Kur’an da Domuz Hijyenik Olmadığı İçin Yasaklanmış Domuz Artık Hijyenik Yasağa Gerek Yok | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Kur’an da Domuz Hijyenik Olmadığı İçin Yasaklanmış Domuz Artık Hijyenik Yasağa Gerek Yok

TakVa

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
13 Nis 2007
Mesajlar
2,868
Puanları
0
Kur’an da Domuz Hijyenik Olmadığı İçin Yasaklanmış Domuz Artık Hijyenik Yasağa Gerek Yok

Pelin Batu, Kur'an-ı Kerim'le ilgili öyle birşey söyledi ki!...

Ensonhaber'in haberine göre İslam dinindeki emir ve yasakların konuşulduğu 'Tarihin Arka Odası' programında, Pelin Batu tepki çeken sözler sarfetti.

Kur'an-ı Kerim'de yer alan bazı emirlerin zamanla değişebileceğini dile getiren Batu, bakın neler söyledi:

"Pratik anlamda değişik dinler yazılan bazı kurallar, günümüze uygulandığı zaman çoğu zaman pratik olmayabiliyor. Mesala domuz eti olayı. Domuz eti yenilmesi önemli ya da önemsiz değildir.

Benim umrumda değil. İsteyen yer, isteyen yemez. Sonuç itibariyle neden yazılmış, belli ki o zamanlar bu hayvan hijyenik değildi. Ama günümüz şartlarında bu hayvan gayet güzel, gayet temiz bir şekilde yapılabiliyor"

Batu'nun bu sözlerine sert tepki gösteren Erhan Afyoncu, Kur'an-ı Kerim'de yer alan emirlerle ilgili olarak 'Kesin emirlerde hiçbir değişme olmaz. Sen domuzu altına da bulasan domuz eti yasak' şeklinde konuştu.

*****
Zıkkımın kökünü ye.
 

reis

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
15 Eki 2006
Mesajlar
10,901
Puanları
0
Görüyoruzki günümüzde Domuzdan daha hijyenik olmayan hayvanlar türemiş ekranlarda.
Kerameti kendinden menkul beş para etmez zurna avradın biri niye bu ekranlara çıkartılıp öttürülür henüz anlamış değiliz. Yani hani bişey bilse amenna diyeceğizde bu karı zil boş yav..
Domuz eti niye yenmesinmişmiş.. Yedikten sonra isteyen ..kta yer.
 
Üst