Kobanidekilere selam gönderiyorum!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Başbakan Davutoğlu: "Kobani'ye selam ediyorum"

Kobani’ye buradan selam ediyorum. Kobani’deki her kardeşlerimin alnından öpüyorum. Kobani bize tarihin emanetidir.

http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/basbakan-davutoglu-kobaniye-selam-ediyorum

528284_davutoglu-diyarbakirda-kobaniye-selam-olsun.jpg

Davutoğlu Diyarbakır'da: "Kobaniye Selam Olsun"
http://sayfala.com/gundem/davutoglu-diyarbakirda-kobaniye-selam-olsun-2300

lafons7275

Kıdemli Üye
2:126 - Ve o vakit İbrahim "Ey Rabbim, burasını güvenli bir belde kıl, halkından Allah'a ve ahiret gününe iman edenleri çeşitli meyvalarla rızıklandır" diye yalvardı. Allah buyurdu ki: "küfredeni dahi rızıklandırır da hayattan biraz nasip aldırırım, sonra da onu ateş azabına uğratırım ki, orası ne yaman bir duraktır!"
blank.gif

Mugalata

Kıdemli Üye
"Kobani'ye selam" doğru olanı. Yanlış olan, Kobani'de Işid'e karşı yurdunu savunanları Işid'le bir tutan açıklamalardı.

Mugalata

Kıdemli Üye
Kobanidekiler pkklılar değil miydi?

cvo0oz7o7uejsz88u.jpg

Bu pkknın gazetesinin bugünki nüshası.

Kobanidekilere selam pkklılara selam olmuyor mu?

"Kobani'ye selam", Kobani halkına selamdır. PYD de Kobani halkının bir örgütü olduğuna göre tabii ki PYD'ye de selamdır. PYD de PKK ile yakın bir örgüttür. Dolaylı olarak PKK'ye de gider bu selam ama zaten "çözüm süreci" dediğimiz şey de selamlaşma, barışma süreci değil midir? :)

Dün PYD sözcüsü, "bu selamı alıyor ve karşılık veriyoruz, Türkiye ile iyi ilişkiler geliştirmek isteriz" minvalinde bir açıklama yapmış. Doğrusu da budur. Biz komşudan da öte, aynı coğrafyanın iki kardeş halkıyız. Kobani halkı ile bizim Kürd halkımız aynı halktır ve zamanında bölünmüştü, şimdi birleşiyorlar. Sınırlar anlamsızlaşıyor, değişiyor.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Kime selam gönderebilir ki daha... Bir şey demeyeceğim onun da elindebir şey yok...

Teröristbaşı derler, onunla masaya otururlar... (Güç/Varlık kabul edilmiştir)
Peygambere hakaret edenler geberirler, üzüntülerini bunlar çeker...
Dünyada nefer nefere kafirle müslüman ferden çarpışır... Olur müslüman terörist...

Var da var...

Netice:

Kafirler, müşrikler öldürülürler... Onlara asla acınmaz...

Ehl-i katap da cizye ile beraber kellesini kurtarır...

Başka...

Başka da bir şey yok...

Bari ben de selam çakayım oldu olacak:

Teröristlere, İslam düşmanlarına selam olsun...

İşte batacısa dünya böyle bir dünya...

Kafirler keserler de keserler... Gene de acınası onlardır...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
"Kobani'ye selam", Kobani halkına selamdır. PYD de Kobani halkının bir örgütü olduğuna göre tabii ki PYD'ye de selamdır. PYD de PKK ile yakın bir örgüttür. Dolaylı olarak PKK'ye de gider bu selam ama zaten "çözüm süreci" dediğimiz şey de selamlaşma, barışma süreci değil midir? :)

Dün PYD sözcüsü, "bu selamı alıyor ve karşılık veriyoruz, Türkiye ile iyi ilişkiler geliştirmek isteriz" minvalinde bir açıklama yapmış. Doğrusu da budur. Biz komşudan da öte, aynı coğrafyanın iki kardeş halkıyız. Kobani halkı ile bizim Kürd halkımız aynı halktır ve zamanında bölünmüştü, şimdi birleşiyorlar. Sınırlar anlamsızlaşıyor, değişiyor.

İyi de kobanide halk mı kaldı yahu? Kobanide sadece eli silahlı kişiler var.

Dolayısıyla kobani halkına selam lafınız hikayedir.

cvovef38916sq0gam.jpg

Bu pkknın gazetesinin bugünki manşeti.

Karayılan denen hain de kobanide halkın olmadığını itiraf ediyor, KOBANİLİLERE DÖNÜŞ ÇAĞRISI yapıyor!

Mugalata

Kıdemli Üye
İyi de kobanide halk mı kaldı yahu? Kobanide sadece eli silahlı kişiler var.

Dolayısıyla kobani halkına selam lafınız hikayedir.

İyi de, o silahlı kişiler Kobani halkından değil mi? Işid gibi başka ülkelerden mi geldiler? :)

Mugalata

Kıdemli Üye
Tabi ki çok büyük bir çoğunlukla kobaninin yerli halkı değil... unutma ki türkiyeden bile gidenler oldu, türkiye sınırı açtı başka yerlerden takviyeler oldu vs.vs.

Türkiye'den gidenler çoğunlukla Kürdler. Yani Kobani'dekilerin akrabaları, amca oğlu, hala kızı vb... :)

Diyarbakır'daki kutlamalara bakınca bile, Kobani'nin bizim Kürdlerimiz için ne kadar önemli olduğunu görebiliriz.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Türkiye'den gidenler çoğunlukla Kürdler. Yani Kobani'dekilerin akrabaları, amca oğlu, hala kızı vb... :)

Diyarbakır'daki kutlamalara bakınca bile, Kobani'nin bizim Kürdlerimiz için ne kadar önemli olduğunu görebiliriz.

Bilirsin ben ırkçı gözlükle bakmam olaylara, kürtler vs. denilmesine de karşıyım. Burdan gidenler ordakilerin akrabası vs.vs olabilir sonuçta eli silahlı kişiler kobaninin yerli halkı değil.

İkincisi de diyarbakırdaik kutlamalara bakınca daha çok pkk reklamı görüyoruz, kutlamadan daha çok fırsattan istifade pkk hainlerinin reklamları, apo denen hainin reklamları vardı.

Kobani sonuçta pkkanın kontrolünde olan bir yerdi, türkiyenin başına onlarca yıldır bela olan, onbinlerce insanımızın hayatına mal olan bu teröristlere selam gönderilmesini ben onaylamıyorum.

Mugalata

Kıdemli Üye
Bilirsin ben ırkçı gözlükle bakmam olaylara, kürtler vs. denilmesine de karşıyım. Burdan gidenler ordakilerin akrabası vs.vs olabilir sonuçta eli silahlı kişiler kobaninin yerli halkı değil.

İkincisi de diyarbakırdaik kutlamalara bakınca daha çok pkk reklamı görüyoruz, kutlamadan daha çok fırsattan istifade pkk hainlerinin reklamları, apo denen hainin reklamları vardı.

Kobani sonuçta pkkanın kontrolünde olan bir yerdi, türkiyenin başına onlarca yıldır bela olan, onbinlerce insanımızın hayatına mal olan bu teröristlere selam gönderilmesini ben onaylamıyorum.

maalesef bu konu da, başka pek çok konu gibi net ve ayrışmış değil. evet, pkk bu olayları tabii ki kendi amaçları için kullanıyor. kendi amaçları açısından bu anlaşılır bir durum.

kobani direnişini kürd uluslaşması ve kürd halkının pkk hareketi etrafında toplanması için kullanmaya çalışıyorlar.

kürd halkı içinde pkk ve pyd dışında başka eğilimler olduğunu biliyoruz. pkk ve pyd, bunları şiddet yolunu da kullanarak tasfiye etmeyi gelenek hâline getirmiş bir yapı. bu da bir sorun. asıl büyük sorunu çözülmesi güç duruma sokan bir yanı var.

ancak dediğim gibi, karmaşık boyutlu bir sorun bu. kobani'ye bizim kürd halkımızın kayıtsız kalması zor. üstelik halkların kardeşliğini ilke olarak benimseyen her insanın kobani'deki ışid'e karşı direnişi desteklemesi de doğal.

ancak şöyle bir ayrıma gidilebilir ve gidilmelidir: pkk ve pyd'nin farklı siyasî eğilimlere karşı hegomonyacı ve tasfiyeci tavrı daima eleştirilmeli ve karşı çıkılmalıdır. sözde bunu onlar da savunuyor ama pratikte eski alışkanlıklarını sürdürüyorlar.

elbiss

Ordinaryus
Kobaniye Selam ın öncesindeki ve sonrasındaki konuşma aralarını iyi analiz etmek gerek...bura analiz edildiğinde aslında SELAM da vurgulanmak istenen Türk ve Kürt kardeşliğinin selahaddin eyyübün den geldiği vss söz ediliyor olması bununla birlikte devam yazılar.... ben burada durmak istemiyorum

cvovef38916sq0gam.jpg

Benim dikkatimi aslında İNŞA ZAMANI diye yukarıdaki resim çekti ...izninizle bir kaç yazı karalamak istiyorum bu konuda...

ÖYLE bir algı veriliyor ki....Sanki Kobani de Tam anlamıyla bir ZAFER kazanıldı ve sanki IRAK ve SURİYE güvenlikli bir bölge olduda İNŞA ZAMANI geldi gibi...

1-IRAK ta ve SURİYE de halen fiili olarak GÜVENLİK sorunu hat safhada..

2-Kobani nin inşası söz konusu dahi güvenlik zaafları varken olmasının mümkinatı yok ki...şöyle dünyadaki GENERAL LİDERLERE bir göz gezdirip hafızamıda kurcalayarak BÖYLE bir RİSKİ alacak Dünyada Deli bir LİDER göremiyorum...Kaos ortamında İNşaa yapacak insanın kesinlikle aklından eksikliği vardır diye düşünüyorum..

3-Kobani Türkiye ye Ait bir bölge mühit yada alan değil...Türkiye bu bölgeden BAĞIMSIZDIR...Kobaniyi inşaa edecek KOALİSYON GÜÇLERİ dir.

4-Türkiye den Kobani yi inşa etmek illaki istenir ise TÜRKİYE nin şartları olur...bunlarda..2 maddedir

a-Kobaninin inşaasının izni SURİYE HÜKÜMETİN den istenir (Yada TAMPON bölge için gerekli şartname ve ve güvenlik düzenlemeleri yapılır) sonrasında İnşaa için para harcanır devamında bu harcanan para için bedel geri ödenmesi istenmez fakat 15 ila 20 yıl olmak kaydı ile Kobanide ASKERİ ÜST inşaa edilir...1000 yada 2000 asker kapasiteli 10 adet f16 uçaklarının kalkıp inme şart ile...kusura kalmayın Türkiye Büyük bir Devlet hamleside BÖYLE olur...Eğer yardım isteniliyorsa..

b-ikinci ek madde ise her 5 yılda bir ASKERİ ÜST ün belirli kıstaslar dahilinde TEKNOLOJİK TEHCİZAT ve ASKERİ ÜSTÜN BAKIMlarla yenilenme imkanı...15 yada 20 yılın sonunda TÜRKİYE BİRLİKLERİ bölgeden ayrılır ve kurulan ASKERİ ÜST Okula dönüştürülerek O zamanların SURİYE EĞİTİM SİSTEMİ ne TÖRENLE TESLİM edilir..

Ki zaten bu süreç İnşaa gibi terimler bu ZAMAN da olması mümkün gibİ ASLA gözükmez...Bölgede Hertülü Stratejik hamlelerin olduğu bir dönemeç ve virajda İnsanları oraya geri götürmeniz tamamen ÖLÜM VE YIKIM olur....O insanları İnşaya değil ÖLÜME götürmüş olursunuz...

Dünyada BÖYLE ÇILGIN RİSKİ ALAN GENERAL ŞAHSEN ben bilmiyorum...

Kaldı ki bu RİSKİ SİYASİLERİN alacağını hiç sanmam.

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Hayat tecrübe ister tecrübe ise deneyim ister bazen tecrübe ve deneyim olmadığında mantık ve düşünce yerini doldurur... Dünyada kaos ortamında inşa etmek ÖYLE kolay bir iş değildir...

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Neden RİSK dedim ...?..

Ben size anında saniyelik bir bakış açısı SENARYOSU yazayım muhtemel olabilecek yada karşılaşılabilenecek bir senaryo....

Sizler Kobaniye inşaya gittiğinizde orada bir ZAFER sarhoşuluğu yaşayacaksınız tıpkı Peygamber Efendimizin HZ MUHAMMED S.A.V okçulara dediği an gibi...Ne olursa olsun Tepe yi terketmeyin ZAFER kazansak bile...

İşte sizler o ZAFER sarhoşluğu ile oraya gideceksiniz ama ortada bir zafer filan yok bunun yanında orada sizleriN GÜVENLİĞİ ni sağlayacak ASKERİ birlik yani KOALİSYON güçleride yok ve IRAK ASKERİ birliğide bir çok cephede tecrübeli tecrübesi askerler ile mücadele veriyor Kaldı ki SURİYE oldukça karışmış durumda devamında Kobanide var olan birlikler savunmada çok zorlandılar nasıl ZAFER kazandılar ilginç herneyse...

işte bir çoğunuz bu çağrı ile oraya gideceksiniz ki....

zaten gitmeniz doğal hakkınız sizlerin evi yaşantısı o konudaı her insan saygı duyar fakat orada yapılanma adına 1-2 hafta belki daha az kalacaksınız aniden bir gece şafak baskını ile büyük bir yıkım ve katliam yaşanabilir bununla birlikte gün aydınlandığında ölüleriniz çok kalanlarınız ise keşke geri gelmeseydiklerin pişmanlıkları ile ve bazılarıda acemi yada tecrübeli diye eline silah alıp cepheye gidecek ölen kalan vss...

bölge iyicene çıvkından çıkacak sonunda Koasliyon güçleri bölgeye gelecek ondan sonrasının senaryosunu saklı tutuyorum....diğer sonuçu yazıyorum...50 yılda belinizi zor doğrultacağınız kocaman bir BORÇ yüküne SELAM dersiniz :)

Bu teorileri senaryoları stratejileri Liderleriniz nasıl üretip düşenemiyorlar ?..ilginç

Neden düşünerek değilde Düşünmeden ZAFER sarhoşluğu ile hareket ediliyor..? Ortada bir zafer olup olmadığı bile belli değilken?

İnsan yaşamı bu kadar ucuz mu?...İnsanları Kaos ortamına Sürüklemek sizce şaka mı yoksa gerçek mi?bilinmez..

Daha çok soru sorulabilir...bu soruları yada yazıları sizleri eleştirmek için değil belki akıl edip düşünesiniz diye yazdım....ben yazar geçerim ki konuya son yazım.

Böyle.

Mugalata

Kıdemli Üye
3-Kobani Türkiye ye Ait bir bölge mühit yada alan değil...Türkiye bu bölgeden BAĞIMSIZDIR...Kobaniyi inşaa edecek IRAK HÜKÜMETİ dir...Bununla birlikte KOBANİYİ BOMBALAYAN ÜLKELERİN YARDIMLARIDIR...Yani Koalisyon Güçleri...
...

ırak değil, suriye sınırları içinde kobani. suriye ile de durumumuz mâlûm.

elbiss

Ordinaryus
ırak değil, suriye sınırları içinde kobani. suriye ile de durumumuz mâlûm.

Yanlışı düzelttiğin için teşekkürler (Hataları Düzelttim). fakat devamında O Bölgeye gelen akım IRAK tan geliyor belki Suriyeden de gelebilen vardır işin aslını bilemem.. o zaman ikinci seçenek İNŞA için gözüküyor..eğer yine Türkiye yapsın denilirse belirli miktar yardım ödeneği verilerek O bölgede Güvenlik sağlanasıya kadar Karma Birliklerden kurulu (Çoğunluk Türkiye olmalı) TAMPON bölge kurulabilinir. Güvenlik sağlandıktan sonra TAMPON bölge yönetimi TÜRKİYE askeriyesine bırakılmalıdır..yine seçenek dahilinde 15 ila 20 yıl içerisinde ..Ama bölgedeki Komşu ülkelerin kabulu mutlaka alınmalı...oke.

Böyle..

bi husben

Kıdemli Üye
Gazete paçavrasında tarihi kobane zaferi diyor

utanmaz arlanmaz ******** it sürüsü cıyaklamalarınızı unutmadık etek giyip kaçmalarınızıda

bu it sürüsünde utanma arlanma yoktur

sürünün en başındaki it salih müslüm yurt dışına kaçmıştı dermirtaş ve yandaşlarının cıyaklaması cabası sanki kendileri enlellemiş gibi caka atıyorlar

o şeytan abd va yandaşlarının uçakları olmassa görürdüm sizi

Muminaga

Yeni
Cumhurbaşkanı Ra's al'Ayn diyordu,
Davutoğlu Kobani.
Cumhurbaşkanı Resulayn (okunuşu böyle) Kobani düşecek diyerek pkk/ypg hakkında -
pkk/ypg'nin Türkiye'ye ve hükümete olan düşmanca yaklaşımını gözönünde tutarak- olumsuz yaklaştığını anlatmaya çalışıyordu..
Davutoğlu selam gönderiyor.

dosdoğru adam Erdoğan'ı şimdiden özledik

Mugalata

Kıdemli Üye
Cumhurbaşkanı Ra's al'Ayn diyordu,
Davutoğlu Kobani.
Cumhurbaşkanı Resulayn (okunuşu böyle) Kobani düşecek diyerek pkk/ypg hakkında -
pkk/ypg'nin Türkiye'ye ve hükümete olan düşmanca yaklaşımını gözönünde tutarak- olumsuz yaklaştığını anlatmaya çalışıyordu..
Davutoğlu selam gönderiyor.

dosdoğru adam Erdoğan'ı şimdiden özledik

devlet yönetiminde öyle kolayca ayrılık olmaz. kişiden kişiye değişim pek olmaz. ikisi arasında devamlılık vardır.

sadece biri batı'da konuşuyor ve batı'ya mesaj veriyor, öbürü güneydoğu'da konuşup kürd halkına mesaj veriyor. yarın erdoğan gider diyarbakır'a, o da bir selam gönderir kobani'ye.