KPSS Başvuruları Başladı

spesifik

آزادی قید و بند
http://www.ajanshaber.com/kpss-basvurulari-basladi-haberi/376247

KPSS Önlisans ve Orrtaöğretim başvuruları 09 Ağustos salı günü başladı.Kamunun ihtiyacı olan personeli boş kadrolara yerleştirmek amacı ile yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı yıl içerisinde bir kez iki oturum şeklinde yapılıyor. KPSS sınavı her yıl yapılmasına karşın puan türü hesaplamaları her yıl hesaplanmıyor. Başka bir değişle, her yıl yapılan KPSS sınavına her öğrenim düzeyinde bulunanlar sınava giremiyorlar. Tek yıllarda yapılan KPSS sınavına sadece lisans (4 yıllık) mezunları katılabilirken, tek yıl hesaplanan puanlar, A grubu memurluk ve öğretmenlik başvurularında oluyor. Öğretmen adayları P10 ve P121 puan türleri ile tercih yapıyorlar. Diğer puanlar (P93-P94 hariç) ise A grubu alımlarda kullanılıyor. Çift yılllarda yapılan sınavda ise, Ortaöğretim ve Önlisans mezunları için KPSS puan hesaplaması yapılıyor. 2015 yılında Lisans ve ÖABAT'lılara yapılan sınav bu yıl Ortaöğretim ve Önlisans mezunları için yapılacak. KPSS Başvurusu nasıl yapılır? ÖSYM 2016 sınav takviminden edinilen bilgiye göre, İnternet’ten bireysel başvurular 9-24 Ağustos 2016 tarihinde saat 23.59’ a kadar yapılabilecek.KPSS başvuruları Başladı, Ortöğretim, Önlisans Başvurusu nasıl yapılır? 2016 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-Ortaöğretim/Ön Lisans), ön lisans ve ortaöğretim düzeyinde 22-23 Ekim 2016 tarihlerinde. 2016-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans kapsamında uygulanacak olan Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans) ise 6 Kasım 2016 tarihinde yapılacaktır