Kitaplarınızı Yayınlıyoruz...

Meymene

Üye
Kitabınızın yayınlanmasını ister misiniz ?

Bir kitabınız var ve yayınlanması noktasında bazı sorunlar yaşıyorsunuz. Bu noktada size sunduğumuz bir seçenek ‘’Bireysel Yayıncılık’’ seçeneğidir.

İnşa Yayıncılık bünyesinde sizlere sunulan yayın paketlerinden birini tercih ederek işe başlayabilir, akabininde dosyanızı tarafımıza ulaştırarak yayın sürecine başlayabilirsiniz.

Şunu belirtmemiz gerekir ki, kitabınızı basıp size geri göndermiyoruz. Kitabınızın basım-dağıtım ve tanıtım sürecinde fiili olarak çalışma yürütüp, eserinizin okurlarla buluşması adına gayret sarf ediyoruz.
Kitabınızın Yayınlanması için yapmanız gerekenler;

1. Dosyanızın tarafımıza ulaştırılması;
Hazırladığınız Dosyayı, cd ya da doküman olarak tarafımıza ulaştırmanız (adrese posta ya da elden teslim) ve editöryel çalışmanın bu yolla başlamasını sağlamanız gerekir.

2. Dosyanızın incelenmesi ve geliştirme çalışmaları ;
Tarafımıza ulaşan dosyanız, uzman editörlerimizce incelenir ve baskıya hazır hale getirilir. Dizgi, Mizampaj çalışması ile beraber, sizinle istişare içinde yürütülen ‘’Kapak Tasarımı’’ çalışması yapılır ve kitap basım öncesi son halini alır.

3. Basım ve Basım sonrası ;
Basım, anlaşmalı olduğumuz matbaalar tarafından yapılır ve tercih ettiğiniz yayın paketinin içeriğinde belirtilen adet kadar kitap basılır. Basılan kitapların %10’luk kısmı yazarın belirttiği bir adrese gönderilir. Geri kalan kısım yayınevinde tutulur.

4. Dağıtım Süreci ;
Yayınevinde tutulan %90 oranındaki kitap; belli bir planlama ile dağıtıma sunulur. Bu planlama; doğrudan anlaşma yapılan kitapçılar ve dağıtımcılar arasında yüzdelik taksim yapmak sureti ile oluşur. Aynı zamanda ‘’insakitap.com’’ da da satışa sunulan kitap, tüm online kitap satış sitelerinde de eş zamanlı olarak satışa sunulur. Kitabınız, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa gibi şehirlerde, dağıtımcı firmalar aracılığı ile satış noktalarına ulaştırılıp raflarda ki yerini alır.

5. Tanıtım Süreci ;
Bir kitap için en önemli olan çalışma; tanıtımdır. Bugün, yeni bir yazar adayının kitabının dağıtım ve tanıtımı hemen hemen olanaksız gibi görünse de, bu hususta yayınevimizin uyguladığı bazı tanıtım seçenekleri ile, yazarın da katkısını birleştirmek sureti ile olumlu sonuç alınabilir. Yayınevimizin tanıtım çalışması şu şekildedir;

- Yayınevimizin protokol listesinde yer alan; Tv Programcısı, Radyo Programcısı, Köşe yazarı, yazar, akademisyen ve etkin kanaat öncülerine kitabınızdan toplamda 100 adet olmak üzere ücretsiz gönderim yapılır.

- Yayınevimizin ciddi takip oranlarına sahip iletişim araçları olan ‘’adilmedya.com’’ ve ‘’insakitap.com’’ gibi noktalarda reklamlar yapılır.

- Kitabınıza özel bir web sitesi tasarlanıp, faaliyete sokulur.

- Google Adwords ve Facebook reklamları gibi reklamlar ile destek sağlanır.

- Kitabınıza ait ‘’ayraçlar basılıp’’ kitapçılara dağıtım esnasında gönderilir.

- Veri tabanımızda yer alan ‘’çok sayıdaki mail adresinin bir kısmına’’ kitabınızın yayınlandığına dair bilgilendirme mailleri gönderilir.

- Yayınevimizin katıldığı fuarlarda, size özel imza günleri ve etkinlikler programlanır, sivil toplum kuruluşlarına; kitabınızın özeti sunulur ve ilgililerin projeniz hakkında bilgi edinerek sizinle program yapması adına girişimde bulunulur.

6. Kitabınızın kategorisi nedir ?
Yayınevi olarak yayınladığımız kitapların kategorisi aşağıdaki gibidir;

- Tarih – Yakın Tarih
- Biyografi
- Doktora Tezleri
- Sosyoloji
- Politika
- Güncel Siyaset
- Din – Teoloji
- Felsefe
- Kişisel Gelişim
- Kültür ve Sanat
- Edebiyat ve Şiir
- Bilim ve Teknik

DETAYLI BİLGİ VE YAYIN PAKETLERİ İÇİN : http://insayayinlari.com/siz-yazin-biz-yayinlayalim.asp