Kitap Tavsiyeleriniz

spesifik

آزادی قید و بند
Abdulkadir udeh .. Bennanın talebesi .. Evlatlarının CEHALETİ ALİMLERİN ACİZLİĞİ KARŞISINDA iSLAM..

PİEDRA IRMAĞININ KIYISINDA OTURDUM AĞLADIM 'I OKUDUM TAVSİYE ETMEM MİSYONERCE BİR KİTAP..bAZI YERLERİ HOŞUMA GİTTİ AMA İTİRAF EDEYİM...

türkü

Kıdemli Üye
okunmamış ergenlikte kaçırılmış olunabilir, otuzumuzu da geçmiş olabiliriz ama bi okuyun derim "momo."

Ahter

Kıdemli Üye
''Keler'' isimli kitab dilara yay. dan..Bir hadisin şerhi mahiyetinde , müslüman gönülleri tenvir eden bir kitab..Tavsiye edilir.

thumb.php

Kimya

İhvan Forum Üye
Bir Değirmendir Bu Dünya Cahit Zarifoğlu

denemedir kitap ben beğendim tavsiyemdir.

Ahter

Kıdemli Üye
1428761313_b.jpg
Yazar:
Yayınevi:Umran Yayınları

[FONT=pt_reg]İnsanların tercih, karar ve kanaatleri zaman içinde değişebilir. Ama herkes kabul eder ki, bu değişimin nitel ve nicel olarak bir sınırı olmak zorundadır. Ya da isterseniz şöyle diyelim, bir insanın hemen hemen bütün görüşleri değişebilir mi? Böyle bir olayı normal kabul edebilir miyiz? [/FONT]

[FONT=pt_reg]İşte bu [/FONT]
kitap[FONT=pt_reg], yukarıdaki sorunun ürünüdür. Bu soruyu F. Gülen hakkında sordum, araştırdım, inceledim, karşılaştırdım. Ve vicdanımda oluşan sonucu, elinizde tuttuğunuz kitaba isim yaptım: "Çelişkiler İnsanı" Okuyunca siz de hak vereceksiniz, [/FONT][FONT=pt_reg]"Çelişki", F. Gülen gerçeğini en iyi ifade eden kavram…[/FONT]

lafons7275

Kıdemli Üye
Seyyar satıcıların siteye girmelerini yasaklamak lazım.

Ahter

Kıdemli Üye
tr46-500x500.jpg

Asrımızın önemli ulemasından üstadı Azam allame şeyh ismail bin Mahfuz kuddise sirruhu'nun eserlerinden derlenen hadisi şerifler bir araya getirilerek bu eser meydana gelmiş, üstadı azamın eserlerinde olmayan konuyla alakalı hadislerde ilave edilmiştir.Hadislerin kaynaklarıda kamilen belirtilmiştir.

Üstada teşekkür ederiz.Rahmetullahi aleyh/Ahter

ALI25

Kıdemli Üye
Kitaplar hazinedir Herşeyin cevabı vardır Ömer Öngüt k.s hazretlerimizin 38 ciltlik eseri 27000 sayfa daha reddiye yazabilen çıkmadı
Yirmi yedi bin sayfa bir hesab edeyim aklimdan 27 cilt in her birinin bin sayfasi olsa bu kadar sayfa olarak olur. 38 Cilt in her birisi hacim olarak ne kadar ki bu 38 cilt de 27 bin yapmis ve de nedir ki yoksa tefsir ve hadis kitabi gibi mi böyle de olsa her kitabin da tenkid edilmesi onu da ister istemez bir mümkün kilar.

ALI25

Kıdemli Üye
Al iste buda büyük bir pc sayfasi gibi oldu cikti karsima.

ALI25

Kıdemli Üye
Suanda ekledigim yeterli ve birde altina bir link eklemek de aklimdan gecti orda bakar diye.

ozbek2635

Üye
Yirmi yedi bin sayfa bir hesab edeyim aklimdan 27 cilt in her birinin bin sayfasi olsa bu kadar sayfa olarak olur. 38 Cilt in her birisi hacim olarak ne kadar ki bu 38 cilt de 27 bin yapmis ve de nedir ki yoksa tefsir ve hadis kitabi gibi mi böyle de olsa her kitabin da tenkid edilmesi onu da ister istemez bir mümkün kilar.

kitapların içine Kur an ı Kerim'in tüm ayetleri girmiştir ayrıca Ayetlerin malum bir zahiri birde yedi dereceye kadar batın anlamı var yer yer açılmıştır ..Artı hadis i şerifler.. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim Bulunduğunuz memleketin hakikat şubelerine gidip incelemenizi tavsiye ederim

http://www.hakikat.com/anabuay.html

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
kitapların içine Kur an ı Kerim'in tüm ayetleri girmiştir ayrıca Ayetlerin malum bir zahiri birde yedi dereceye kadar batın anlamı var yer yer açılmıştır ..Artı hadis i şerifler.. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim Bulunduğunuz memleketin hakikat şubelerine gidip incelemenizi tavsiye ederim

http://www.hakikat.com/anabuay.html
Kitaptan sana vahyedilen şeyi oku ve salâtı ikâme et (namazı kıl). Muhakkak ki salât (namaz), fuhuştan ve münkerden nehyeder (men eder). Ve Allah’ı zikretmek mutlaka en büyüktür. Ve Allah, yaptığınız şeyleri bilir. (Ankebut: 45)

Toplumun ahlak sorununu çözmenin yolu namaz kılanların sayısını arttırmaktan geçer. Arttırmanın yolu da sevdirmektir.. Lakin bununla birlikte şunu da bilmek gerekir: Namaz her şey değildir. Nama bir nevi zemin inşaa eder. Ahlak zemini.. Bu zemin üzerine kurulan her şey, insanlığın hayrına gelişir, huzur ve mutluluğa hizmet eder. Her şeyi salt zemine bağlamak ve her şeyi bununla halloldu saymak dalalete sapmak olur. Allah açık seçik namazın kerametini ayetlerle bildirmiş. Bu kerametin ötesini vehmetmek saçmalık olur. O halde akletmekle bu zeminin üzerini doldurmak durumundayız. Öyle namaz kıldım her şey kendiliğinden oluşacak diye bir durum yoktur. 1000 yıl namaz kılsan atomu parçalayamazsın. Onu akledenler parçalar. Peki, namazın atomu parçalamadaki fonksiyonu nedir? Hiç fonksiyonu yoktur. Namaz, sonrası ile ilgilenir. Mesela onu insanları öldürmek için kullandırmaz.. Dolayısıyla atomu parçalayan akıldır, onu huzur ve mutluluğa kullanacak toplumsal karekter inşaası ise namazdadır..

Birtakım hocalarımız, islam medeniyetinin batış sebebini namazın terkine bağlıyorlar. Ben buna katılmıyorum. Bizim batışımız aklın terkindendir. Namazın terki, aklın terkinden sonra geliyor. Şöyle ki: Avrupa üretmiş, biz onlara bağımlı hale gelmişiz. Bu noktaya kadar namaz var bizde. Sonra toplumda bir özenme başlamış. Bu özenme DİKKAT BUYRUN Avrupaya değil ÜRETENEDİR. Üretene duyulan özenme, zamanla komplekse dönüşüyor. Bu kompleksin oluşmasıyla namazın terkine gidiliyor.. Kendiliğinden oluşan bir süreçtir bu. Her pislik, akletmeyi terkle başlar. Önce sağnak sağnak pislik yağar, sonra ise oluktan boşalırcasına..

Çaremiz; akletmeye başlamak.. O vakit namaz nasıl kaçtıysa öyle gelecektir. Sıkıysa gelmesin..

ozbek2635

Üye

Aklıma gelmişkende yazıyım ilim 4 Tür zahir ilmi tarikat ilmi hakikat ilmi mârifetullah ilmi.kitaplarda mevcuttur inceleyebilirsiniz ...

fakiri

Kıdemli Üye
Müslüman, en önce kendisine en çok elzem ve lazım olan bilgileri öğrenmesi gerekir ! Burada ise, öyle görülüyor ki, başta yöneticiler olmak üzere, pek çok üyenin henüz daha namaz nasıl kılınırdan, oruç nasıl tutulurlar, nafile ibadetler ve iyilik-infak nasıl yapılırdan hiç haberleri dahi yok !.. Mollalığa soyunmuş ham-olmamış kaba softalar bazı eserlerden nakiller yapsalar da bu bilgilerin altında yaptıkları absürd ve iğreti yorumlarla fayda sağlamaktan çok, tahribat yaptıkları da ayrı bir hakikattir. Biz, foruma üye olduğumuz tarihten bu yana bunlarla, cahillerle ve cehaletle sürekli mücadele içinde olmuşuzdur. İşte bu yüzden diyoruz ki, bugünden tezi yok, hemen hemen herkes gitsin derhal kendisine bir mufassal ilmihâl alsın ve imanı, İslâmı ve müslümanlığın zarurat-ı diniyyesini öğrensin ! Size başkaca bir kitab hiç lazım değil diye düşünüyoruz !