kiz kardesinizin internete (foruma v.s) girmesine izin verirmisiniz?

İzin verirmisiniz?

• Evet

Oy: 88 77.2%
  • Hayır

Oy: 26 22.8%

• Kullanılan toplam oy
    114

nur_Sahra

Asistan
sebebinide aciklarsaniz seviniriz?

bilmedigimiz birsey varsa söyleyin bizde girmeyelim internete!!

biz yanlismi yapiyoruz?

bu sorularima cevap verirseniz ALLAH razi olsun derim.

Vesselam....

Byrocktar

Profesör
evt ben izin verirdim bu siteden zarar gelmez...
ztn ben ablamlara asılmasınlar die izin vermiom bu sitede asılcak adam yok hem asılcak adam bnm adımı duyunca ablamdan uzak durur :D :p

nur_Sahra

Asistan
anketi acamadim cunki acemiyim yardimda istedim fakat yardimci olacak arkadas yoktu sanirim!!!

xxy

Üye
benim ablam var kim kime izin verir bilemiyorum:sweatingbul[1]: :sweatingbul[1]: :whistling[1]:

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
soru bu forum için ise ewet başka sitelere ise duruma göre değişir:O
sonuç olarak kardeşim daha küçük giremez hiçbirine
ama bu forum o büyüyene kadar kalırsa bura için özel izin veririm(inş)...:D

ibrahimi

Has Uşak
Ben tutsam da onun içinde varsa yapar.
Bence fikirleri değiştirmek lazım.
Ve benim hakkım varsa onun niye hakkı olmasın...İzin vermek kontrol etmeyeceğim demek değildir!

Amine1

Doçent
Bana İzİn Verecek Kİmse Yok Ne Hİkmetse Benİmde İzİn VereceĞİm Kİmse Yok İzİn VereceĞİm KİŞİ DoĞuŞtan İzİnlİ DoĞmuŞ Zaten:)

ebrar))

Paylaşımcı
ben verirdim zararlı siteler haricinde

Enes

İhvan Forum Üye
Zamane kızkardeşleri çok dinliyo bizi sanki...

girsinler kardeşim banene...

Anne babası ona iyiyi kötüyü doğru olarak anlattıysa beni ilgilendirmez gerisi...

S

Sidar

Guest
Kız kardeşim yok .. oLsaydı faydaLanması için bu siteLere girmesine izin verirdim .. bol bol msn'ini kontrol ederdim :)

Hanne

Doçent
Bu Site Gibi Seviyeli Bir Site Ise Neden Olmasin...tabiki Izin Verirdim..

sırlı

Üye
meden olmasın ki ben bu siteye girdikten sonra çok şeyler öğrendim herkese de tavsiye ederim Allah'a emanet olun

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com
evet soru güzel... tabi soru internet için sorulmuş.. sadece bu site demiyor.. ben size bi kaçşey söylemek istiyorum.. ben nice kız tanıyorum ki bu tip forumlara giriyolar. dediğiniz gibi yararlanmak için.. görüşlerini paylaşmak için vs. ama bu kızların nickleri nasıl biliyormusunuz.. erkek nickleri. veya erkeği çağrıştıran nickler.. yani bu nokta çok önemli.. eğer maksat bilgi alış verişi ve paylaşım ise.. bunu o isim altındada çok iyi yapıyorlar.. ve kendilerine gelebilecek zararlı şeylerden bir set çekiyolar.. bu ince bir duruştur... Öyle süslü süslü yazılar yazmıyorlar.. tam analatamıyorum ama... sonuçta insanların ister istemez dikkatlerini çekebilir bayan arkadaşlar.. o nickler altında... ve inanın buna vesile oluyorlarsa bile bu onlar için çok büyük bir yanlış olur...

neyse.. bu konu derin aslında.. hee.. kız kardeşime izin verirmiyim.. veya verirmiydim??? bu soru tabi düşünülür..

Tabi ki

Tabi ki veririm. Genç bir kız için daha luzümlu bence. Tabi güzel bir şekilde kullanıldığı zaman . Ben kardeşimin interneti kötü amaçlı kullandığını bilsem izin vermem. Bu biraz da kişiden kişiye değişir. Öyle ki interneti nefisani kullananları sayısı da az değil. Chatleşmek olsun vs. vs. vs. işte.

nur_Sahra

Asistan
ben sahsen kisiye bagli diyorum yani kizdan kiza farkediyo ben dini forumlarda rahatsiz edilmeyecegimi bildigim icin ve bu tür forumlara guvendigim icin saygi ve seviye cercevesi altinda fikir alisverisinde bulunabilecegimizi bazen tartisabilecegimize inaniyorum cunki normal bi ortamda tanimadigim insanlarla bilhassa erkeklerle bu sekilde imkani yok konusamam fakat sadece yaziyla forumda bunu yapabiliyoruz bu imkani sagliyo bize bu yuzden sakincasi oldugunu düüsnmüyorum.

Vesselam....

rozarin

Üye
Benzer sorular ve çekinceler televizyon vb gibi toplumun yapısını dogrudan etkileyecek araçların ilk çıktıgı zamnlarda da sorulmuş ve benzer çekinceler doğurmuştu.Hatta kimileri haram sayarak Tv almadılar veya kulanmadılar.Ama sonra sonuç ortada...Biliyoruz....
Aynı sonucun net içinde benzer olacagına kuskum yok...
Yani temel sorun yasaklamak da değil.Neyi ne şekilde ve neden kullanabileceginin eğitimini, ahlakını veya mantıgını verebilmek tabi bunların içinde en önemlisi ise bunları öğretirken veya öğrenirken kuşkusuz allah korkusu ile harmanlayarak öğrenmek veya öğretmek ....
Biz istediğimiz kadar yasaklayalım...!!!!..Girmek isteyen bi şekilde nasıl olsa girer ve pekala forum vb sitelerde dolaşır veya genel anlamıyla neti kullanır....Önemli olan aslında biraz da o bilinç düzeyini verebilmekte kız kardeşimize veya kendi açımızdan o bilinç düzeyinde olabilmekte değilmi ?....Net bir derya neyi isterseniz oraya yönlenirsiniz....yasaklarla bu anlamda bi kazanım elde edebileceğimize inanmıyorum ...
Sonuç olarak kardeşime; aksine, Net gibi bir bilgi deryasından olabildiğince faydalanması için elimden gelen çabayıda bizzat kendim gösterirdim..