Kopyadan iptal edilen sınavın birincileri akp üyesi çıktı...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
cvi6fsgzhsmvf6f0e.jpg

Kopya gerekçesi ile iptal edilen hakimlik sınavında birinci olan karı kocanın AKP üyesi olduğu belirlendi.Havuz medyasının kopya sınav haberlerinde manipülasyon yaptığı ortaya çıktı. Kopya gerekçesi ile iptal edilen hakimlik sınavında birinci olan karı kocanın AKP üyesi olduğu belirlendi.
Hükümete yakın medyanın, KPSS sınavlarıyla ilgili manipülasyonlarına bir yenisi eklendi. Yenişafak Gazetesi, 2012 sınavında kazanan 271 kişiden önemli bölümünün karı-koca çıktığı, kazananların ‘paralel avukatlar’ olduğu iddiasında bulundu. Ancak sınavda dereceye giren avukatların AKP üyesi ve AKP'nin belediye meclis üyesi olduğu belirlendi.
AKP İL YÖNETİMİNDE
ÖSYM’nin iptal ettiği 2012 avukatlıktan hakimliğe geçiş sınavının 93 puanla 1 ve 2’ncisi AKP üyesi çıkmıştı. Samsun İl Özel İdaresi’nin 1. Hukuk Müşavirliği görevini yürüten Avukat Ahmet Kahrıman, 93,5 puanla birinci, eşi Merzifon Belediyesi’nin AK Partili üyesi Avukat Nalan Kahrıman da 93.2 puanla ikinci olmuştu. Sınavda 17’nci olan avukat Mehmet Keleş’in de Erzurum’da AKP’nin il yönetiminde yer aldığı belirlendi.
PARTİYLE NE İLGİSİ VAR?
Dereceye girenler sınavı çalışarak kazandıklarını öne sürmüştü. Nalan Kahrıman,“Evet, belediye meclis üyesiyim. Bunun ne ilgisi var. Eşimle birlikte sınava çalıştık. Benzer puan almamız normal” açıklamasında bulunmuştu.
Eşiyle birlikte dereceye giren Erzurumlu avukat Maviye Keleş de “Eşim AK Parti il yönetimindeydi. Ama partiyle ilgisi olsa sınav niye iptal edilsin” demişti.
TAKİPSİZLİK KARARI
ÖSYM’nin sınavı iptal etmesi üzerine Adalet Bakanlığı da mülakatları iptal etmişti. Ancak sınavı kazanan bazı adayların açtığı dava üzerine Ankara İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Bunun üzerine Adalet Bakanlığı mülakat sonucu 108 aday hakimlik ve savcılık mesleğine kabul etti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da, kopyaya ilişkin delil bulunmadığını belirterek takipsizlik kararı vermişti.

http://www.aktifhaber.com/kopyadan-iptal-edilen-sinavin-birincileri-akp-uyesi-cikti-1111030h.htm

menzil5453

Doçent
Bu kuşbeyinli paralel haber sitesi Türkiye de 10 milyon'a yakın Ak parti üye sayısı olduğunun farkında değil sanırım.

hirahos

Kıdemli Üye
Ak partiye üye olmuş cömaatçilerdir... :)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Hırsızlığı yap, suçu AK Parti'ye atıver...

Elbet AK Parti de hata yapar buna bir şey demiyorum ama,

Fethullah ve avanesi kadar kafirler de "iğrenç" olmamıştır bunu çok iyi anladım...

Terbiyesiz ahlaksızlar sizi, müslümanı merdiven yapıp tırmanacaksınız değil mi,

Kafirlerin karşısında kuzu kesilen sahtekarlar sizi...

dostluk

Kıdemli Üye
Sadece başlığa bakaraktan yorum yazıyorum..

cemaatcilerin in hepsi hemen hemen AKP e üye idi zaten benim kızın arkadaşları gençlik kollarına üye olmuşlardı misal..desteklerken hepsi üye olmuşlardı..

yani mı kısacası sınavda birinci olan AKP üyesiyse bu demek değilki cemaatci değil sadece AKP li..!!

------

yorumları okumadan yorum yazdım sonra baktımki benim gibi düşünen başka arkadaşlarda az değilmiş.. : ))

abdullah birisi

Kıdemli Üye
akp içinde, her türden insan bulabilirsiniz, paralelciside var, şeriatçısıda, dinsizide var, donsuzuda,, Allah ın ayetleriyle dalga geçende var, Peygamberimize hakaret edende, hatta güneydoğu için pkklılar gibi inananda..bu yüzden akp üyesi denildiğinde, fazla şaşırmayın, neticede, her iki kişiden biri akpli...

DESIFRE

Yasaklı
akp içinde, her türden insan bulabilirsiniz, paralelciside var, şeriatçısıda, dinsizide var, donsuzuda,, Allah ın ayetleriyle dalga geçende var, Peygamberimize hakaret edende, hatta güneydoğu için pkklılar gibi inananda..bu yüzden akp üyesi denildiğinde, fazla şaşırmayın, neticede, her iki kişiden biri akpli...
Ne ūdū belirsizler Partisi !

talib

Kıdemli Üye
Cemaat çaldı deniliyor. O zamanlarda cemaatçi olan herkes şu an cemaatte olmayabilir. Bu da çalan cemaati masum yapmaz.