Korkut Özal: "Abimi Ergenekon Öldürdü!"

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Vazife başındaki ya da emekli olmuş darbeci Generaller şimdiye kadar yargılanamıyorlardı. Son Anayasa değişikliği, buna imkan tanıdı. Özal'ın ölümünde hatırlarsanız dönemin Genel Kurmay Sekreterinin de parmağı var denilerek bu tartışma başlatıldı. O dönemin Genel Kurmay Sekreteri 12 Eylül darbesinin adamlarından biri. Parmağı var mı yok mu tabii bilmiyoruz. Bir iddiadır.

Kısaca: Özal ailesinin elindeki bilgilerin (zanların) ucu darbeci askerlere dayanıyor da o yüzden tartışmalar şimdi yapılıyor. Vakti geçtiği için değil, vakti yeni geldiği için. :)

kardeşim: diyorum ki özal ailesinin, ahmet özalın, semra özalın bu güne kadar yaşacaklarına dair bir senetleri mi vardı? niye sustular, ya ölselerdi?

Ayrıca yine diyorum ki ülkenin cumhurbaşkaın öldürülmüş, eğer bu susulmasa daha önce açıklanda darbeci generaller bundan çooook daha önce yargılanırdı!

geç gelen adalet adalet değildir unutmayın.

Vakti şimdi geldi vs. ye inanmıyorum, daha önce açıklansaydı daha inandırıcı olurdu, şimdi herkes söylenenlere şüphe ile bakıyor.

Özal ailesi yanlış yapmıştır, yok generaller şimdi yargılanıyor, yok bilmem ne diyerek yanlışa sahip çıkmak ta yanlış olur.

agbi

Yasaklı
Yanılıyorsun ağbi nickli arkadaşım.

hapisteki adamın topluma faydası olur niye olmasın? filistinli liderlerin bir çok hapiste yürüttüler işleri. Yapmayın lütfen. Hatta bazen hapisteki adam dışardaki adamdan daha faydalı işler yapabilir..

Ezanın arapça okunmasını tekrar yürürlüğü koydular diye ne yapalım? tekrar türkçe mi yapalım? Erbakan 4 defa siyasi yenilgiye uğramadı, yenilgi nasıl olur ona bakış açınıza göre değişir, erbakan siyasi yenilgiye uğramış gibi görünüyor ama asıl yenilgiye uğrayanlar erbakanı yenilgiye uğrattıklarını sananlardır, hakkı savunuyorsanız hiç bir zaman yenilmezsiniz.

ziya gökalpin şiirini okudu diye hapse attılar ne oldu?

bugün karşısıında selam duruyorlar.

HAK YENİLMEZ arkadaşım.

kardeşim: diyorum ki özal ailesinin, ahmet özalın, semra özalın bu güne kadar yaşacaklarına dair bir senetleri mi vardı? niye sustular, ya ölselerdi?

Ayrıca yine diyorum ki ülkenin cumhurbaşkaın öldürülmüş, eğer bu susulmasa daha önce açıklanda darbeci generaller bundan çooook daha önce yargılanırdı!

Vakti şimdi geldi vs. ye inanmıyorum, daha önce açıklansaydı daha inandırıcı olurdu, şimdi herkes söylenenlere şüphe ile bakıyor.

Özal ailesi yanlış yapmıştır, yok generaller şimdi yargılanıyor, yok bilmem ne diyerek yanlışa sahip çıkmak ta yanlış olur.

fORUM A İLK GELDİĞİNİZDE SIKI BİR sp LİDİNİZ ŞİMDİ ORTALARDA DOLAŞIYORSUNUZ

Ahmet özal veya Semra Özal ı ciddiye alan yok zaten.

Sizin geçmiş bilginiz yok galiba

Açıldı kapatıldı ağızlar.

Hirahos un dediği gibi karşı kuvvetli idi.

ÖZAL da mekanı cennet olsun kuvvetli idi.

Daha önce Tenkit eden bir Orkestra şefine bile cevap veremeyn Başbakan gördük biz

Özal ise bermuda pantolunu ile denetledi.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ben gene SAADET PARTİLİ'yim, ortalarda olduğum felan yok, o sizin gözünüzün bozukluğundandır:)

Saadet Partiliyim ama ben kendime göre yanlış gördüklerimi de yazarım, bu sizi aldatmış olabilir.

benim geçmiş bilgim var sen merak etme, hem yaşım buna müsait hem bilgim.

ÖZAL BERMUDA PANTOLONU İLE DENETLEDİ diyen de sen, 17 sene susulmasını onaylayan da sen! hem de susmaları yanlıştı daha önce konuşmalılardı diyen beni eleştiren sen! BERMUDA PANTOLONU ile denetleme yapan bir cumhurbaşkanı öldürülüyor, 17 sene susuyorlar, 17 sene sonra yarım ağızla konuşyorlar. Ben bunu eleştirince yanlış yapıyorum!!

Hem gözün bozuk hem düşüncen yanlış, acizane kendini yeniden bi rektefe etme arkadaşım.

hadi iyi geceler.

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
Vazife başındaki ya da emekli olmuş darbeci Generaller şimdiye kadar yargılanamıyorlardı. Son Anayasa değişikliği, buna imkan tanıdı. Özal'ın ölümünde hatırlarsanız dönemin Genel Kurmay Sekreterinin de parmağı var denilerek bu tartışma başlatıldı. O dönemin Genel Kurmay Sekreteri 12 Eylül darbesinin adamlarından biri. Parmağı var mı yok mu tabii bilmiyoruz. Bir iddiadır.

Kısaca: Özal ailesinin elindeki bilgilerin (zanların) ucu darbeci askerlere dayanıyor da o yüzden tartışmalar şimdi yapılıyor. Vakti geçtiği için değil, vakti yeni geldiği için. :)
kardeş boşuna nefes tüketmeyin bunlar anlamaz bunları anlatmaya ne sizin vaktiniz yeter nede onların aklı
anca boş boş konuşur sözde müslümanlık taslarlar maşaALLAH hepside çok bilmiş

agbi

Yasaklı
ben gene SAADET PARTİLİ'yim, ortalarda olduğum felan yok, o sizin gözünüzün bozukluğundandır:)

Saadet Partiliyim ama ben kendime göre yanlış gördüklerimi de yazarım, bu sizi aldatmış olabilir.

benim geçmiş bilgim var sen merak etme, hem yaşım buna müsait hem bilgim.

ÖZAL BERMUDA PANTOLONU İLE DENETLEDİ diyen de sen, 17 sene susulmasını onaylayan da sen! hem de susmaları yanlıştı daha önce konuşmalılardı diyen beni eleştiren sen! BERMUDA PANTOLONU ile denetleme yapan bir cumhurbaşkanı öldürülüyor, 17 sene susuyorlar, 17 sene sonra yarım ağızla konuşyorlar. Ben bunu eleştirince yanlış yapıyorum!!

Hem gözün bozuk hem düşüncen yanlış, acizane kendini yeniden bi rektefe etme arkadaşım.

hadi iyi geceler.

kardeş boşuna nefes tüketmeyin bunlar anlamaz bunları anlatmaya ne sizin vaktiniz yeter nede onların aklı

Gerçekten anlamıyorlar Aşk Şairi.

Kendİ siyasi lideri HEMDE BAŞBAKAN ile ve elinde YETKİ varken kendisine Hakaret eden bir Orkestra şefine bile cevap veremezken ( Nedenleri ortada biliniyor ) O an sade vatandaş olan kişileri KORKAKLIKla itham ediyorlart.

İNSAN UTANIR YAAA

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Meselelere İslam'i dürbün ile bakmayı öğrenemedikçe zafar bize verilmeyecektir.

Bir de siyasi dürbünle bakmaya devam ettikçe değil zafer musibetleri paratoner gibi çekmeye devam edeceğiz.

Şu Özal'ın su-i kast meselesi:

Özal dindar bir şahsiyetti.

Oyunu kuralına göre oynamak istedi. Tıpkı Menderes gibi, şimdi Erdoğan gibi.

Zalime yaranacaklarını zannettiler. Zalime boyun eğiyormuş gibi yapmak ile merhamete geleceklerini zannettiler, onları kandırırız umdular.

Yanıldılar. Kader-i İlahinin tokadına mazhar oldular.

Evet, zahirde o siyasetin kaideleri ile hareket etmekte bir zafer var gibi gözüküyor. Ama geçici olduğu çok kez ıspat edildi.

Menderes idam edildi. Özal öldürüldü. Demirel ve Erbakan rezil oldular.

Hakiki zafer, hakkı hak bilip ona ulaşma gayretidir.

Mesela, AKP başörtüsünü bir hak olarak kabul edip , siyasi endişeye girmeden Bakara suresi 207'deki gibi fedakarca hareket etse, zalimlerin nefretini kazanacak, Allah'ın merhametine nail olacak?

Hak yola baş koyduğu için iktidarı elinde kalacak. Katledilseler şehit olacaklar. Yoksa hem iktidarları gidecek hem -ihtimal-canları beyhude sona erecek.

Müslüman ders alandır.

Hala Deccalin kaideleri ile oynamak, aynı delikten defalarca ısırılmak Müslümanın şenni değildir.

Şu forumda yazan bazıları gibi, meselelere deccale ait siyasi dürbünden bakmak ve baktırmak, İslam'a büyük cinayettir.

Dikkat elzemdir

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Bakın, şu Müslümanlara meselelere siyasi dürbün ile baktıranlara; nasıl azim cinayet işliyorlar?

Güya, diyorlar; "Siyaset bildiğiniz gibi bir şey değil. Sizin istediğiniz gibi hareket etseler böyle olacak, şöyle olacak"

Böylece Müslümanları istemekten soğutuyor ve korkutuyorlar.

Çünkü, siyasi dürbünle bakınca gerçekten bazı istediklerimiz var ki, hükümetleri zor duruma sokuyor.

Ama, şu var: hükümet istediklerimizi ifa etmeyecekse, niye hükümetimiz diyeceğiz? İstediğimiz bir şey "bizi yok ederler" diyerek sineye çektireceklerse emekli olsunlar.

Niye biz fedakarlık yapıyoruz? Niye bizden fedakarlık yapmamız isteniyor? Siyaset fedakar olsun?

Bizim için gerek olsa perişan olsunlar. niye biz onların iktidarı için perişan oluyoruz?

Eğer, birileri sizden "şunu isterseniz filan partiye böyle olur" diyorsa, onnla muhattab olmayınız. O ya düşmandır ya cahil. Her ikisinden yüz çevrilmelidir.

hiç kimse halkın istediği bir şeyde "bekara karı boşamak kolay" demek hakkı yoktur.

Böyle diyen ya korkaktır ya kendi çıkarları için halkın kendini feda etmesini istiyor.

Bakara Suresi 207'deki gibi kendini halk için feda edecek hükümetler isteyin.

Bakara suresi 204-205'deki gibi kendisini bizden gösterip, bir iş başına gelince sadece kendini düşünen hükümetlerden buğz edin.

Mesela, onlara deyin: "Biz başörtüsü yasağını kaldırmanı istiyoruz. bunu nasıl yapacaksan yap. Kendini mi feda edersin, yoksa kurnaz bir politika mı güdersiz bizi ilgilendirmez? Biz meseleyi çözmen için -siyaset içinde- yaptıklarına değil neticeye bakıyoruz. "

Göreceksiniz, hükümetin işi kolaylaşacak.

Muhabbetle

ummuhan

Kıdemli Üye

Kırmızı Yeşil Kardeşe katılıyorum :)

Burada doğru söylemiş...

hirahos

Kıdemli Üye
Korkut Özal'dan müthiş iddia!

20 Ekim 2010 Çarşamba 09:43
Özal'ın ölümü üzerine ortaya atılan iddialara yenisi eklendi. Abi Korkut Özal'ın yeni kitabı müthiş iddialarla dolu.

Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal ve eşi Semra Özal'ın açıklamalarının ardından Korkut Özal şok bir iddiada bulundu: "Birini Köşk'e sokup öldürdüler. Köşk'teki doktor ve hemşirelere o gün kim izin verdi? Araştırılmalı. Köşk'e kadar uzanan bir organizasyon var"

Korkut Özal, Yakın Plan Yayınları'ndan çıkacak olan 'Devlet Sırrı' adlı kitabının şaşırtan ayrıntıları, Bugün gazetesine manşet oldu. En sarsıcı bölüm ise abi Özal'ın 'Köşk'e adam sokup abimi zehirlediler' iddiası oldu.

Sadece Özal'ın ölümüyle ilgili iddialar yok kitapta. Kıbrıs Barış Harekatı, 1979'da askerin Demirel'e verdiği muhtıra, Demirel'in Özal sonrası planlarıyla ilgili bilinmeyenler yer alıyor.

-Suikast girişiminin kimden olduğunu biliyordu. Bana isim bile verdi. Ben o ismi yıllar sonra DGM'ye bildirdim. Bu isim oradan medyaya sızdırıldı. (Erol Simavi)

-Ağabeyimin ölümünde tertip vardı. Birini Köşk'e sokup ağabeyimi öldürdüler. Doktor ve hemşirelere o gün kim izin verdi? Köşk'e uzanan bir organizasyon var.

-Kalp krizi geçirince müdahale edilmiyor ya da ettirilmiyor. Adeta ölmesi bekleniyor» Emniyetin ve istihbaratın içindeki 'bilinen' kimseler bu işin içinde.

-Ölümü iyi incelenirse, Amerikandaki Watergate gibi bir skandal çıkar ortaya. Gerçek olan ölümünün normal olmadığıdır. Çok açık, kardeşimi zehirlediler.

-Türkiye'deki gizli teşkilat bugün ortaya çıkarılıyor, Ergenekon adı altında. Adnan Menderes'i de Turgut Özal'ı da öldürenler o grupların kontrolünde.

-Ölümüyle Türkiye'de öyle şeyler değişti ki, bir çağ kapandı bir çağ açıldı. Öldükten sonra ülke batağa gitti. 1993-2003 arası ülkeyi yönetenler ellerine verilen iktidardan kendileri faydalandı.

DEMİREL DE YARARLANDI

Korkut Özal, Süleyman Demirel için ağır ifadeler kullandı: "Turgut Bey'in vefalından Süleyman Demirel de yararlandı, kendi bakımından. Sonrasında askeri de kullanarak Türkiye'nin gidişatını etkileyecek işler yaptı. Bana göre bugün Demirel hâlâ bir şeylerin içinde."

DEMİREL CEVAP VERMEDİ

Askerin Demirel'e 1979'da verdiği muhtıra sırasında yaşananları Korkut Ozal kitabında şöyle anlattı:

Genelkurkay, muhtıra verdikten bir gün sonra Evren beni çağırdı. Ardından ağabeyimle Başbakan Demirel'e gittik. Ağabeyim "Hepsini emekliye sevk et" dedi. Ancak Demire! cevap vermedi.

Yıllar sonra ağabeyim Genelkurmay Başkanlığı'na Öztorun'un yerine Toruntay'ı getirince "Bir sistem kurulmuş biz sivil irade hiç söz sahibi değiliz. Milli irade olarak müdahalemiz gerekir" diye konuştu.

ECEVİT'E ABD'DEN GELEN TELEFON

Korkut Ozal, kitabında Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında Bakanlar Kurulu'nda yaşanan bir olaya da yer verdi:

Harekât başladı, Ecevit ertesi sabah, bütün bakanları tek tek evlerinden toplattı. Kapıdan içeri girer girmez koltuğa oturmadan 'Hemen ateşi kesiyoruz, Genelkurmay da bunu istiyor' dedi. sonradan öğrendik ki Ecevit, o gece ABD Dışişleri Bakam Kissinger ile gizli bir telefon görüşmesi yapmış. Kissinger, 'derhal ateşi kesin' demiş. Ama istediğini yaptıramadı..."

Kaynak : Korkut Özal'dan müthiş iddia!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Terbiyesizlik yapma.

Müslümanlıkla ne alakası var bu konunun?

Siz çok akılı olduğunuz için mi babanızın öldürülmesine ses çıkarmıyorsunuz?

Yahu ahmet özalın babası öldürülmüş, turgut özalın ağbeyi öldürülmüş 17 sene ses çıkarmamışlar, yanlış diyoruz gelip burda hakaret ediyorsun.

Bunun müslümanlıkla vs. ne alakası var ki terbiyesizlik yapıyorsun?

hadi ordan!

Tartışacaksanız edebinizle tartışın, hakaret etmeyiniz.

Gerçekten anlamıyorlar Aşk Şairi.

Kendİ siyasi lideri HEMDE BAŞBAKAN ile ve elinde YETKİ varken kendisine Hakaret eden bir Orkestra şefine bile cevap veremezken ( Nedenleri ortada biliniyor ) O an sade vatandaş olan kişileri KORKAKLIKla itham ediyorlart.

İNSAN UTANIR YAAA

SENİN BABAN ÖLDÜRÜLSE başbakan orkestra şefine cevap vermedi diye susardın öyle mi?

Vah sana vah senin zihniyetine!

Sizin utanmanız böyle mi? demek babanız öldürülse sesinizi çıkarmayacaksınız orkestra şefine cevap vermiyorlar diye!

Onlar korkasa siz niye korkuyorsunuz? siz niye bir korkağı eleştirirken diğer korkağa sahip çıkıyorsunuz?