Kisa Film Senaryosu | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Kisa Film Senaryosu

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
İhvan Üyesi
Katılım
30 Eyl 2013
Mesajlar
6,181
Puanları
83
Manyak

Çocukluğunda aşırı kilolu olan Hakan, emsalleri tarafından dışlanır. 16 yaşında hırs yapar ve spora başlar. 20'li yaşlarda edindiği atletik vücutla çevresi ve hayatı da değişir. Çocukluktan kalma travma yüzünden karekteri değişmiştir. Kendisine edileni, başkalarına yansıtır ve aşırı kilolu Sevim'le dalga geçer. Hakan'ın ağır şakalarına dayanamıyan Sevim intihar eder. Bu durum Hakan'ı depresyona sokar. Depresyon sonucu kişiliği değişir ve psikopat olur. Ailesinden kalan ıssız dağ evini ''zorlama ile zayıflatma zindanı'' haline dönüştürür. Sevim gibi kilolarından memnun olmayan Ceren'i bayıltır ve bu zindana hapseder. Ceren, bu zorla zayıflatma işleminde Hakan'ı hiç görmeyecektir. Önceden de tanımıyor..

Uzun ve ızdıraplı metodlarla kendi iradesi dışında Ceren'i zayıflatır. Zayıflattığı yetmiyormuş gibi profesyonel atletik sporculara pabuç çıkartacak seviyelere getirir. Tabi bu süreç içerisinde Ceren'in içinde bir kin büyür..

Ceren dört dörtlük bir vücuda sahip olduktan sonra İstanbul'un göbeğinde bir parkta uyanır. Koşarak mahallesine gider ve olanları anlatır. Polis'e Ceren'in ortaya çıktığı bildirilir. Akabinde Ceren'i kaçıran kişi hakkında takibat başlatılır.

Bu esnada Hakan, Cerende Sevim'i gördüğü için kendisini bir şekilde Ceren'in hayatına sokar. Kısa zamanda Hakan, Ceren'e sırılsıklam aşık olur ama bu bir platonik aşktır. Ceren'in kafasında, kendisini kaçırıp zorla zayıflatan manyağı bulup ondan intikam almak vardır.. Sevim'in intiharıyla Hakan'da beliren manyaklık, aşkla tamir olmuştur ama Hakan'dan Ceren'e geçen manyaklık intikamını almadan geçmiyor. Hakan sırrını Ceren'e açamıyor.. Bu yükten rahatsız olan Hakan, Ceren'e bütün gerçeği anlatmaya karar verir.

Bir akşam yemeğinde yaptıklarını Ceren'e itiraf edecektir. Lokantada Hakan, bütün olanlardan kendisinin sorumlu olduğunu Ceren'e anlatır. Bu esnada Ceren, çantasından çıkardığı tabancayla masanın altından Hakan'a bütün jarjürü boşaltır. Sonra garsonu çağırarak menüde ne kadar yağlı yemek varsa siperiş eder ve Erol Taş gibi Hakan'ın yığılı cesedi karşısında elleriyle tıkınır.

Alternatif Son: ...veya Hakan'ı aynı şekilde kaçırıp o dağ evinde zorla şişmanlatır (bu son benim hoşuma gitmiyor ama bulunsun)..:)

DostunDostu
 
Üst