
ay daha yarılmadı .yarılacak!

Amerika islam mucizelerini isbatlayaacağına ,ortadoğudan çıksın..

Ay neden yarılsın ki? Bunun senin hayatındaki yeri ve önemi nedir?

Ay yarılırsa ne olur :) bunuda araştırdın mı

çelebiler

Kıdemli Üye
Bir çin atasözü:

"Öküze zorla yem verilmez."
Tabi ki de toktur hayvan senin sunduğun otu ne yapsın.

Bel ki sunduğun otta iş yoktur.Sen otu nimetten sayıyorsundur.Öküzden iyi mi bileceksin?

Bir de Türk ata sözü var biliyor musun?İyi birşeyin kıymetini bilmeyenler için söylenir .

"Eşşek hoşaftan ne anlar." diye

Benim de bu sözü sana hatırlatasın geldi.Umarım ders çıkarırsın kendine de tertemiz Kuran varken hadislerin peşinden beyhude dolandığını anlarsın.

Veyselcan

Kısıtlı Erişim

Şu ayın yarılması mucizesinde anlamadığım basit bir nokta var...
Evet.. Peygamberimiz parmağıyla işaret etmiş ay ikiye yarılmış.Tanmam.
Sonra ayın yarısı, adını unuttum oralardaki bir dağın bir yanına
öteki yarısı da dağın öteki yanına düşmüş. Tamam burayı da anladım.

Sonra peygamberimiz yine bi işaret yapmış ayın yerdeki parçaları göğe çıkmışlar.
Burayı da anladım ..
Ve sonra peygamberimiz iki parça olan ayı yapıştırmış...!!!!

Burayı da anladım da...Anlamadığım nokta peygamberimiz ayı ne ile yapıştırdı..?

UHU mu?? 404..mü:? Japon yapıştırıcı mı..??