Korunmak, Mürşidin Gönlüne Girmek ve İltifatına Nail Olmak

Verda

Gales
Sadece kendinizi kandırıyorsunuz sizin bu yazılarınızı okuyunca içim ürperiyor nefesim kesiliyor nasıl diyorum Allah'ım nasıl bunu yapabilirler gerçekten hiç mi korkmuyorsunuz ondan ve uyarılarından.

Kaptan

Mecra Yazarı
Takiyuddin yazdiklarindan hic birsey anlamadim. Kasma bu kadar acik ve anlasilir yaz.

talib

Kıdemli Üye
İki kere iki dört diyoruz sonra bunu bile nasıl yanlış anlıyorsunuz şaşırıyorum. İki dediniz bir den başkası yoktur, bu şirktir diyecek haldesiniz. Gerçekten mi bu kadar anlamıyorsunuz hayret ediyorum :)

Verda

Gales
Tevil size has bi durumdur bilirsin, ben açık açık yazıyorum gördüklerimi, bu kabullerinizi kur'an'a bi vurun bakalım karşınıza neler çıkacak neyse benim inandığım Allah ve dini sizinkinden çok farklıdır ve ben sizin bu düşüncelerinizden fersah fersah uzağım herkeste buna şahit olsun selamlar.

Kaptan

Mecra Yazarı
Bugun İslam dunyasinda öze donus egilimi hiz kazanmistir.
Kisa zamanda haketttigi guce ulasacaktir ins.
Sufi mesrepli arkadaslar da bu durumu iyi analiz edip ivedilikle henuz vakit varken kendileriyle yuzlesmelidirler.
Aksi halde ahirette yuzleseceklerdir ki vay anam vaaaay.

fakiri

Kıdemli Üye
Bugun İslam dunyasinda öze donus egilimi hiz kazanmistir.
Kisa zamanda haketttigi guce ulasacaktir ins.
Sufi mesrepli arkadaslar da bu durumu iyi analiz edip ivedilikle henuz vakit varken kendileriyle yuzlesmelidirler.
Aksi halde ahirette yuzleseceklerdir ki vay anam vaaaay.

Yaw Red!
İnsanı zorla söyletiyorsun! Asıl sen otur da kendi hâline ağla , kendi hâline !
Henüz daha muteber bir imana nasıl sahip olunuru öğrenemeden kime yol göstermeye çalışıyorsun?

Ahmet

Çöl Aslanı
Red, bize adapazarı yolu göründü. Hatemi velinin dergahına gitmeyenin imanı yok anladığım kadarıyla. Birbuçukmilyar Müslüman oraya gidip imanını tashih etmeli yoksa cehenneme odun olucaz, maazallah.

fakiri

Kıdemli Üye
Red, bize adapazarı yolu göründü. Hatemi velinin dergahına gitmeyenin imanı yok anladığım kadarıyla. Birbuçukmilyar Müslüman oraya gidip imanını tashih etmeli yoksa cehenneme odun olucaz, maazallah.

Aferin sana ! Admin dediğin sizin gibi olur işte ! Yani, üyelerin söylemediği veya ima dahi etmediği bir şeyi söylemişgibi kabul ederek yazı asar !
Allah size bildiği gibi muamele edecektir elbet !

Kaptan

Mecra Yazarı
Yaw Red!
İnsanı zorla söyletiyorsun! Asıl sen otur da kendi hâline ağla , kendi hâline !
Henüz daha muteber bir imana nasıl sahip olunuru öğrenemeden kime yol göstermeye çalışıyorsun?
Valla ben uyarimi yaptim. Sonra yok RedveKabul demediydi, bizi uyarmadiydi demeyin.

Ahmet

Çöl Aslanı
Abi genelde çevrendekileri imansız olmakla itham ettiğin için bende böyle bir çıkarımda bulundum.

fakiri

Kıdemli Üye
Abi genelde çevrendekileri imansız olmakla itham ettiğin için bende böyle bir çıkarımda bulundum.

Biz muteber iman sahibi hiç kimseyi imansızlıkla itham etmedik-etmeyiz...Böyle bir şey olabilir mi ? imandan Ama, kimsenin de küfrüne ve imandan çıkmasına asla rıza göstermeyiz ! Buna dair yani, dinden çıkma ve küfür sözlerle ilgili ulema bir sürü eser kaleme almıştır. Sizlerin bunlardan haberiniz olmaması hakikati ve gerçeği asla değiştirmez...
Meselenin özü budur.

Kaptan

Mecra Yazarı
Muteber'in olcusu neye ve kime gore?

Ahmet

Çöl Aslanı
Referans aldığımız kitap/kitaplar farklı, bunda hemfikiriz.

fakiri

Kıdemli Üye

ihvanistanbul

AkhenAton
Boş boş konuşmayın en doğru benim mantığım, niye tek şeyhle yetiniyoruz hepsinin gözüne girelim,her biri Allah katında ayrı değerli mübareklerin...

Ama birine çok muhabbetim var gizli, keşif ile bana gösterildi, en fazla şefaat hakkı ona verildi, biz 10 arkdaş şefaat sözü aldık, mübarek havzı kevsere sırtını dön üç adım yürü orda bekliyorum sizi, cennet evraklarınızı hazırlatıp bekleyecek mübarek.

Menzil şeyhi yapar da bizim ki yapamaz mı,tabi o da Mübarek Menzil şeyhi ahirette müridleriyle tek tek ilgilenip hesap yüzü görmeden evraklarımızı hazırlayıp cenneteki yerimize eliyle yerleştireceğinin sözünü verdi, ahh o sultanım nazar etse o sürmeli gözleriyle, 1 yıl günahlardan korunurum.
Zaten mübareğin farketmeden sakallarından 3-5 topladım kefenime eklenmesi için vasiyet yazdım, kabir azabı da öyle tamam.

Siz 100 rekat ihlasla gece namazı kılın ben mübareği bir ziyaret ediyorum 1000 yıl ihlasla kılınmış namazdan fazla sevap alıyorum, İsmailağada duydum orası da hakn tarikat değilse neresi hak tarikat, Uludağdaki balkonunda mübarek tekerlekli sandalye-i hanesinden bir nazar ediyor, 1000 rekat da öyle tamam, işinizi bilin, gece kalk uykunu böl abdest al, ihlas ile dur, tamam bir iki onları da yapın ama burda garanti 1000 rekat var, uyanık olun biraz.

Öngüt hzlerine de intisabım var mübarek devlete karşı taati öğretti bize, kendisi peygamberlerin bile velayetini borçlu olduğu zatrır, değeri bilünmiyor bakma. Zaten mübarek bize rağbet eden pek az olacaktır ama olanlar peygambere ilk inanlar gibi pirü pakdırlar buyurdu.
Ahn bir bilseler Allah'ın ilk yarattığı nur Resulullah ile hatmül velinin nurudur, böyle bir mübarek terkedilir mi?

Allah dostlarından ayırmasın, gözünden düşersek ne olur estağfurullah dünyalar başımıza yıkılsın daha iyi.

bir kapıdasın her kapıdasın, her kapıdasın hiç bir yerde değilsin.
her bahçenin gülü ayrı kokar abi...

ihvanistanbul

AkhenAton
Kuranda kıtmir nasıl geçiyordu?

5 kişilerdi 6.leri de kıtmir miydi?

Kaptan

Mecra Yazarı
Mehmet Okuyan acikliyor Haber Turkte

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Hocam, Hadisi Şerifler,,, kem küm.... saat 11.de başlıyormuş, sabah namazından sonra uyuyormuş,,,, neyse...