KÜpe???

Byrocktar

Profesör
arkadaşlar ben bişi sorcam
hani şu klipsli küpeler oluo ya kulağı deldirmeden takılıo bunu erkeklerin takmasında daha doğrusu küpeyi erkeklerin takmasında dinen bişi var mı???
insanlar umrumda deil ama merak ediom...dinen bi sorun yoksa takıcamda...

nur_Sahra

Asistan
dinen kesin bi hüküm yok küpe günahtir diye fakat niyet önemli ama günümüzde kimse küpeyi ALLAH rizasi icin takmiyo amac kizlarin ilgisini cekmek diye düsünüyorum :) biraz gercekci oldu kimsenin kalbimi kirmak istemem

Vesselam..

Byrocktar

Profesör
kız mız umrumda diil kardeşm ama allah rızası içinde diil yani
ben rockçıım ve küpe takmayı çok seviorm... senin gibi duyarlı forum arkadaşım olduu için mutluum...KEŞKE DİER ARKADAŞLARDA Bİ BAKSALAR!!!

nur_Sahra

Asistan
acik sözlü oldugun icin tebrik ediyorum öncelikle ama biliyosun toplumdaki teyzelerimizin amcalarimizin fikirleri kaliplasmis sana iyi gözle bakilacagini sanmiyorum bunu en yakin kendi babamdan biliyorum biz osmanli torunuyuz küpe erkek adama yakismaz felan diyo :) yani ben bu konuyu bi hocaya danismani tavsiye ediyorum :)

kul emir

Profesör
kardeşim kesin bir hüküm yok ama sana bir şey diyeyim az daha bağırırsan burası kıza benzemek günahdır diyan insanlarla dolacak en iyisi sen bunu vicdanında hallaet araştır nette allah yardımcın olsun

Byrocktar

Profesör
acik sözlü oldugun icin tebrik ediyorum öncelikle ama biliyosun toplumdaki teyzelerimizin amcalarimizin fikirleri kaliplasmis sana iyi gözle bakilacagini sanmiyorum bunu en yakin kendi babamdan biliyorum biz osmanli torunuyuz küpe erkek adama yakismaz felan diyo :) yani ben bu konuyu bi hocaya danismani tavsiye ediyorum :)
kardeşim babana bunu aynen söle
YAVUZ SULTAN SELİM de takmış küpeyi ki bu en ii padişah ;)

Sofuoglu

Ordinaryus
kardeşim kesin bir hüküm yok ama sana bir şey diyeyim az daha bağırırsan burası kıza benzemek günahdır diyan insanlarla dolacak

dogru neyse onu bildirmeyen dinine ihanet etmis olur,

bu ne bicim uslup yahu......!!!!!!!!!!!
"burasi kiza benzemek gunahtir diyen insanlarla dolacakmis"
bi rahatsizliginmi var o insanlardan?

ah nefs ah,ne kadar zor geliyor sana degilmi?

.................................!!!!!!!!!!!!!!

Byrocktar

Profesör
kardeş emir hattap bişi söledi doğru da söledi rahatsızlık ne demek herkes kardeşimiz konuyu ben açtm saygısızlık yapmak istemem ama cvp verceksen yaz yoksa tatsızlık çıkarma sitede LÜTFEN...

nur_Sahra

Asistan
islamsayfasi emir hattabin söylemek istedigini anlamadigin icin sürekli asagilayici yorumlarda bulunuyosun bana ayet gösterebilirmisin direk küpeyle ilgili?

"kizlarin erkeklere erkeklerinde kizlara benzemesi haramdir" peki küpe sadece kadinsimidir? bunu kim neye göre degerlendirebilir küpe kadinsidir diye? buda tartisilir!!!!

melde

helina_roje
bu konu daha önce tartışıldı gibi geliyor.

Byrocktar

Profesör
walla bilmiorm olabilir ama bence kayda değer bi konu ve hhayatımdada önemli bi yeri var merak ettim sordum?

s.büşra

Üye
KÜpe Takmak GerÇekten Çok HoŞunuza Gİdebİlİr Ama Nasil? KÜpe Takarak DiŞ GÖrÜnÜŞÜnÜzÜ DeĞİŞtİrebİlİrsİnİz Ama Kİmİn İÇİn DiŞari İÇİn

nur_Sahra

Asistan
o zaman evde tak hevesini al disarida tepki alabilirsin :)

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
kardeşim babana bunu aynen söle
YAVUZ SULTAN SELİM de takmış küpeyi ki bu en ii padişah ;)

Yavuz S. Selim in küpe takıp-takmaması konusunda tereddütler var.
Tarihçi Afet Ilgaz, Yavuz'un küpe takmadığını söylüyor.

Hadi taktı diyelim; ama o, "Men bende-i Kur'anem" mantığıyla, Allah'ın kölesi olduğu için taktığını söylüyor.
Peki byroctar, sen ne diye takacaksın, merak ediyorum.

bana kalırsa, küpe, erkeklere hiç yakışmıyor.
ilerde etek de giyersiniz mazallah. :O

Byrocktar

Profesör
o zaman evde tak hevesini al disarida tepki alabilirsin :)

evde takamam çünkü babam o taktıım kulağımı koparır...

ayrıca adımca abicm saol biliorm o konuyu inşaallah sitede bilen yoktur die iç geçiriodm sen biliomuşsun... :D
walla ben seviorm abi hem eteğe gelince yakşırsa neden olmasın :p nası numara ama ya :D

nur_Sahra

Asistan
Adimca oda ayri konu erkeklerin etek giymesi sünnet biliyosun ama beyaz pardesu seklinde olani :)

nur_Sahra

Asistan
ya peygamber efendimiz (s.a.w.) zamaninda ne giyiyodu sizce? biliyosunuz cöller yakici ve kavurucu sicaklikta idi!!