Kör Kuyular!!...

ArZu

GülenAy
Katılım
7 Haz 2006
Mesajlar
30,610
Tepkime puanı
2,100
Puanları
0
Konum
Kayıp Şehir...
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
Kör Kuyular

yrdk.jpg


Kör bir kuyunun dibindeyim ,battıkça batıyor hayat, geçmişe koskoca bir özlem besliyorum kimseye açamadığım yüreğimde ..Küçüktüm, temizdim ,habersizdim dünyanın kötülüklerinden ,günahlarından büyüdüm ve kirlendim ..

Bak işte yüreğim ,o nadide misafiri ağırlayamayacak kadar kirli , belki simsiyah belki de siyaha çalan beyazla kaplı..Ellerim ,saçlarım ve gözlerim, uzaklara doğru yol alan ruhum ..Şimdilerde Rabbe uzak dünyaya yakınım..Ah keşke diyorum bana biçilen değerin ,kalıbına layık olabilsem ..Toz pembe hülyaların , geleceğe dair ümitlerin kısacası benim üzerime kurulmuş kısır bir hayatın son noktasındayım..Oysa bilmiyorlar ,bilseler ne ben bu kadar değerli olurum ne de onlar nu kadar değer verir…

Yok yok diyorum içimden ben eski ben değilim, bir rüyanın en kötü anında uyanmak gibi bu hayat uyanabilene ne mutlu uyanamayanlar aynı zamanda farkında olmayanlardır..Ne kadar isterdim yaşadığım her şeyin koskoca bir rüya olmasını ,koskoca bir rüya uyanayım ve ben eski ben olayım ,..Temiz ,pak ,düyadan bir haber Rabbin her emrine boyun kesen , Allah`a olan kurbiyeti ile herkese örnek olan ,imanı kavi ,kelimeleri ihlasla çıkan ben ,heyhat ki çizdiğim tablodan şimdi eser yok..Koskoca bir dehliz ve ben ne yana dönsem boşluk..Boş bir kalbin çıkmaz sokakları .

.Her gece bir şeyler kopup gidiyor içimden ,her gece bir şeyler alıp götürüyor yüreğimden ..Varlığı dünyaya büyük bir hayır olan insanlara imreniyorum ..Her şeyden habersiz dolaşan meczuplara ,dünyayı bir ekrandan izlermişçesine yaşayan dervişlere , ak sakallı dedelere , yüzü nurlu gençliğin zinetini koruyabilen gençlere gıpta ile bakıyorum..Benliğimin ve gururumun kabarmışlığına inat , boynu bükük ,başı eğik dolaşmak geçiyor içimden ..

Hey hat ki nefsin vesveseleri ve şeytanın boyundurukları çepe çevre sarmış beni…Ne ilaçlar , ne tiryaklar paklar beni…Ateş en güzel temizleyicidir…Tövbe kapısı açık dediğinizi duyar gibiyim . tövbe mi ? Hangi yüzle ? Bu kaçıncı ?

Mehmet Akif Baltacı
 
Üst