Kitap okumakla nefis tebiyesi yapmak veya olmak !

E yuh yani ! Ben risalecilerin içinde istikamet sahibi olan çok aradım, fakat bir türlü bulamadım ! Veli olmaya gelince...Velik mesleği kitap okumakla elde edilemeyeceğinden içlerinde br tek veli olduğuna da kail değilim ! Çünkü, mektebe gitmeyen diploma alamaz ! Nakşi şeyhi dediğiniz Abdülhakim Hüseyni de kimmiş ? Ben olsam , risalecilerin yerine, evimdeki bütün risaleleri yakardım. Çünkü, büyük bir kesim,n adma gibi müslüman olmalarına engel oluyor !

konu kapanmıştır.. Hâlâ veli olmayı esas maksad olarak görenler.. Nurculari forumlardan ogrenenler.. Kendi cümleleri ile kendi noksaniyetlerini itiraf edip bunu da bize delil olarak sunanlar ve bu da yetmezmiş gibi aynı yolu tutturmuş olmalarına rağmen muhatabı susturmak adına bir birlerine tezad hükümler ile mukabele de bulunanlar ve dahi tekfire kadar uzanan hakaretler edenlerle muhatap olmak için bunlar gibi olmak gerek.. Allah muhafaza..

Hasan

Kardeşiniz
E yuh yani ! Ben risalecilerin içinde istikamet sahibi olan çok aradım, fakat bir türlü bulamadım ! Veli olmaya gelince...Velik mesleği kitap okumakla elde edilemeyeceğinden içlerinde br tek veli olduğuna da kail değilim ! Çünkü, mektebe gitmeyen diploma alamaz ! Nakşi şeyhi dediğiniz Abdülhakim Hüseyni de kimmiş ? Ben olsam , risalecilerin yerine, evimdeki bütün risaleleri yakardım. Çünkü, büyük bir kesim,n adma gibi müslüman olmalarına engel oluyor !

Yine sallamışsın FAKİRİ , farkında değiliz sanma meydan boş değil.:)

Hasan

Kardeşiniz
İyi ozaman sana bu bilmemkaçıncı isminle ilk uyarını yapıyorum,ya üslubunu düzelt yada bir sonraki ismini düşünmeye başla şimdiden.

furkan

Asistan
konu kapanmıştır.. Hâlâ veli olmayı esas maksad olarak görenler.. Nurculari forumlardan ogrenenler.. Kendi cümleleri ile kendi noksaniyetlerini itiraf edip bunu da bize delil olarak sunanlar ve bu da yetmezmiş gibi aynı yolu tutturmuş olmalarına rağmen muhatabı susturmak adına bir birlerine tezad hükümler ile mukabele de bulunanlar ve dahi tekfire kadar uzanan hakaretler edenlerle muhatap olmak için bunlar gibi olmak gerek.. Allah muhafaza..

Sen velayeti, Allah Dostluğunu isteme o zaman, ben iman kurtarıyorum deyip, sadece farzları alelade yapmakla yetin. Veli olmak engelmiş gibi..

Kur'an'ı Kerim'de hitap mutmainne olan nefsedir. Bunun da asgarisi velayettir. Kim ki Allah'ın hitabını işitmek istemez nefsi bilir.

Şahsi kemalat çok mühimdir. Makam edinmek için değil Allah'a kul olabilmek adına.

Hizmet bu kulluğun içinde yer alır. Yoksa hristiyanlar da çok hizmet ediyorlar ama Allah'a bir adım yaklaşamıyorlar.

Ne sakat düşünce sahibi olmuşsunuz, tasavvufu inkar ediceğiz diye!

fakiri

Kıdemli Üye
Rabbimiz Âyet-i kerimeleri’nde:
“Allah dilediği kulunu zâtına seçer.” (Şûrâ: 13)
“Allah dilediği kimseyi nuruna kavuşturur.” buyuruyor. (Nur: 35)

Herhalde bunlar salt iman edenler olmasa gerek !