• Reklamsız versiyon için ÜYE OL

Kuran-ı Kerim i Yırtan kızın son resmi...! çok ilginç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seyyah

Üye
İhvan Üyesi
ibretle okuyacaginiz bu olay Umman''da gerceklesmistir. Bir genc kiz odasinda müzik dinlemekteyken, anneside sesli bir sekilde Kuran-i Kerim okumakla mesgulmüs. Bu sirada annesi kizina müzigin sesini kismasini söylemis. Bunun üzerine genc kiz annesine bagirarak kendisinin susmasini istemis. Genc kiz annesinin onu dinlemedigini ve Kuran-i Kerimi hala sesli bi sekilde okumaya devam ettigini görünce hemen, insanlara rehber amaciyla indirilen kutsal kitabimizi annesinin elinden alip yirtar. O an genc kiz alev alip yanmaya baslar. Söndürmek icin üzerine battaniye atar annesi. Battaniyesini kaldirdigindaysa asagida görülen ibretli manzarayla karsilasir. Genc kiz su an Hollanda'da bi hastanededir. Ailesi igne yaptirip öldürülmesini istiyor.

Bu olay dünya basininda sizinde tahmin edebileceginiz nedenlerden dolayi pek yer almadi, fakat insanlar arasinda cok konusulmakta. Olayida bazi kaynaklardan duydugumuz kadariyla size anlatmaya calistik.

Kuran-i Kerim'den ayetler:

- "Kur'an okundugu zaman onu dinleyin ve susun ki size merhamet edilsin" (Arâf, 204).

- "Biz, Kur'an okundugu zaman, seninle ahirete inanmayanlarin arasina gizleyici bir örtü çekeriz. Ayrica, onu anlamamalari için kalplerine bir kapalilik ve kulaklarina bir agirlik veririz. Sen, Kur'an'da Rabbinin
birligini yadettiginde onlar, canlari sIkIlmIs bir vaziyette, gerisingeri dönüp giderler" (Isrâ, 45, 46).

- "Biz, Kur'an'dan öyle birsey indiriyoruz ki o, müminler için sifa ve rahmettir; zalimlerin ise yalnizca ziyanini artirir" (Isrâ, 82).

- "Eger biz bu Kur'an'i bir daga indirseydik, muhakkak ki onu, Allah korkusundan bas egerek, parça parça olmus görürdün. Bu misalleri insanlara düsünsünler diye veriyoruz" (Hasr, 21).

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
İhvan Üyesi
Dostum, yanlış bilgilendirilmişsin.
O fotograf gerçek ama, hikayesi tamamen palavra.
Öyle bir olay yaşanmamış.
Müslümanların kafasını karıştırmak için böyle hikayeler uyduruluyor.
Dikkatli olalım.

Aşağıda vereceğim linki lütfen tıkla.
Ne demek istediğimi anlayacaksın.

http://www.yenisafak.com.tr/arsiv/2005/eylul/26/g04.html

aselbelis

Üye
İhvan Üyesi
:uzgunum[1]:
seyyah' Alıntı:
ibretle okuyacaginiz bu olay Umman''da gerceklesmistir. Bir genc kiz odasinda müzik dinlemekteyken, anneside sesli bir sekilde Kuran-i Kerim okumakla mesgulmüs. Bu sirada annesi kizina müzigin sesini kismasini söylemis. Bunun üzerine genc kiz annesine bagirarak kendisinin susmasini istemis. Genc kiz annesinin onu dinlemedigini ve Kuran-i Kerimi hala sesli bi sekilde okumaya devam ettigini görünce hemen, insanlara rehber amaciyla indirilen kutsal kitabimizi annesinin elinden alip yirtar. O an genc kiz alev alip yanmaya baslar. Söndürmek icin üzerine battaniye atar annesi. Battaniyesini kaldirdigindaysa asagida görülen ibretli manzarayla karsilasir. Genc kiz su an Hollanda'da bi hastanededir. Ailesi igne yaptirip öldürülmesini istiyor.

Bu olay dünya basininda sizinde tahmin edebileceginiz nedenlerden dolayi pek yer almadi, fakat insanlar arasinda cok konusulmakta. Olayida bazi kaynaklardan duydugumuz kadariyla size anlatmaya calistik.

Kuran-i Kerim'den ayetler:

- "Kur'an okundugu zaman onu dinleyin ve susun ki size merhamet edilsin" (Arâf, 204).

- "Biz, Kur'an okundugu zaman, seninle ahirete inanmayanlarin arasina gizleyici bir örtü çekeriz. Ayrica, onu anlamamalari için kalplerine bir kapalilik ve kulaklarina bir agirlik veririz. Sen, Kur'an'da Rabbinin
birligini yadettiginde onlar, canlari sIkIlmIs bir vaziyette, gerisingeri dönüp giderler" (Isrâ, 45, 46).

- "Biz, Kur'an'dan öyle birsey indiriyoruz ki o, müminler için sifa ve rahmettir; zalimlerin ise yalnizca ziyanini artirir" (Isrâ, 82).

- "Eger biz bu Kur'an'i bir daga indirseydik, muhakkak ki onu, Allah korkusundan bas egerek, parça parça olmus görürdün. Bu misalleri insanlara düsünsünler diye veriyoruz" (Hasr, 21).

melde

helina_roje
İhvan Üyesi
doğrumu arkadaşlar bu haber ben pek inanmadım da

aselbelis

Üye
İhvan Üyesi
bu resmin haberlerde bi ressamın resmi olduğunu üzerine montaj yapıldığını nette yazılanların gerçeği yansıtmadığını duymuşmuydun

melde

helina_roje
İhvan Üyesi
evet bende şimdi adımcanın verdiği linke baktım kandırmacaymış :)

DiLâRa_NuR

Üye
İhvan Üyesi
arkadaşlar bu heykel yabancı bir heykeltraş bayan tarafından yapılmıştır,gerçekten çok gerçekçi ve etkileyici yapmış,insan formu ile hayvan formunu karıştırarak ortaya değişik,itici ama sanat adına dikkat çekici bi çalışma yapmış...(bende güzel bir duygu,iyi bir izlenim uyandırmasada sanat adına deişik bir çalışma olmuş..)

Kaf-Nun

Asistan
İhvan Üyesi
Asparagas haber diye buna denir

Bunun değişik versiyonlarını Da duymuştum...

saide

Asistan
İhvan Üyesi
Ben sunu demek istiyorum bu konuda Cenab-i Allah herseye Kadirdir ve gücü yeter.Onu gazaba getiren nice kavimler helak olmu$tur.
Illede gorüntüler gercek olmaya bilir O ISTERSE hersey olur.Aslinda böyle görüntüleri muminlerin aklini karistirmak istenildigini düsünüyorum yani ha$a resim bo$ olay da bo$ gibi.Ben bu tarz seyleri gordügümde Allah istese yapar diyip geciyorum.Rabbim hepimizi gazabini celb etcek amellerden korusun Amin.

leyli

Paylaşımcı
İhvan Üyesi
bu safsatalar bitmezzz.bir oyuncak firmasının çıkardığı bu safsata halada sürüyo inanmayın tama olabilir olamaz demiyorum ama paalavra bunlar oyuncak olduğunu daha önce bi çok sitede gösterdiler..

Vuslat Rana

Edep Ya Hu
İhvan Üyesi
Web sitesi
vuslatirana.blogcu.com

Enes

Paylaşımcı ÜYe
İhvan Üyesi

Ekli dosyalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...