Kopyacılar Yakalandı İçlerinde Bir Tane Cemaat Mensubu Yok

korakademik

Ordinaryus
Kopyacılar Yakalandı İçlerinde Bir Tane Cemaat Mensubu Yok
.
..
...
....
ÖSYM Kopyacılarının 'Kafes' Bağlantısı Çıktı

KPSS skandalına adı karışan görevlilerin Ergenekon kapsamındaki 'Kafes Eylem Planı'nda da geçtiği ortaya çıktı

KPSS skandalına karışan ÖSYM görevlilerinin adının, Ergenekon kapsamındaki 'Kafes Eylem Planı'nda da geçtiği ortaya çıktı. Dershane sahibi olan ÖSYM sınav komisyonu üyesi Gönül Tütüncü'nün, yine ÖSYM'de Bilgi İşlem Müdürü olan eşi Mustafa Tütüncü ile 3 çalışanının dinleme kayıtları Kafes'in iddianamesine girdi. VATAN'a konuşan Ankara Cumhuriyet Savcıları'ndan Şadan Sakınan, isimleri inceleme altına aldıklarını söyledi.

KPSS'deki kopya skandalının ardından, ÖSYM sınav komisyonu üyesi Gönül Tütüncü'nün Ankara'da KPSS eğitimi veren bir dershanenin sahibi olduğu ve Tütüncü'nün eşi Mustafa Tütüncü'nün de ÖSYM Bilgi İşlem Dairesi Başkanı olduğu ortaya çıkmıştı. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu'nun soruşturmasında, Tütüncü'lerin mal varlıklarının arttığı tespit edilmişti. Toplam 3 bin 200 TL maaş alan çiftin 2 lüks daire, 1 villa ve 1 jeepi olduğu saptanmıştı.

Bektaş'ın DVD'sinde çıktı

Tüm bu gelişmelerden sonra Gönül Tütüncü'nün eşi Mustafa Tütüncü'nün 3 ÖSYM görevlisiyle beraber isminin Kafes Eylem Planı'nda geçtiği de ortaya çıktı. Ergenekon sanığı Levent Bektaş'ın iş yerindeki aramada ortaya çıkan DVD'de bulunan “gündemlerim.doc” isimli dosyada, Tütüncü ve diğer 3 çalışanın adı geçiyor. Bu isimlerin soruların hazırlandığı Test Geliştirme ve Araştırma bölümüne hakim olduğu, güvenlik duvarlarını rahatlıkla aşabildikleri söyleniyor.

Şok eden diyaloglar!

Kafes iddianamesinde ise 4 görevlinin diyaloğu şöyle geçiyor:

* ”S.Ö , N.A. , H.Y. , M.T. , ile yapılabilecek projeler hakkında rapor hazırlansın, tek muhatap belirlensin, sonuçlara ne kadar müdahale edebiliyoruz? (N. ve S. arasındaki ilişkiyi değerlendirelim.)

* ”M.A., M.T. ve kardeşi de takip edilsin. Hesap içinde hesap yapıyorlar, verdikleri karardan kaçıyorlar. (Kıbrıs kaçamaklarının kaydı var), izlettirilebilinir, ceza keselim.”

Savcı: Araştırıyoruz

Soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcılarından Şadan Sakınan ise incelemenin, Kafes Eylem Planı ve Poyrazköy davası dışında olduğunu belirterek şunları söyledi: ”2 gündür Mustafa Tütüncü ve diğer 3 kişinin isminin Kafes'te geçtiğini öğrendik. Bu konuyu inceliyoruz.”

Atamalar gecikti, ders verecek öğretmen yok!

20 Eylül'de başlayacak 2010-2011 eğitim öğretim yılı öncesi, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ın, KPSS skandalına ilişkin açıklamasında, “30 bin öğretmen atanacak. Bazı illerimizde ilkokullarda neredeyse hiç öğretmenimiz kalmadı” sözleri, öğretmen açığını gündeme taşıdı. Eğitim Sen (Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası) Genel Sekreteri Mehmet Bozgeyik, “Özellikle Doğu ve Güneydoğu'da batı illerine göre daha fazla öğretmen açığı var. Ataması beklenen 30 bin öğretmenin yüzde 70'i buralara atanacaktı. Şimdi ders zili karmaşa için çalacak” dedi. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da, “Milli Eğitim Bakanlığı'nın kendi iç denetçilerinin açıkladığı rakama göre 133 bin 317 öğretmen ihtiyacı var. 30 bin öğretmenin ataması gerçekleşse bile, geriye kalan 103 bin öğretmeni nereden bulacaksınız?” diye sordu.

VATAN

korakademik

Ordinaryus
forumun bazı üyeleri helallik dileyecek mi acaba?

ummuhan

Kıdemli Üye
Alıntılanan gazeteye bakın VATAN peeehhh...

daha önceleri alıntılanan haberlerde fasık ilan edilmişti de :)

manifesto

Yasaklı

ummuhan ,bu cemaat gençleri çalışkandır kopyaya gerek kalmaz. zaten.Bu ergenekon zibidileri belli ki sınavla hükümete ve devlete kadro yerleştirmek için her tüğrlü p... ğu yapmışlar..kuyruğu kaptırınca da b... u cemaate atmışlar..özeti budur

korakademik

Ordinaryus
asıl özet iftiralara kananların helallik talebinin olmaması

bakış

Kıdemli Üye
Bu işin ergenekon üzerine atılacağını o zaman biliyordum.neyseki haberini aldımda rahatladım

manifesto

Yasaklı
Bu işin ergenekon üzerine atılacağını o zaman biliyordum.neyseki haberini aldımda rahatladım

He biz Ergenekon a attık rahatladık.Yani cemaatin başka işi gücü yok dinleme cihazlerı ile kopya çekmek için örgütlenecek.Kaldı ki cemaatin kadro problemi yok.Hükümetle uyum içinde olduğu için kopyaya gerek kalmadan zaten işini görebiliyor.Kopyacıların kadro işinde zorlanan kesimlerden olması gerekmez mi mantık olarak da..
Yani cemaate b... atmak için sıraya girmişler

korakademik

Ordinaryus
ümmühan hanım

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=88669&page=6

Konuyu açmış alıntı yaptığı Yer ve ZİHNİYET belli.

Yaptıkları tek şey FİTNE ,İFTİRA ve İSLAM a karşı düşünceler ile saldırma.

Yukarıda görüldüğü üzere ENE lerim yok deyip ENE lerin esiri olanlar bu FİTNE leri yayarlar.

Araştırmadan kaynağınıu bile bile

Bakalım Onmilyonlarca kişiden oluşam Cemeatle nasıl HELALLEŞECEK ler bu Fitneyi var edip ve yayanlar.

ummuhan

Kıdemli Üye
ummuhan ,bu cemaat gençleri çalışkandır kopyaya gerek kalmaz. zaten.Bu ergenekon zibidileri belli ki sınavla hükümete ve devlete kadro yerleştirmek için her tüğrlü p... ğu yapmışlar..kuyruğu kaptırınca da b... u cemaate atmışlar..özeti budur

En az sizin kadar tanıyorum söylediğiniz elemanları çok kolay yalan söyleyebildiklerinden mi başlayayım sözlerinde hiç durmamalarından mı....
hiç başlamayalım kalsın öylece hatta kurcalamayalım da.... bahsettikleriniz ulvi elemanlar değiller beşer sonuçta hepsi insanları da zaafları konusunda yargılamayız ancak bir topluluğa mal edilecek hareketleri yargılarız....

sözü edilen hırsızlık olayı ilk cemaat üzerine konuşulur ve yayınlar yapılırken bahsi geçen elemanlardan birinin cevabını yazmıştım daha önce " nolmuş yani neden bu kadar tepki sonuçta oralara inançlı insanlar bizim insanlarımız yerleştirilmeye çalışılıyor" diye savunma (!) yapan elemandan bence bırakın başkalarını kendisine hayr gelmez....

Ben genelde gördüğüm bizzat duyduğum ile karar veririm... kendisi ve fikri manifesto olana bilmem anlatabildim mi anlatamadımsa da derdim değil :)

Ha bu arada ilk ifadeyi veren ifadesinde ısrarcı ama konu örtbas edilmeye çalışılıyor görenler görüyor :)

korakademik

Ordinaryus
En az sizin kadar tanıyorum söylediğiniz elemanları çok kolay yalan söyl
Ben genelde gördüğüm bizzat duyduğum ile karar veririm... kendisi ve fikri manifesto olana bilmem anlatabildim mi anlatamadımsa da derdim değil :)

Ha bu arada ilk ifadeyi veren ifadesinde ısrarcı ama konu örtbas edilmeye çalışılıyor görenler görüyor :)

sizin gördüğünüz duyduğunuz nedense
peygamber düşmanları arasından çıkıyor

işin içinde cemaat olunca cemal kutay aşkınız depreşiyor.
size tavsiyem
kutay yerine Allah aşkını tercih edin.

HENGAMe

Yeni
hâlâ aynı şeyi yapıyorsunuz etmeyin eylemeyin..
fethullah gülen cemaatinin istikametini ideolojisini savunanlardan değilim ama böyle bir zulmüde sessizlikle okuyamam..
ümmühan hanım:bir kişi veya birkaç kişi kendi ihlassızlıklarından ve hatalarından dolayı u-mu-ma yaftalayamassınız..
çok cahilane şeyler bunlar..
peki benimde bucemaatten arkadaşlarım var onlarda inadına dürüst inadına vakarlı insanlar..
sizin tüme varmınıza göre ozaman gülen cemaati mükemmel insanlar dememiz gerekiyor..
yapmayın yahu ...aklı selim insanlar olduğunuzu düşünüyorum

korakademik

Ordinaryus
Ummuhan Hnm.Yazdıklarınızdan o kadar kendinizle çelişiiyorsunuz ki.

Düşünceleri bu kadar karışık kişi görmedim desem yalan söylememiş olurum.

ÖNCE BU KONU yu sabitleyelim KPSS ile F.Gülen cemeatini en ufak ilişkisi yok bu da netleşti İFTİRA atan ve ÜRETENLERİ vede YAYANLARI Allah a havale ediyorum HELEDE ENE lerin esiri olanlar bence yandı DOĞRUSUNU ALLAH BİLİR.

GELELİM ALINTI YAPTIĞIM MESAJINDAKİ ANA FİKRE

BU FORUM UN RUHU BELLİ böyle bir forum da siz MOĞULTAY ın düşüncelerini burada bizlere yeniliyor ve ENPOZE etmek istiyorsunuz o zaman Ünü sitelerdeki BAŞÖRTÜSÜ yasağına isyanınız vb İslam a karşı yapılan hareketlere isyanınız YAZMAK İÇİN YAZILANLARDAN.

Üstadın bir sözü vardır HERKESİN BAŞINA ZAPTİYE ÇAVUŞU KOYMAKTANSA HERKESE ALLAH SEVGİSİNİ VERMEK EFTAL dir. Nasihatındaki ruhu anafikri anlıyamamışsınız bir başka konudada SİZ KAYNAĞI FASIK olan bir haberi Forum a getirip ÖRGÜT , ve LUTUF kelimelerini kullanarak BİR CEMATİN VEBALİNE GİRDİNİZ.

Birde Cemeat üyelerine üst üstlük YALAN cı demişsiniz.KİMSİNİZ SİZ Şimdi ben size bu Forum da BİRBİRİNİ ÇÜRÜTEN veya YALANLIYAN çok mesajınızı getirim Bu Konuda dikkatinizi çekerim.

Bir Müslüman olarak size tavsiyen Şahsi meselerinizi ve Temeli ENE lerinizle Harmanlayarak mesaj yazmayın Konu açmayın.UNUTMAYIN FORUM SANAL da olsa BİR YERDE ETKİSİ VARDIR zannetmeyin Forum da yazdıklarınız AHİRETTE karşınıza gelmeyecek.

zeynephanne

Aşka Meftûn…
kopya olaylarının en mağdurlarından biri olarak yazmak istedim fikrimi acizane.
forumda üslupları hiçbir müslümana yakışmayacak hele hele 'ihvan' adıyla hiç bağdaşmayacak yorum yazanlar var.aklı mantığı yerinde olan her beyin rahatlıkla düşünebilir ki bu kopya olayları inanılmaz bir boyuta ulaşmış..yani hiç kimse herhangi kişi veya cemaati KENDİNCE aklayamaz..bunu yapabilmesi mümkün değil.zira 5000 -10000 kişiye mail yoluyla ulaşan bir skandaldan bahsediyoruz..kendi adıma hiçbir hakkımı helal etmiyorum elbette bu acizlere.ama insanın zoruna giden bir de körü körüne bazı şeylere bağlananlar var,onları savunanlar var..'insan' beşerdir; şaşar!hem de öyle bir şaşar ki bunu hepimiz biliyoruz adımız gibi.bazı şeylere inanmak istemeyebilirsiniz.ama savunduğunuz şeyden yüzde yüz emin değilseniz -ki bu olayda bu mümkün değil- neden bu ısrar?bu şekilde siz hakka girmediğinizi mi düşünüyorsunuz?
hiçbir kişiyi ya da cemaati hedef alarak yazmadım.bunun muhasebesi diğer tarafa kalsın.ama en yakınlarımdan biri geçen yıl polis sınavından çıktığı an sinir küpüne dönmüştü.zira birkaç gün önce kendilerine yapılan 'deneme' sınavıyla sınav soruları birebir aynı imiş.hatta şıkların bile sıralaması bir bir aynı.ve denemeyi çözdükten sonra 'yakın' talimatını vermişler..bunu yapan şahıslar masum olabilir mi?yorum sizin..savunulabilir mi?vicdanınıza kalmış..
elbette kişi ya da kişiler azınlık olabilir..bu herkesi bağlamaz.çok değerli insanlarımız var..hayır ile ön plana çıkan ve yalnız Allah'ın rızasını gözeten büyüklerimiz var..
ama bunun yanında anlaması çok zor da olsa bu kimlik adı altında bulunup da 'öbür zihniyetler olacağına bizimkiler olsun' mantığında olanlar da var.ve bunun için adeta çırpınanlar da..
ve son sözü Resulümüz söylemiş zaten asırlar evvel:" ''ümmetim 73 fırkaya bölünecek bunlardan biri kurtulacak, diğerleri helak olacak''..
kurtulacak olan ümmeten olabilmemiz duasıyla inşaAllah..

ummuhan

Kıdemli Üye
kopya olaylarının en mağdurlarından biri olarak yazmak istedim fikrimi acizane.
forumda üslupları hiçbir müslümana yakışmayacak hele hele 'ihvan' adıyla hiç bağdaşmayacak yorum yazanlar var.aklı mantığı yerinde olan her beyin rahatlıkla düşünebilir ki bu kopya olayları inanılmaz bir boyuta ulaşmış..yani hiç kimse herhangi kişi veya cemaati KENDİNCE aklayamaz..bunu yapabilmesi mümkün değil.zira 5000 -10000 kişiye mail yoluyla ulaşan bir skandaldan bahsediyoruz..kendi adıma hiçbir hakkımı helal etmiyorum elbette bu acizlere.ama insanın zoruna giden bir de körü körüne bazı şeylere bağlananlar var,onları savunanlar var..'insan' beşerdir; şaşar!hem de öyle bir şaşar ki bunu hepimiz biliyoruz adımız gibi.bazı şeylere inanmak istemeyebilirsiniz.ama savunduğunuz şeyden yüzde yüz emin değilseniz -ki bu olayda bu mümkün değil- neden bu ısrar?bu şekilde siz hakka girmediğinizi mi düşünüyorsunuz?
hiçbir kişiyi ya da cemaati hedef alarak yazmadım.bunun muhasebesi diğer tarafa kalsın.ama en yakınlarımdan biri geçen yıl polis sınavından çıktığı an sinir küpüne dönmüştü.zira birkaç gün önce kendilerine yapılan 'deneme' sınavıyla sınav soruları birebir aynı imiş.hatta şıkların bile sıralaması bir bir aynı.ve denemeyi çözdükten sonra 'yakın' talimatını vermişler..bunu yapan şahıslar masum olabilir mi?yorum sizin..savunulabilir mi?vicdanınıza kalmış..
elbette kişi ya da kişiler azınlık olabilir..bu herkesi bağlamaz.çok değerli insanlarımız var..hayır ile ön plana çıkan ve yalnız Allah'ın rızasını gözeten büyüklerimiz var..
ama bunun yanında anlaması çok zor da olsa bu kimlik adı altında bulunup da 'öbür zihniyetler olacağına bizimkiler olsun' mantığında olanlar da var.ve bunun için adeta çırpınanlar da..
ve son sözü Resulümüz söylemiş zaten asırlar evvel:" ''ümmetim 73 fırkaya bölünecek bunlardan biri kurtulacak, diğerleri helak olacak''..
kurtulacak olan ümmeten olabilmemiz duasıyla inşaAllah..

Her ne kadar mağdur olma duygusallığı (haklı olarak) var ise de akıl ile yazdıklarınıza teşekkürler...

Ve şundan emin olun Allah kimsenin yanına bırakmıyor böyle haksızlıkları... bu derece rezillikler içinde anılmak bile çoğuna ders aslında... dersi kimi alır tevbe kapısına yönelir kimi anlamaz devam eder.... bu da nasibdir...

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr

Bir daha ummuhan kardeşimizi banlayan yönetici kardeşimiz nur cemaatine yakın bir isim olmasa iyi olur...
Mesela tamamen tarafsız biri banlasın...
Cemaatler üstü filan...
Yoksa düşmanlığı iyice artacak...

Bir daha ummuhan kardeşimizi banlayan yönetici kardeşimiz nur cemaatine yakın bir isim olmasa iyi olur...
Mesela tamamen tarafsız biri banlasın...
Cemaatler üstü filan...
Yoksa düşmanlığı iyice artacak...

ümmühan hanım kardesimizin nur cemaatine karşı bir düşmanlığı yok.. Ya da o cemaatin ismi nur cemaati değil.. Dikkatinize....

korakademik

Ordinaryus
ümmühan hanım kardesimizin nur cemaatine karşı bir düşmanlığı yok.. Ya da o cemaatin ismi nur cemaati değil.. Dikkatinize....

sen kendide misin.
said nursi isimli konusunu bir incele bakalım
üstad hakkında internette bulduğu ve kaynağı kafirlerle dolu alıntaları eklemesinden sonra
tüm nur cemaatlerinden nefret eden biriyle karşı karşıya olduğumuzu anlamak için zeka ya gerek yok.