KONU AÇMAK Konuyu açan kişinin sorumlulukları

agbi

Yasaklı
Benim bildiğim burası bir fikir Platformudur.

Kişiler konu açarken ya düşüncelerin analizlerini buraya getirerek konu açarlar.

Yada okudukları bir yazının analizini yaparak kendi düşüncelerini getirler.

Hele hele bir yazıyı buraya getirip yapıştırıyorlarsa o yazıya vakıf olmaları gerekir ve o yazıda NEGATİF veya POZİTİF düşüncelerin analizlerini dikkat çekerek belirtirler.

Konu açmanın bir sorumluğu vardır.

Konu açmak için konu açılmaz.

Bende konu açan kişiye öğrenmek maksadı ile sorular sorma hakkım vardır.

Saygılarımla.

ibrahimi

Has Uşak
Üniversitede hocamız anlattı.
Sakarya Savaşı önemlidir bilirsiniz.Ama insanlar vatan millet sakarya felsefesiyle insanların kafasına bunu uzunca bir süre kaktılar.Ne oldu.Sıradanlaştı.

Şimdiki nesile sorsanız Sakarya Savaşının kıymetini bilmez bile,ama zamanında çok büyük savaştı değil mi?

Sizin konularınızda böyle.
1.5 senedir aynı konular aynı yorumlar.
İşin aksi eskiden okuyan vardı şimdi o da yok.

Artık yenilenme vakti gelmedi mi ? :)

agbi

Yasaklı
Sakarya Savaşı önemlidir bilirsiniz.Ama insanlar vatan millet sakarya felsefesiyle insanların kafasına bunu uzunca bir süre kaktılar.Ne oldu.Sıradanlaştı.

Şimdiki nesile sorsanız Sakarya Savaşının kıymetini bilmez bile,ama zamanında çok büyük savaştı değil mi?

Bana göre MESAJINIZIN ANA FİKRİ negativ tespit olsa bile düşünce ürünü tespittir ve saygı duyarım.

Sıra cevabıma geldiyse.

Evet 1,5 sene önce açtığım konular ogünlerde hep muhalefetle karşılanmıştı ama bugün o açtığım konular gündemde.Ben medyummuyum çok bilenmiyim haşa yalnızca Allah cc bana verdiği akıl ı KAPASİTEM kadar kullanıyorum.

Yenileme demişsiniz yenileme sınıf atlamaktır merdiven çıkmaktır.Eğer bir yıl önce 1,5 sene önce MUHALEFET ETTİĞİNİZ KONULARI bugün dertlendiğiniz konular içinde alırsanız yenileme değil eskimedir merdivenden aşağı inmektir alt sınıfa geçmektir.

ŞİMDİ BEN PERŞENBENİN GELECEĞİ ÇARŞANBADAN BELLİ OLUR SÖZÜ NE BAKARAK SALI GÜNÜNE Mİ DÖNEYİM??????

Örneğin yenilemedeki kastınız nedir hangi konulardır.Eğer anlamayıp yukarıdaki düşüncelerimi yazdıysam peşinen özür dilerim.

ÖNCE TEMEL ATILMALI ÜSTÜNE ÇIKACAK HER KATI SİZİN DEYİMİNİZLE SOSYAL POZİTİV YENİLEMELER YAPMALIYIZ.

KUSARA bakmayın ben hala temeldeyim ve temelden çıkamadım.İyi bir temelsiz inşaatta üst katlar nekadar yeni projeler ürünü olsa bile YIKILIR.

Saygılarımla.

ummuhan

Kıdemli Üye

Hadi bakalım kolay gelsin :)

Bîdâr

Aktifleşmemiş

Ne Kadar abes bir yorum Sevgili Erdem..

Çok yazdıkları ve tavrı ile sıkan insanlar var bu forumda.

Belki bende Bunlardan biriyim.

Ama siz bir yönetici olarak bu şekilde uslup kullanmanız çok garip.

Herkesin kendine has bir yoğurt yiyişi vardır.

Bu Yoğurt yiyişde yiyeni ilgilendirir.

Üzüldüm erdem.

Gerçekten Üzüldüm.

Adam Küfür etmemiş.

Hakaret etmemiş.

Sadece Kendine has uslubu ile yazmış.

Bunda garip olan ne var.

İsteyen okur.

isteyen okumaz.

Okumayanın problemidir.

Kimseye Yalvarmıyor ağbi ne olur benim konumu okuyun diye..

ibrahimi

Has Uşak
Teşekkürler relax ama ağbi anlamış ve cevap vermiş.
Hem o açık konuşmayı sever.
Garez yok sen merak etme kardeş.
Uyarın için teşekkürler.

Bana göre MESAJINIZIN ANA FİKRİ negativ tespit olsa bile düşünce ürünü tespittir ve saygı duyarım.

Sıra cevabıma geldiyse.

Evet 1,5 sene önce açtığım konular ogünlerde hep muhalefetle karşılanmıştı ama bugün o açtığım konular gündemde.Ben medyummuyum çok bilenmiyim haşa yalnızca Allah cc bana verdiği akıl ı KAPASİTEM kadar kullanıyorum.

Yenileme demişsiniz yenileme sınıf atlamaktır merdiven çıkmaktır.Eğer bir yıl önce 1,5 sene önce MUHALEFET ETTİĞİNİZ KONULARI bugün dertlendiğiniz konular içinde alırsanız yenileme değil eskimedir merdivenden aşağı inmektir alt sınıfa geçmektir.

ŞİMDİ BEN PERŞENBENİN GELECEĞİ ÇARŞANBADAN BELLİ OLUR SÖZÜ NE BAKARAK SALI GÜNÜNE Mİ DÖNEYİM??????

Örneğin yenilemedeki kastınız nedir hangi konulardır.Eğer anlamayıp yukarıdaki düşüncelerimi yazdıysam peşinen özür dilerim.

ÖNCE TEMEL ATILMALI ÜSTÜNE ÇIKACAK HER KATI SİZİN DEYİMİNİZLE SOSYAL POZİTİV YENİLEMELER YAPMALIYIZ.

KUSARA bakmayın ben hala temeldeyim ve temelden çıkamadım.İyi bir temelsiz inşaatta üst katlar nekadar yeni projeler ürünü olsa bile YIKILIR.

Saygılarımla.

bakın ağbi yaklaşık olarak bütün konularınızda kalıp cümleler var.Bu cümleleri her mesajınızın bir yerlerine iliştiriyorsunuz.Kastım bunlar.
Yoksa açtığınız toplum hakkındaki konular,üniversiteler,kriz v.b. konuları değil.

türkü

Kıdemli Üye
Ne Kadar abes bir yorum Sevgili Erdem..

Çok yazdıkları ve tavrı ile sıkan insanlar var bu forumda.

Belki bende Bunlardan biriyim.

Ama siz bir yönetici olarak bu şekilde uslup kullanmanız çok garip.

Herkesin kendine has bir yoğurt yiyişi vardır.

Bu Yoğurt yiyişde yiyeni ilgilendirir.

Üzüldüm erdem.

Gerçekten Üzüldüm.

iyi de kardeşlik kimse yogurt yedigine bişey demiyor ki, yeme şekline de..
ama hem yalap-çalap yiyor,
hem yeme şekli ile ortalıgı batırıp -hadi ona da karışan yok-
-"gelin yogurt anca böyle yenilir" çıgırtkanlıgı yapılıyorsa..
hem göze hem gönüle hem de akla yatmayan durumlar çıkıyor ortaya demektir.

belki bizim çıgırtkanlıgımızda, "kaymaksız yogurt isteriz" diye mazeretler uydurmamızdandır :D
ne dersin?;)

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Herkes söyLemek istediğini söyLedi sanırım.

Konuyu Ağbi üzerinde Yoğunlaştırmayalım en iyisi.

Umarım herkes derdini anLatabilmiştir..

AynAlı

Kıdemli Üye
relax da zaten yoğurt yiyiş tarzına birşey demiyor..karşı tarafın fikrini anlatım biçimine karşı durmuş..

agbi

Yasaklı
Teşekkürler relax ama ağbi anlamış ve cevap vermiş.
Hem o açık konuşmayı sever.
Garez yok sen merak etme kardeş.
Uyarın için teşekkürler.

bakın ağbi yaklaşık olarak bütün konularınızda kalıp cümleler var.Bu cümleleri her mesajınızın bir yerlerine iliştiriyorsunuz.Kastım bunlar.
Yoksa açtığınız toplum hakkındaki konular,üniversiteler,kriz v.b. konuları değil.

Örnek Alternatif & Yasal yaptırımlar & Tarafgirlik bu sözleri çok kullanırım ama Erdem bunlar temelin Pozitif olan Çimentosu Demir i negatif olanı da Harca karıştırılan Deniz Kumu Yani TARAFGİRLİK.

Eğer biz TENKİT ETTİKLERİMİZE ALTERNATİF FİKİRLER ÜRETEMEZSEK ÜRETSEKTE HAYATA GEÇİREMEZSEK o zaman tenkit ettiklerimizi tenkit etmenin anlamı yoktur.

İyi düşünmenizi rica edicem.

agbi

Yasaklı
Hadi bakalım kolay gelsin :)

Şimdi Ummuhan ablanın bu mesajı konu ile ne alakası var.

Şimdi Ummuhan ablanın erdem e karşı yazdığı bu sözü suizanla düşünürsem olay çıkar.NE DEMEK HADİ BAKALIM KOLAY GELSİN.Önce ne demek istiyorsun bu sözle Konuyu sobete etmekmi istiyorsunuz.

ummuhan

Kıdemli Üye
Şimdi Ummuhan ablanın bu mesajı konu ile ne alakası var.

Şimdi Ummuhan ablanın erdem e karşı yazdığı bu sözü suizanla düşünürsem olay çıkar.NE DEMEK HADİ BAKALIM KOLAY GELSİN.Önce ne demek istiyorsun bu sözle Konuyu sobete etmekmi istiyorsunuz.

Konu sabote edilemeyecek kadar ciddi bir konu ne o öyle yoğurt moğurt benzetmeleri...