küpe takanlar lanetlimi?veya müslüman değil mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

burock

Üye
bi önceki konum gerçekten uzatıldı.ama bana ne kadar gıcık kapsanız da yuzsuz olduğumdan bir konu daha acayım dedım.etrafımızda kupe takanlara (eger öle bir ortamda yasıyorsak)veya takan bırını gorunce ne dusunuyorsunuz.

Enes

İhvan Forum Üye
kimse sana gıcık kapmaz kanaatindeyim...

senin fikirlerin var doğru ise biz öğreniriz yanlış ise sen öğrenirsin...

ama sana verilen cevapları soğukkanlı ve objektif değerlendirmen lazım...

arkadaşlar ben şimdi müsadenizle çıkıyorum forumun bekçisi fes@ :O bakalım inş. burada da şahsi didişmeler olmaz... sadece konuya cevap ve şahsi fikirler...

lütfen birbirimizi incitmeyelim...

burock

Üye
kupe taktıgımı ogrenen bazı uyeler benı hemen lanetledi.aslında devamıda var.genellıkletde sıyah gıyındıgımden etrafımdakıler benı seytan olarak goruyor.ben kupe taktığımı soylım.kız olmaya ozentım yok.sadece hosuma gıdıyor.toplumda marjınal yasamayı sevmem ama takıyorum ıste.asla batıyada özentı degıl bu.

matrax abı bı obncekı konum bos yere kapatıldı.sadece erciyes adında cok sevgılı kardesım le ufak bı gergınlık yasndı okadar

med-cezir

Profesör
küpe takan neden lanetli olsun ya da

müslüman olmasın ki?

çok saçma bence

ne yani benim kulağımda 2 tane küpe var.

ben lanetlendim mi?

dinden mi çıktım?

Enes

İhvan Forum Üye
leküm dinikum velyedin...

bu fikirler içinde geçerli...

S

SaLtan

Guest
soruyo Soruyorsun Dİnen Haram Denİlİrse Kupe Takmaktan Vazgececkmİsİn Bruck

S

SaLtan

Guest
@ff' Alıntı:
küpe takan neden lanetli veya müslüman olsun ki?

çok saçma bence

ne yani benim kulağımda 2 tane küpe var.

ben lanetlendim mi?

dinden mi çıktım?
AFF HADİ YA NİYE İKİ TANE
ERKEKLER NİYE KÜPE TAKARKİ YAFF:)))))))

RaBiA

Asistan
Peygamber efendimiz kadına benzeyen erkeğa erkeğe benzeyen kadına lanet etmiştir. (özür dilerim hadisi tam olarak taırlayamadım) bu yüzden dikkat etmek lazım.küpeyi bayanlar takıyor arkadaşlar :(

med-cezir

Profesör
SaLtan' Alıntı:
AFF HADİ YA NİYE İKİ TANE
ERKEKLER NİYE KÜPE TAKARKİ YAFF:)))))))

bir tanesi yetmedi de, ikinciyi takayım dedim:O

erkeklerin neden küpe taktığını bana değil takan erkeklere sor:O

ben erkek değilim çünkü

Yavuz Sultan Selim'di galiba küpe takan

padişahımız, hani köleler taktığı için takarmış ya o da küpeyi, ona istinaden

takıyorlar erkekler galiba küpe

hem takan taksın

bence yakışıyo küpe erkeklere

burock

Üye
Bİde KÜpe Takan Erkeler Hakkinda DÜŞÜncelerİnİzİ Yazarsaniz.actigim Konu Daha Iyi Olucak Diye Dusunuyorum

@FF yorumun güzel.beni anlayan birilerinin olması iyi

med-cezir

Profesör
yaw bizim okulda bi alay küpeli insan var

o yüzden bana küpe takan erkekler çok doğal geliyo

S

SaLtan

Guest
Buruck Nİye KÜpe Takiyosun Hakketen.Şahsen YakiŞsa Yada Kendİme YakiŞtirsam Bende Takarimda..senİn Takma Nedenİn Ne.kizlara Şİrİn GÖzÜkmek İÇİnmİ..

burock

Üye
acaba insanların gözüne alışık gelmediğinden miyadıgıyorlar?

hakan

Paylaşımcı
kardeşim küpenin müslümanlıkla dinle alakası yok bence önemli olan insan olmaktır... isteyen herkes küpe takabilir.. eğer takamaz dersem şimdi bana çıkıp yaa demokratik bir ülkede yaşıyoruz cumhuriyet ülkesiyiz dersin.. bunların ikiside insan özgürlüğünü savunan inkilaplar... o zaman başörtü takmakta bence bir küpe kadar normal karşılanmalı... ben kanaatimce öyle karşılıyorum...
yani kime benzemek istersen benze bu senin sorunun. bu yüzden ben normal karşılıyorum... ama şunuda belirmek istiyorum KİŞİNİN ÖZGÜRLÜĞÜNE KARIŞILMAMASI NE KADAR GÜZEL DİMİ
yani sen sen ol küpenin üstüne bide başörtü takma yoksa bu kadar özgür olamazsın :))

burock

Üye
ssaltan abi öncelikle benim nickim buruck değil burock.neyse nedenini en basta yazmıstım ama...kupe takmamda kızlara sırın gorukmem ıcın bır caba yok.sonucta butun kızlar kupelı erkeklerden hoşlanıyor dıye bı sey yok.hosuma gıdıyo ve yakıstıgını dusunuyorum

suz_i dil

Üye
bence herşeyde olduğu gibi burda da asıl önemli olan niyettir arkadaşlar eğer erkek kadınlaşmak için takıyorsa tamam lanetlenmiştir Efendimizin dediği gibi bence Efendimizde burda bunu vurgulamaktadır altı çizilen kısım budur . kaldıki kimin ne için taktığıda belli oluyor çünkü karşı cinse benzemeye çalışan kişi sadece küpeyle kalmıyor konuşmasından tutunda yürüyüşüne kadar bişeyleri değişiyor yada değiştiriyor. ve bu gibi durumlarda bence daha hasssas düşünüp daha hassas cevaplar vermek gerekir mazallah insanları bilmeden dinden soğutabiliriz ... direk lanetli demek yanlış bence .......

burock

Üye
abi türban konusunda gorusum tabıki mıllet taksın(benım annem de turbanlı)ama zamanında bu oy potansıyelı olarak kullanıldı ve devam edıyor.ayrıca konumuzn bunla alaksı yok yenı bı forum acabılırsın

burock

Üye
işte suz_i ben küpeliyim deyince millet daha dinlemeden hemen lanetledi.yanlışş adlı foruma bakabilirsin.bende onun için yeni forum açtık.

hakan

Paylaşımcı
burock' Alıntı:
abi türban konusunda gorusum tabıki mıllet taksın(benım annem de turbanlı)ama zamanında bu oy potansıyelı olarak kullanıldı ve devam edıyor.ayrıca konumuzn bunla alaksı yok yenı bı forum acabılırsın
alaka şundan ibaret insanların özgürlüğüne kimse karışamaz.. kimse sana kalkıpta sen küpe takamazsın diyemez ve sende bir başkasına aynı şekilde.....
eğer sana yakıştığına inanıyorsan ve ruhun bunu kaldırıyosa tabiki takarsın... başörtüden kasıt bunun insan özgürlüğünde olması herkesin her istediğini takabilir olması... hem başlığın çok saçma burdaki insanların zaaflarından faydalanmaya çalışıyorsun.. küpe takan lanetlenirmi ne demek ya annen kuran kursuna gitmiş sor bakim öle bişey yazıyormuymuş.. bu kitap boşuna inmedi dimi;)

S

SaLtan

Guest
bruck Anliyorum.ama Her Halukerde ErkeĞİn KÜpe Takmasi Normal Bİ Şey DeĞİl.bİzİm Toplumumuzun KaldirabİleceĞİ Bİ Şey DeĞİl.Şahsen Benİm KardeŞİm Yada Yakinim Öyle Bİ Şey Yapsa Bende Tepkİ GÖsterİrdİm Heralde.endenozya Yahut Abd De Camİlerde KÜpe Takan Erkeklere Namazda Rastlamak Zor DeĞİl.ben GÖrmedİm Ama Anlayabİlİyorum.Öytle Şeyler OlduĞu Kanisindayim.ayrica Yavuz Selİm ÖrneĞİ VerİlmİŞ Onun KÜpe Takmasi Dİnen Caİz OlduĞu Nu GÖstermezkİ.bu GÜn KÜpe Takan Mod A Uygun Olsun Dİye Prİnte Yapar Her Tarafini DÖvmede Yapar.İyİ Şeyler DeĞİl Bunlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...