Korkut Özal: "Abimi Ergenekon Öldürdü!"

hirahos

Kıdemli Üye
Özal'ı kimin öldürdüğünü açıkladı

17 Eylül 2010 Cuma 17:40

Ergenekon'un, Turgut Özal'ın ölümünde parmağı mı var? Korkut Özal'ın bu iddiası çok tartışılacak...

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın abisi Korkut Özal, 27 Mayıs Askeri Darbesi sonrası idam edilen eski Başbakanlardan Adnan Menderes'in ölüm yıldönümünde çarpıcı açıklamalar yaptı.

Özal, kardeşi Turgut Özal'ı Ergenekon'un öldürdüğünü iddia etti:

"Şimdi efendim Turgut Özal’ın öldürüldüğü söyleniyor. Zehirlenerek. Buna ait çok yazılar var, nitekim vefat ettiği zaman ağzından köpükler geldiği, bunun kalp hastası olan bir kimsede olamayacağı söyleniyor. Buradan da bir zehirlenme olayına gidiliyor. Biliyorsunuz bugün Türkiye’nin bir gizli teşkilatı var Ergenekon adı altında. Bu Ergenekon Menderes’i de idama götüren gücün bir aleti. Turgut Özal'ı zehirleyenlerin de bunlar olduğu artık bilinen bir şey.

Ben inanıyorum ki Türkiye şu referandumdan da elde ettiği galibiyeti bunları çözmekte kullanırsa önümüzdeki bir kaç gün içinde Menderes'in bıraktığı meşale en güzel şekilde devam ettirilmiş olur."

internethaber

hirahos

Kıdemli Üye
Bir dönemin kara kutusu olarak da bilinen Sabri Yirmibeşoğlu'nun adı Özal'a yönelik suikast olayında adı geçti.

Korkut Özal'ın 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'la ilgili "Ergenekon öldürdü" iddiasının ardından oğul Ahmet Özal da babasına 22 yıl önce yapılan suikast girişiminin ardında dönemin MGK Genel Sekreteri Sabri Yirmibeşoğlu'nun olduğunu iddia etti.

Ahmet Özal "Babam ülke karışmasın" diye suikastin ardındaki isimleri açıklamadı. Bu isimlerin hepsi Emniyet ve MİT'in arşivlerinde var. Arşivler açılsın" çağrısı yaptı.

(internet medyası)

fakiri

Kıdemli Üye
Bu adamın dirisidinden bu ülke az mı çekti ki, öldükten sonra da ülke gündemini işgal ettirilmeye çalışılıyor ? Müslümanlar ecel saati gelmeden hiç kimsenin ölmeyeceğini ve ölen kişinin bizzat kendi ifadesiyle Allahın izni olmadan hiç kimsenin canının bir başka kimsenin almayacağına inanırlar.

hirahos

Kıdemli Üye
Turgut Özal'a düzenlenen suikastin arkasında dönemin MGK Genel Sekreteri Yirmibeşoğlu'nun olduğunu iddia ederek gündem yaratan Ahmet Özal, yeni bir şok iddiada daha bulundu.

Babası 8. Cumhurbaşkanı Özal'a 1988 yılında düzenlenen suikastin arkasında dönemin MGK Genel Sekreteri Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu'nun olduğunu iddia ederek gündem olan Ahmet Özal, suikastle bağlantısı olan ikinci ismin Hürriyet Gazetesi'nin eski sahibi Erol Simavi olduğunu öne sürdü. Bir gazeteye açıklamalarda bulunan 1988 yılında gerçekleşen suikastın arkasında Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu'nun bulunduğunu söylemişti.

cafesiyaset

girdap

Ordinaryus
Bu adamın dirisidinden bu ülke az mı çekti ki, öldükten sonra da ülke gündemini işgal ettirilmeye çalışılıyor ? Müslümanlar ecel saati gelmeden hiç kimsenin ölmeyeceğini ve ölen kişinin bizzat kendi ifadesiyle Allahın izni olmadan hiç kimsenin canının bir başka kimsenin almayacağına inanırlar.

Allah istemeden kimsenin canı alınamadığına herkes inanır, fakat cana kastedenin ne kadar büyük bir günah işlediğini de herkes bilir.
Turgut Özal gibi hizmet ehli bir başbakanın ölümü şüpheli olduğuna göre, araştırılması ve aydınlatılması şarttır. Özellikle tüm çetelerin ve karanlık odakların üstüne gidildiği böylesi bir dönem Özal'ın ölümünün aydınlatılması için de büyük bir fırsattır.

fakiri

Kıdemli Üye
Allah istemeden kimsenin canı alınamadığına herkes inanır, fakat cana kastedenin ne kadar büyük bir günah işlediğini de herkes bilir.
Turgut Özal gibi hizmet ehli bir başbakanın ölümü şüpheli olduğuna göre, araştırılması ve aydınlatılması şarttır. Özellikle tüm çetelerin ve karanlık odakların üstüne gidildiği böylesi bir dönem Özal'ın ölümünün aydınlatılması için de büyük bir fırsattır.
Araştırlmasına ve aydınlatılmasına biz mi, millet mi engel olmuş ? İktidar, devrü zamanında Turgut Özal'a aitti, şimdi de aynı onun izinden giden bir iktidar mevcut... Araştrsaydılar veya araştırsınlar ve bulsunlar !

hirahos

Kıdemli Üye
Rahmetli Özal'a Birden Fazla Suikast Girişimi Olmuş

19 Ekim 2010 07:43

Merhum Turgut Özal'a ilk suikastın 1987 yılında bindiğiAnkarauçağında yapıldığını söyleyen Ahmet Özal'ın ifadelerini Özal'ın Koruma Müdürü, eski Adana Milletvekili Musa Öztürk doğruladı.

Merhum Turgut Özal'a ilk suikastın 1987 yılında bindiğiAnkarauçağında yapıldığını söyleyen Ahmet Özal'ın ifadelerini Özal'ın Koruma Müdürü, eski Adana Milletvekili Musa Öztürk doğruladı. Öztürk, "Ben de o uçaktaydım, Ahmet Özal'ın o güne dair anlattıklarının hepsi doğrudur" dedi.

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümü ve Özal'a suikast girişimleriyle ilgili her gün yeni iddialar ortaya atılırken, Özal'ın Koruma Müdürü, eski Adana Milletvekili Musa Öztürk, "Bütün bildiklerimi yarın savcıya anlatacağım" diyerek tartışmaları yeni bir boyuta taşıdı. Öztürk 1987 yılında Özal'ın bindiği uçağın arızalandığını ve içeride infilak uyarısı yapıldığını söyleyen Ahmet Özal'ın söylediklerinin hepsinin doğru olduğunu, o günün tanığının kendisi olduğunu belirtti.

Gördüklerimi anlatacağım

Yıllarca Özal'ın koruma müdürlüğünü yapan Musa Öztürk, yarın soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı'na giderek, ifade vereceğini sözlerine ekledi. Öztürk, dosyanın yeniden açıldığını, bütün iddiaların da savcılığa intikal ettiğini belirterek, "Çarşamba günü gideceğim. Bildiklerimizi, gördüklerimizi, duyduklarımızı anlatacağım. Hukuk düzeninde yaşıyoruz. Hukuktan başka da bir güvencemiz yok. Savcı Bey bizi davet etmiş, biz de davete icabet edeceğiz" dedi.

Söylenenlerin hepsi yaşandı

Öztürk, 1987 yılında Özal'ın bindiği uçakta yaşanan arızayı teyit ederken "Uçak yeniydi. Ben teknik uzman değilim. Kırım ekipleri daha doğru bir değerlendirme yapar. Ahmet Bey, uçakta yaşananları bütün detayları ile anlatmış. Hepsi yaşandı" diye konuştu.

Ben o sırada lojmandaydım

Özal'ın Koruma Müdürü Musa Öztürk, Özal'ın öldüğü gün karga tulumba makam aracının arkasına atılarak hastaneye götürdüğü iddialarına ise "Bilmiyorum. Ben o olay sırasında lojmandaydım. cevabını verdi.

Zehirlenme lekelerini görmedim

Musa Öztürk, Özal'ın Başbakanlığı döneminde Bayındır Bakanı olan Cengiz Altınkaya'nın "Özal'ın yüzünde Yuşçenko gibi zehirlenme lekeleri vardı" iddiasına ise "Yüzünü görmedim" cevabını verdi.

Ahmet Özal ne demişti?

1987 yılında İstanbul'dan Ankara'ya gelirken babamın bulunduğu uçakta arıza yaşandı.

Uçakta ışıklar gitti. "Sigorta" dediler. Ben "Baba, ben bu uçağı geri döndüreceğim Yeşilköy'e" dedim. Çerman Koparal Kaptan'ın yanına gittim, "Yeşilköy'e geri dönüyoruz" dedim. Kaptan, "Bir şey yok, rahat gideriz" dedi.

Uçak baş aşağı denize uçuyordu

Ben "Uçakta Başbakan var, dön geriye" dedim. Ben ısrar edince döndük, havaalanına doğru gidiyoruz, sağ motor gitti, öbür motor inlemeye başladı. Uçak baş aşağı denize doğru gidiyor. Hostes korkudan bayıldı, sonra midesi delindi. Bütün elektrikler gitti uçakta, telsiz bile çalışmıyor, uçağın içinde yangın çıktı, suya doğru gidiyoruz. 13 kişi çığlık çığlığa. İlk defa babamı hayatımda yüksek sesle bağırırken duydum, "Herkes yerine otursun Allah'ın dediği olur" dedi. Herkes yerine oturdu.

Uçak infilak edecekti

Kule ile bile konuşamıyorduk. Son anda havaalanına indik, inerken tekerler patladı. Kaptan uçak infilak edecek diye "Herkes dışarı fırlasın" dedi. Ama, kabin basıncı içeride ve dışarıda farklı olduğu için kapı açılmıyor. Arka kargo kapısını açtılar, korumalar atladı, babamı omuzlarda indirdiler.

1991 yılında ada benzer şeyi yaşadı

ABD'den geldiler, uçağı incelediler. Uçağınbenzindeposunun içinde elektrik kablolarını tutan kelepçeler vardır, o kelepçeler kabloları kesmiş ve kısa devre yapmış, 40 milyon dolarlık uçakta böyle bir şey olması mümkün değil. Bunun örneği de hiç yaşanmamış. 1991 yılında GAP uçağında ise İstanbul'da havaalanında patlama oluyor, babam arabayla Ankara'ya dönüyor.

BUGÜN GAZETESİ

ummuhan

Kıdemli Üye
Bunu neden bunca yıl sonra seslendirdikleri daha manidar bence...

agbi

Yasaklı

Siz nasıl bir düşünceye sahipsiniz gerçekten merak ediyorum.

BUNCA YIL SONRA MANİDAR demişsiniz ? Geçmiş yıllarda siz Türkiye demi yaşıyordunuz ?

Yapmayın aslında sizin bu mesajı yazmanız bana göre MANİDAR.

Bu Forum da belirtmiştim Özal Suikasta gitti diye diğer anlıyacağınız şeklide bir türlü öldürüldü hatta Hastanede ilk karşılayan Dr larında listesini yazmıştım.

Dün e kadar bazı şeyler konuşalamıyordu Şükür Rabbime artık konuşuluyor ve dile getiriliyor.

ERGENEKON Bir örümcek ağı gibi Makam , Madde , Mevki , Yetki vb.dünyevi çıkarlar için birbirlerine kenetlenmişler.

İHTİLAL ler ve Muhturalar sonrasını irdeleyin de sonra BUNCA YIL SONRA DİLE GETİRİLMESİ MANİDAR deyip te MANİDAR mesaj yazmayın.

agbi

Yasaklı

BUNCA YIL SONRA MANİDAR demişsiniz ? Geçmiş yıllarda siz Türkiye demi yaşıyordunuz ?

Bu Forum da belirtmiştim Özal Suikasta gitti diye diğer anlıyacağınız şeklide bir türlü öldürüldü hatta Hastanede ilk karşılayan Dr larında listesini yazmıştım.

Dün e kadar bazı şeyler konuşalamıyordu Şükür Rabbime artık konuşuluyor ve dile getiriliyor.

ERGENEKON Bir örümcek ağı gibi Makam , Madde , Mevki , Yetki vb.dünyevi çıkarlar için birbirlerine kenetlenmişler.

İHTİLAL ler ve Muhturalar sonrasını irdeleyin de sonra BUNCA YIL SONRA DİLE GETİRİLMESİ MANİDAR deyip te MANİDAR mesaj yazmayın.

Erdoğan gibi bir babayiğidin önce darbecileri alaşağı etmesi gerekiyordu, ortam şimdi müsait.

Ummuhan Hnm.

Akıllarda ve düşüncelerde Mikserlik ana fikri ile MANİDAR bir mesajınız.

Lütfen.

Bir konu hakkında yazarken Geçmişteki Sosyal ve Siyasal gelişmeleri analiz edin.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Erdoğan gibi bir babayiğidin önce darbecileri alaşağı etmesi gerekiyordu, ortam şimdi müsait.

bunlar yıllarca susmasalardı, gerçekleri açıklasalardı darbeciler çok yılar önce perişan olurlardı, bunlar susarak darbecilerin ekmeğine yağ sürdüler.

susmasalardı kimsenin babayiğitliğine gerek kalmazdı.

şimdi konuşuyorlar ama artık inandırıcılıkların yitirmek üzereler.

TakVa

Ordinaryus
bunlar yıllarca susmasalardı, gerçekleri açıklasalardı darbeciler çok yılar önce perişan olurlardı, bunlar susarak darbecilerin ekmeğine yağ sürdüler.

Bush dönemi ile Obama dönemi farlılığı yaşanıyor ülkede. Darbecilerin dış destekçisi neo conlardır. Onların güvendiği Bush iktidardan gidince,darbecilerin saltanatıda sona erdi. Zamansız öten horozun ümüğünü koparırlar.

agbi

Yasaklı

Sosyal dengeleri bilmeyenler.

Kuvvet dengelerini bilmeyenler.

İDEOLOJİ lerine FAYDA verecekleri yerine ZARAR verirler.

İşte geçmiş

İşte Geçmişte Erbakan ın partilerinin kapatılması.

İşte gerçek Halk sözü

ERKEN ÖTEN HOROZU keserler.

ummuhan

Kıdemli Üye

Horozların ötme vakti(!)ymiş şimdi:eek:leyo:

agbi

Yasaklı

Ummuhan Hnm.

Akıllarda ve düşüncelerde Mikserlik ana fikri ile MANİDAR bir mesajınız.

Lütfen.

Bir konu hakkında yazarken Geçmişteki Sosyal ve Siyasal gelişmeleri analiz edin.

Ummuhan Hnm.

Lütfen biraz ciddi olun.

Düşünceniz vakit geçirmek ise.

Lafım yok.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ummuhan Hnm.

Lütfen biraz ciddi olun.

Düşünceniz vakit geçirmek ise.

Lafım yok.

ciddiyetten bahsediyorsun ama kendin cidiyetsizliğin en büyüğıünü yapıyorsun.

Bir katillik olayı var, ülkenin cumhurbaşkanı öldürülmüş (iddia bu) yılarca susmuş herkes şimdi konuşuyorlar, onu da yarım ağızla.

Niye susmuşlar deyince de geliyorsun erken öten horozdan bahsediyorsun.

kardeşim erken öten horoz da iyi değildir ama geç öten horozda iyi değildir, makbul değildir.

böyle saçma sapan şey olur mu? benim kardeşim öldürülecek yıllarca susacağım, neymiş erken öten horoz olmaycağım!

Kardeşim özal öldürüleli!! 17 sene olmuş yahu 17 sene.

Bugün horoz olmaya niyetlenip yarım ağızla konuşanlar cenabı hakla pazarlık mı etmişler? bu güne kadar yaşama garantisi mi almışlar?

Ölselerdi ne olacaktı?

horozu hiç göremeycekmiydik????

bu mudur ciddiyet?

Ben ülkenin cumhurbaşkanının öldürülmesine niye susmuşlar, niye şimdiye kadar konuşmamışlar diyorum sen geliyorsun ERBAKANIN PARTİSİNİN KAPATILMASINDAN bahsediyorsun yahu.

Bu mudur ciddiyet?

agbi

Yasaklı
ciddiyetten bahsediyorsun ama kendin cidiyetsizliğin en büyüğıünü yapıyorsun.

Bir katillik olayı var, ülkenin cumhurbaşkanı öldürülmüş (iddia bu) yılarca susmuş herkes şimdi konuşuyorlar, onu da yarım ağızla.

Niye susmuşlar deyince de geliyorsun erken öten horozdan bahsediyorsun.

kardeşim erken öten horoz da iyi değildir ama geç öten horozda iyi değildir, makbul değildir.

böyle saçma sapan şey olur mu? benim kardeşim öldürülecek yıllarca susacağım, neymiş erken öten horoz olmaycağım!

Kardeşim özal öldürüleli!! 17 sene olmuş yahu 17 sene.

Bugün horoz olmaya niyetlenip yarım ağızla konuşanlar cenabı hakla pazarlık mı etmişler? bu güne kadar yaşama garantisi mi almışlar?

Ölselerdi ne olacaktı?

horozu hiç göremeycekmiydik????

bu mudur ciddiyet?

Ben ülkenin cumhurbaşkanının öldürülmesine niye susmuşlar, niye şimdiye kadar konuşmamışlar diyorum sen geliyorsun ERBAKANIN PARTİSİNİN KAPATILMASINDAN bahsediyorsun yahu.

Bu mudur ciddiyet?

Her halde Ummuhan Hnm a hitaben yazdığım CİDDİYET konusunu yanlış yorumlamışsınız.

Evet iddia ediyorum geçmiş zaman da erken öten Horozu kestiler.

Ölü adamın topluma faydası olmaz.

Hapisteki adamında.

Bugün türkiyede Ezanı Arapça okunulmasını tekrar yürürlüğe koyan KİŞİ İDAM EDİLMEDİMİ ?

Bugün Türkiyede Erbakan 4 Siyasi yenilgiye uğratılmadımı ?

Bugün Türkkiyede Okullarda Okutılan Ziya Gökalpin şiirini okudu diye adam hapse atılmadımı ?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Yanılıyorsun ağbi nickli arkadaşım.

hapisteki adamın topluma faydası olur niye olmasın? filistinli liderlerin bir çok hapiste yürüttüler işleri. Yapmayın lütfen. Hatta bazen hapisteki adam dışardaki adamdan daha faydalı işler yapabilir..

Ezanın arapça okunmasını tekrar yürürlüğü koydular diye ne yapalım? tekrar türkçe mi yapalım? Erbakan 4 defa siyasi yenilgiye uğramadı, yenilgi nasıl olur ona bakış açınıza göre değişir, erbakan siyasi yenilgiye uğramış gibi görünüyor ama asıl yenilgiye uğrayanlar erbakanı yenilgiye uğrattıklarını sananlardır, hakkı savunuyorsanız hiç bir zaman yenilmezsiniz.

ziya gökalpin şiirini okudu diye hapse attılar ne oldu?

bugün karşısıında selam duruyorlar.

HAK YENİLMEZ arkadaşım.

hirahos

Kıdemli Üye
Vazife başındaki ya da emekli olmuş darbeci Generaller şimdiye kadar yargılanamıyorlardı. Son Anayasa değişikliği, buna imkan tanıdı. Özal'ın ölümünde hatırlarsanız dönemin Genel Kurmay Sekreterinin de parmağı var denilerek bu tartışma başlatıldı. O dönemin Genel Kurmay Sekreteri 12 Eylül darbesinin adamlarından biri. Parmağı var mı yok mu tabii bilmiyoruz. Bir iddiadır.

Kısaca: Özal ailesinin elindeki bilgilerin (zanların) ucu darbeci askerlere dayanıyor da o yüzden tartışmalar şimdi yapılıyor. Vakti geçtiği için değil, vakti yeni geldiği için. :)