Kral Selman Ve Erdoğan Suriye Konusunda Anlaştı | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Kral Selman Ve Erdoğan Suriye Konusunda Anlaştı

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63

[TD="class: Description"]

[/TD]


[HR][/HR] Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdu¨laziz el-Suud ile bir araya geldi. Erdoğan, Suudi Arabistan'ın Başkenti Riyad'da resmi temaslarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Selman ben Abdülaziz Al Suud arasında yapılan görüşmede, Suriye'de muhalefete verilen desteğin sonuç almayı hedefleyen biçimde artırılması gerektiği hususunda, iki tarafın da görüş birliği içinde olduğu bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini askeri törenle karşılayan Selman'ın özel sarayında onuruna verilen resmi öğle yemeğine katıldı. Öğle yemeğinin ardından Erdoğan ile Kral Selman baş başa görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından, Türkiye ve Suudi Arabistan heyetleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kral Selman başkanlığında bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu eşlik etti.

http://www.haber10.com/haber/593902/#.VPVlzrccRPM
 
Üst