Kudüs'te Siyonistlerin Saldırısı ve Filistinli Kadınların Direnişi | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Kudüs'te Siyonistlerin Saldırısı ve Filistinli Kadınların Direnişi

Verda

Gales
İhvan Üyesi
Katılım
9 Nis 2010
Mesajlar
10,917
Puanları
113
Mescid-i Aksa'dan çıkan Siyonist yerleşimcilerin protesto gösterisi düzenleyen Filistinli kadınlara saldırdığı esnada, çevre evlerde yaşayan işgalciler de pencerelerinden kadınlara tükürdü.

Siyonist yerleşimciler, Mescid-i Aksa'nın çevresinde gösteri yapan Filistinli kadınlara saldırdı.


Aksa’dan çıkan bazı işgalci yerleşimcilerin kapılarda protesto gösterisi düzenleyen Filistinli kadınlara saldırdığı esnada, çevre evlerde yaşayan siyonistler de pencerelerinden kadınlara tükürdü.

İşgal güçlerini protesto eden Filistinli kadınlar, “Canımız, kanımız sana feda olsun ey Aksa!”, “Ey ümmet, üzülme! Allah bizimle!” şeklinde sloganlar attı.
Eski Kudüs Müftüsü ve Mescid-i Aksa İmamı İkrime Sabri’nin de Aksa’ya girişine izin vermeyen İşgal güçleri, Sabri’yi iterek kapıdan uzaklaştırırdı.
Eski Şehir'in (Eski Kudüs) Şam kapısında toplanan siyonist güçler ise bir Filistinli genci gözaltına aldı. Askerler, tutuklanma anını görüntülemek isteyen çevredeki gazetecilere müdahale ederek engellemek istedi.

"Rabia işareti"yle direniş

Öte yandan Mescid-i Aksa’ya alınmayan Filistinliler, Mısır’da darbe karşıtlarının sembolü haline gelen "Rabia" işaretli şapkalar takarak, İsrail'in uygulamalarını protesto etti.

Siyonist askerleri, sabah saatlerinden itibaren Mescid-i Aksa kapılarıyla çevresindeki tarihi bölgedeki sokakları tutmuş, Aksa'ya girmelerine izin verilmeyen Müslümanlar, sabah namazını caddelerde kılmak zorunda kalmıştı. Aksa’nın Megaribe Kapısı'nda bulunan İsrail polisi ise siyonist yerleşimcilerin ve turistlerin koruması altında Aksa'ya girişine izin vermişti.

Sık sık benzeri saldırılar ve engellemelerde bulunan İşgal polisi, dün de Mescid-i Aksa avlusuna baskın düzenlemişti. Camide ibadet için bulunan Filistinlilerin bu duruma tepki göstermesi üzerine polis, kutsal mekanda ses bombası ile göz yaşartıcı gaz kullanmıştı. Aksa’nın Hıtta Kapısı'nda bekleyen Filistinli kadınlara da ses bombası ve biber gazıyla müdahale eden İşgal güçleri, çoğu kadın 20’den fazla kişiyi yaralamıştı.

http://www.haksozhaber.net/kuduste-siyonistinlerin-saldirisi-ve-filistinli-kadinlarin-direnisi-52926h.htm

 
Üst